PDA

Zobacz pełną wersję : D200 - max rozładowanie accu



arturjb
04-02-2008, 22:26
Zauważyłem w nowym aparacie dziwną, niezaobserwowaną w innych nikonach rzecz. Jeżeli aparat podłaczony jest do komputera do bateria może się rozładować do tego stopnia, że nawet nie jest wyświetlany licznik zdjęć. Czy to normale, czy u mnie coś nie tak?

markB
04-02-2008, 22:42
A czy to rzeczywiście bateria jest rozładowana? Po podłączeniu do komputera przez USB i wybraniu opcji Mass Storage dla tego portu na wyświetlaczu jest tylko bateria i znaczek PC. Jeśli używasz Camera Control z Nikon Capture 4 to w miejscu licznika zdjęć są tylko literki PC, a reszta jasnoszara.

arturjb
04-02-2008, 22:54
Znów zastosowałem skrót myslowy. Po odłączeniu aparatu od kompa bateria jest wyładowana to tego stopnia, ze nie wyswietla nawet licznika zdjęć. Czy u Was tez tak jest

fociarz
23-02-2008, 11:54
Tak w d 300 tez tak jest

romanescou
03-03-2008, 13:35
Znów zastosowałem skrót myslowy. Po odłączeniu aparatu od kompa bateria jest wyładowana to tego stopnia, ze nie wyswietla nawet licznika zdjęć. Czy u Was tez tak jest

Zjawisko to zaobser2wowałem z innymi urządzeniami podpinanymi do usb czyli: MP3ki, kamerka internetowa. Moim zdaniem ma to związek z napięciem w USB, które to morduje ogniwa zewnętrzne.
Zawsze jak podpinam coś do USB to wyjmuję bateryjkę/akumulatorek.

leszeg
03-03-2008, 14:40
Zapomniałem kiedys D200 odpiąc od usb i został na noc. Komp pracuje dosyc długo w nocy. Rano w body zero pradu. Gdy pozostawie tak DIGIMATE akumulator w nim ładuje sie .

KJO
04-03-2008, 01:57
Zauważyłem w nowym aparacie dziwną, niezaobserwowaną w innych nikonach rzecz. Jeżeli aparat podłaczony jest do komputera do bateria może się rozładować do tego stopnia, że nawet nie jest wyświetlany licznik zdjęć. Czy to normale, czy u mnie coś nie tak?

tak, w piątek w taki sposób rozładowałem do tego stopnia ori baterię że lustro nie wróciło po zrobieniu zdjęcia. tryb PC bardzo zżera baterie