PDA

Zobacz pełną wersję : D300 - bracketing ekspozycji.



iceman
06-02-2008, 21:29
Witam,

Czy jest możliwość takiego ustawienia aparatu D300, aby wykonywał sam serię zdjęć w trybie bracketingu ekspozycji?

Przez słowo "sam" rozumiem, że ustawiam aparat np. na samowyzwalacz, a on robi tyle zdjęć ile było w ustawieniach braketingu. Chodzi o to by nie dotykać, nie poruszać aparatem i nie robić każdego kolejnego zdjęcia poprzez naciśnięcie spustu. Przydaje się to np. przy HDR'ach.

Zakładamy, że nie posiadam wężyka spustowego.
;-)

Wiem, że w Canonie jest taka możliwość (np. 20D, ale w innych zapewne również, choć nie testowałem).


Jeśli nie wyraziłem się jasno w pytaniu... to pytać.
;-)

Jacek_Z
07-02-2008, 00:23
ktos zgłaszał juz ten problem przy D200. O ile dobrze pamiętam to wyjściem było zaprogramownie interwałów

iceman
07-02-2008, 00:49
Można i tak... ale zdjęcia będę minimalnie co sekundę i muszą być w równych odstępach czasowych. Sam nie wiem. Będę kombinował.

loki_p
07-02-2008, 10:24
Ja nie znalazlem takiego sposobu. Interwaly jak najbardziej ale tak jak piszesz zdjecia beda co sekunde. Troche slabo sa rozwiniete te interwaly. Nie mozna np zdefiniowac czasu w trybie bulb. Maksymalny czas to 30s.
Rozwiazaniem jest wezyk spustowy. Podpinanie tez nienajlepiej rozwiazane. W nocy, na mrozie podpiecie tego ustrojstwa graniczy z cudem zwlaszcza na poczatku kiedy gniazo nie jest wyrobione. Nie wiem komu przeszkadzala podczerwien...

Calme
07-02-2008, 10:26
To prawda - dodatkowo podpięty wężyk praktycznie uniemożliwia zmianę obiektywu - wrrrrrr :?

iceman
07-02-2008, 11:22
:/

nikkorowiec
07-02-2008, 15:29
Ja nastawiam na szybką serie trzymam wciśnięty spust i licze stuki. Bardzo dobrze sie pracuje! Przy nabraniu wprawy robi się to automatycznie.

Calme
07-02-2008, 16:03
Iceman - pamiętaj, że w d300 w porównaniu np do d80 nie ma możliwości wyboru bracketingu 3k/2EV

Niestety aby osiągnąć ten sam zakres - napierasz 5 klatek ze skokiem o 1EV wywalając potem te pośrednie..Więc licząc od początku gdzie 1 jest najbardziej niedoświetlona, a 5 prześwietlona - odrzucasz 2 i 4.
Wymaga to oczywiście nastawienia na szybki seryjny i dodatkowo zejścia z 14bit na 12bit aby mieć 5klatek w 1sek.