PDA

Zobacz pełną wersję : Soczewki do makro?



szaman
06-02-2008, 11:40
Hej, czy ktoś używał takich (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=308462491) soczewek?

Czy to jakiś sensowny wynalazek? Bo cena jest podejrzanie niska jak na coś co może działać :-)

EDIT: OK. Juz pogooglałem ;-) - jeśli soczewki HD nie różnią się od zwykłych to jakość warta tej ceny. Nie warto. :-)

W.

JK
06-02-2008, 11:47
Soczewki to mały pikuś, ale ten statyw to dopiero bomba. :wink: Rozumiem, że bez problemu utrzyma każdy z wymienionych aparatów ze szkłem makro i tymi soczewkami. :lol: I jeszcze tylko jedno. Czym się rózni zestaw do Nikona, od zestawu do Canona? :mrgreen:

A tak na poważnie. Daj sobie z tym spokój.

szaman
06-02-2008, 12:14
Taki statyw miałbym już trzeci :-) w sumie może utrzymałyby puchę ;-) Bywają przydatne przy zdalnym odpalaniu SB800.
Dam sobie spokój.

A co do różnic to na pewno Nikon ma lepszy gwint niz Canon i trzeba to było uwzględnić. :-)

W.

ALF
06-02-2008, 20:26
soczewki do makro...tylko najlepsze, a znacznie lepiej pierścienie bo są tańsze :)

szaman
07-02-2008, 12:58
soczewki do makro...tylko najlepsze, a znacznie lepiej pierścienie bo są tańsze :)

Kłopot z pierścieniami jest taki, że są obiektywy lepiej z nimi pracujące i gorzej. Na razie średnio mi idzie gdy próbuję użyc pierścieni z 105VR. z 50/1.8 już chodza lepiej.
Niby w instrukcji 105VR jest informacja, że z pierścieniami nie działa, ale...

Chyba muszę na Telekonwerter Nikonowski zbierać (ostatnio u Hesji testowałem taki zestawik i działa sprawnie o ile ostrzy się ręcznie).

W.

ALF
07-02-2008, 14:37
Niby w instrukcji 105VR jest informacja, że z pierścieniami nie działa, ale...

pierwszy raz coś takiego słyszę...mógłbyś zacytować instrukcję?

markB
07-02-2008, 15:59
Dokładnie to w instrukcji jest o niewspółdziałaniu pierścieni Nikona (Nikon nie uznaje innych możliwości) z 105 VR, ponieważ to jest obiektyw typu G, a pierścienie są stare i nie przenoszą wartości przesłony elektronicznie. Pierścienie Kenko (i chyba Marumi) powinny działać.

ALF
07-02-2008, 17:05
to nie znaczy, że pierścienie nie będą działać, ale nie będą dawały przeniesienia przesłony :) zdjęcia można robić...Nikon lub sobie pożartować :D...dopóki nie kupiłem D200 tak właśnie robiłem na D50 :D
co do Marumi to nie jestem pewny, ale Kenko robi pierścienie w wersji ze stykami...

szaman
07-02-2008, 17:57
to nie znaczy, że pierścienie nie będą działać, ale nie będą dawały przeniesienia przesłony :) zdjęcia można robić...Nikon lub sobie pożartować :D...dopóki nie kupiłem D200 tak właśnie robiłem na D50 :D
co do Marumi to nie jestem pewny, ale Kenko robi pierścienie w wersji ze stykami...

Mam pierścienie ze stykami.

Wnioski są dla mnie kiepskie - słabsza jakość zdjęć przy założeniu pierścieni to nie wina braku wspólpracy szkła i pierścieni a zbyt małych umiejętności.

Trzeba będzie poćwiczyć ;-)

W.