PDA

Zobacz pełną wersję : Czyja wina: D200 czy Cheetah?



JAP
06-02-2008, 00:57
Witam,

Ostatnio spotkało mnie coś dziwnego, mianowicie robiąc zdjęcia na mrozie zauważyłem, że część zdjęć zniknęła, miałem ok. 100 zdjęć, wyłączyłem aparat, za kilka minut włączyłem, zrobiłem parę fotek, zmieniłem tylko ekspozycję i zauważyłem, że mam tylko 6 zrobionych zdjęć w używanym katalogu. Sprawdziłem czy przypadkiem nie utworzyłem nowego ale nie. Po jakimś czasie w domu sprawdzam i dalej części nie ma. Pomyślałem, że może coś się stało z kartą ale najdziwniejsze jest to, że zanim zdążyłem ratować kartę to po paru dniach wrzucam zdjęcia na komputer i patrzę a one są wszystkie!
Czy komuś przytrafiło się coś podobnego i zdiagnozował problem?
Używam N200+grip i wtedy karty Preteca Cheetah III. Aha, w kolejnych dniach używałem Extreme III i wszytko było ok. może metalowe karty źle sprawują się na mrozie?

pozdrawiam

Bolleque
06-02-2008, 16:00
Mialem tak z D70 i karta Pretec albo Sandisk - nie pamietam. Padal deszcz. Chwile pozniej D70 przestal dzialac zupelnie. Zeby bylo smiesznie z niektorych zdjec odnalazl sie w kompie jpg ale nef zniknal permanentnie.
Moja diagnoza brzmiala - wilgoc.

markB
06-02-2008, 16:32
To może być mróz. Temperatura pracy kart Cheetah to 0-70 stopni: http://www.pretec.com/epages/Store.storefront/?ObjectPath=/Shops/Store.Pretec/Products/CFXXXM#Specifications
Nowe karty Pretec UDMA (jak i SanDiski) mogą byc używane od -20 (-25) stopni.

Patyk
06-02-2008, 17:16
U mnie dzieja sie podobne rzeczy z d70s + sandisk, z tym że fotografuję w pomieszczeniach, także o złych warunkach nie może tu być mowy. Kilka zdjęć z karty uległo uszkodzeniu (tutaj podobnie, jpg działa-nef uszkodzony, nef działa-jpg uszkodzony). Nie było tego dużo ale też mnie zaniepokoiło.

Inna śmieszna sytuacja. Zrobiłem zdjęcie, obróciłem w przeglądarce Windy i osoba na zdjęciu dostała bardzo czerwonej twarzy. Żeby było śmieszniej ta twarz została czerwona, niezależnie w jakim programie później otwierałem. Na karcie jest normalnie :D

JAP
06-02-2008, 18:04
Czyli generalnie wina karty,
ok, dzięki za odzew, mam nadzieję, że często się to nie będzie zdarzało. Najbardziej dziwi mnie, że zdjęcia "wróciły" ale to już nie jest problem..

markB
06-02-2008, 18:17
Bo odtajały (zdjęcia).