Zobacz pełną wersję : Osłona przeciwsłoneczna, zasadność używania
Banalny temat, ale mnie to zastanawia...
Czy uzywanie takiej osłony np. w podczas fotografowania sportu w hali ma sens? Ja nie widze roznicy "z" i "bez", a widze ze gro osob ją ma założoną... No, chyba, ze chodzi tylko o profi wygląd ;)
W jakich warunkach uzywacie?
Zależy jak mocne źródła światła i jak bardzo podatne jest dane szkło na bliki. Ja często używałem w warunkach, gdy nie była potrzebna ze względów "osłaniających", ale bardzo dobrze spełniała rolę "VR" jako najdalej wysunięty punkt podparcia.
phantomek
05-02-2008, 09:23
W zaleznosci od ustawienia lamp na hali i ich mocy, moze eliminować bliki.
Całkiem inaczej trzyma się szkiełko.
I jeszcze działa ochronnie, np przy uderzeniu piłką itd :)
No tak, funkcja ochronna rzeczywiscie moze miec sens :)
jacoslavgth
05-02-2008, 09:52
ja nie robie sportu ale uzywam oslon jako ochraniacza, nie nosze filtrow na stale a oslona jak np. w sigmie 100-300 chroni doskonale :)
njght_84
05-02-2008, 15:56
ochrona, kiedyś uratowała 18-70 znajomego, pięknie zamortyzowała upadek i nawet nie było śladu
No to tak przy okazji - istnieje oryginalna osłona do Nikkora 35/2 ? :) Są do takich "małych" szkiełek osłony?
A może komus się wala niepotrzebna takowa? :)
Tak istnieje - HN-3
http://www.fotoexpert.pl/nikon-hn-3-kamery-cyfrowe-produkt-1886.html
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.