PDA

Zobacz pełną wersję : D3 czy 1D Mark III ? NA POWAŻNIE.



Janek___
04-02-2008, 17:33
Wiem, wiem, wiem...

Za chwilkę pojawi się napomnienie i setki opinii, że temat był, że to temat dla "onanistów sprzętowych" itd.itd
Ja jednak pomyślałem, że może uda mi się bez wywoływania kolejnej "wojny systemowej" pogadać o tych dwóch modelach zapominając o tym z jakiej stajni pochodzą.

Poprostu postawmy te dwa modele w dwóch tych samych (hipotetycznych) typowych zastosowaniach:
1) Reporterka
2) Studio

Jak sądzicie, który z tych modeli lepiej sprawdziłby się w tych OBYDWU warunkach.
Tak, tak, wiem, że nikt nie jest chory psychicznie i nie będzie takich wybryków czynił ale pomyślałe, że wniosek dotyczący jednego zastosowania puszki jest zbyt zawężony, nawet gdyby puszka była jedynie wspierającą w innym, drugim zastosowaniu.

Zawsze padają idiotyczne pytania: "który lepszy"

Ja oczywiście zadaje to samo pytabnie ale wskazując konkretny kontekst.

TO JAK? KTÓRY WEDŁUG WAS LEPSZY?

jjj
04-02-2008, 17:36
...Poprostu postawmy te dwa modele w dwóch tych samych (hipotetycznych) typowych zastosowaniach:
1) Reporterka
2) Studio
...Jak sądzicie, który z tych modeli lepiej sprawdziłby się w tych OBYDWU warunkach... KTÓRY WEDŁUG WAS LEPSZY?
Studio-D3
Reporterka-D3
:-P

CodeBoy
04-02-2008, 18:24
Na grupie dyskusyjnej podano taki sliczny link nt Canona http://robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-8740-9068-9264

I na koncu taka konkluzja ze czas popatrzec w strone D3

Janek___
04-02-2008, 18:27
uuuu, tego nie widziałem :O

Chyba Canon ma poważne kłopoty... i w ten oto sposób jestesmy o "mile" bliżej odpowiedzi na pytanie z tytułu tego wątku.

adrian
04-02-2008, 18:29
Eeee... dziwny ten wątek...

bachol
04-02-2008, 19:06
Ja już wiem co się kroi:evil:

Autor tematu (Janek___) stoi przed dylematem: "Canon czy Nikon?? Co kupić?".

Pytanie o tak oczywiste rzeczy na forum Nikona można porównać do pytania na forum durex-a:
"Które prezerwatywy są lepsze: Durex czy Unimil?".


Odpowiedź tego forum (a raczej użytkowników) świadoma czy nie, będzie mocno przychylna Nikonowi z dwóch powodów:
1. Ogólnie Nikon jest fajny.
2. Im wyższa półka Nikona tym Nikon jest fajniejszy:D


A ja myślę, że musisz poczekać z zakupem... Tak do końca roku- wtedy Polski Złoty upadnie -tym samym Funt Brytyjski będzie mocny =mniej zapłacisz...:)

Tylko, że na wiosnę wyjdzie Nikon D4...

Wtedy zakupiony przez Ciebie zimą Nikon d3 czy też Canon 1dmark3 będzie już stary i nie będzie robił już zdjęć:???:

Janek___
04-02-2008, 19:11
Dobre :D

Mylisz się do do analizy. Decyzję wyboru już dawną mam za sobą. Teraz kwestia dyskusji na tymi dwoma konkretnymi modelami.

Wojny systemnowe na forach mnie nie interesują. Ale ciekawe może być przedyskutowanie wad i zalet tych konkretnych modeli w dwóch konkretnyvh zastosowaniach.

Co do funta, to mnie nie interesuję bo zakupy robie w B&H więc luz ;)

Myślę, że Canon z wyższej półki może okazać się tak samo fajny jak NIkon w wyższej półki.

Poprostu niekt nie napisał jak dotąd , że jest inaczej. ZERO konkretów.

CO do pojawienia się na wiosnę NIKONA D4 to bzdura :D

markB
04-02-2008, 19:29
A ja powiem tak:
- D3 lepszy w większości zastosowań, bo to jednak pełna klatka, nie ma kłopotu z przeliczaniem x 1.3, wszystkie obiektywy FF są FF. Nieco lepsza kontrola GO, czyli w portretach lepiej się będzie sprawdzał.
-jeśli chodzi o reporterkę (i sport) to, moim zdaniem, oba korpusy są równoważne.

jjj
04-02-2008, 19:31
...jeśli chodzi o reporterkę (i sport) to, moim zdaniem, oba korpusy są równoważne.
Naprawdę...? W wysokich czułościach również?

Paprycjusz
04-02-2008, 19:41
D3 ma przewagę w postaci 14-24, w 1DIII 16-35 staje się 21-46.
Jeśli chodzi o szumy są porównywalne, wytrzymałościowo porównywalne, AF porównywalny, klawiszologia inna, niektórzy wolą trzymać i kręcić, inni nacisnąć i kręcić. Podobno Nikony się mniej psują, ale większość agencji pracuje na C, więc można mieć więcej szkiełek służbowych.

Seeker
04-02-2008, 19:52
"Mylisz się do do analizy."

Slowo "Doda" zwyklo sie pisac lacznie i z duzej litery.


"Decyzję wyboru już dawną mam za sobą."

Jezeli "dawną", to oczywiste, ze "za sobą"


"Wojny systemnowe na forach mnie nie interesują."

Latwo odniesc nieco inne wrazenie.


"Ale ciekawe może być przedyskutowanie wad i zalet tych konkretnych modeli w dwóch konkretnyvh zastosowaniach."

Canon ma pewniejszy AF, lepiej mi lezy w lapkach
i bardziej mi sie jego design podoba, ale kto
w to uwierzy na forum Nikona...?
(szczerze mowiac, sam mam pewne watpliwosci)


"Myślę, że Canon z wyższej półki może okazać się tak samo fajny jak NIkon w wyższej półki."

Taki syfon od zlewozmywaka...? ;)


"Poprostu niekt nie napisał jak dotąd , że jest inaczej. ZERO konkretów."

To sie poswiece. JEST INACZEJ. Mamy juz JEDEN konkret.


"CO do pojawienia się na wiosnę NIKONA D4 to bzdura"

Dziwne, w "Faktach" co innego pisali...



Podsumowujac, wpadasz znikad i oczekujesz wylewu najskrytszych
tajemnic osobowosci nie dajac sie wpierw poznac
w najmniejszym chocby stopniu?

To sie nie moze dobrze skonczyc...

njght_84
04-02-2008, 19:53
uważam ze do sportu lepszy będzie canon
1 duża matryca x 1,3 to jest w tym najlepsze
2 canon ma duzo wiecej dobych obiektywów choćby z grupy F4 i każdy może sobie pozwolić na różne ogniskowe w bardzo dobrej jakości a niskiej cenie, głupio podpiąć do d3 coś ciemniejszego niż 2,8
3 d3 taki do 5d(ponad 2 lata) za drogi na co komu 5Mp przy cropie 1,5 w sporcie taki niby d2h. jedno jest pewne poprzez prowadzenie polityki canona jego puszki nie lecą na pysk nie ma "mega przeskoków" tak jak nikona, chcesz sport to x1,3 chcesz profi to x1 tania pełna klatka jest, amatorka x1,5. wbrew pozorom bardzo dobra taktyka przez co jest co wybierać a modele nie tracą na wartości 70% po wprowadzeniu nowego modelu, dużo stabilniejsza inwestycja

d3 natomiast bardzo fajny aparat pełnoklatkowy dla portrecisty i wreszcie reportażysty.

Niedzwiedz
04-02-2008, 19:57
mialem 5d ze szklami jak marzenie , pomacalem d3 i marka III nie bylo dyskusji mam d3 ;) moze 1ds by byl ok ale juz za drogo ;)

fotoGRAFIK
04-02-2008, 20:06
heh - lepsza kontrola GO w D3, ludzie... lepiej nie piszcie nic jak macie pisać takie coś

w pełnej klacie zapanowac nad GO jest ciężej własnie i wymaga to więcej wyczucia

do reporterki w Polsce np lepszy marek3 bo przynajniej szkła można brać z agencji

w Londynie też pracowałem - tam jest pół na pół nikona z canonem, heh ale paparazzi to prawie sami nikoniarze :-P

Soprano
04-02-2008, 20:14
uważam ze do sportu lepszy będzie canon
2 canon ma duzo wiecej dobych obiektywów choćby z grupy F4 i każdy może sobie pozwolić na różne ogniskowe w bardzo dobrej jakości a niskiej cenie, głupio podpiąć do d3 coś ciemniejszego niż 2,8
3 d3 taki do 5d(ponad 2 lata) za drogi na co komu 5Mp przy cropie 1,5 w sporcie taki niby d2h. jedno jest pewne poprzez prowadzenie polityki canona jego puszki nie lecą na pysk nie ma "mega przeskoków" tak jak nikona, chcesz sport to x1,3 chcesz profi to x1 tania pełna klatka jest, amatorka x1,5. wbrew pozorom bardzo dobra taktyka przez co jest co wybierać a modele nie tracą na wartości 70% po wprowadzeniu nowego modelu, dużo stabilniejsza inwestycja

d3 natomiast bardzo fajny aparat pełnoklatkowy dla portrecisty i wreszcie reportażysty.

No nie wiem czy to argument, stac cie na Marka, czy D3 to i na szkla warto cos zostawic, bo idac tym krokiem to i Nikon ma przyzwoitego 17-200 VR, jest jak wino ... dobry bo tani. A co do tracenia na wartosci to ja swoje 5D (przebieg 10000) w swienym stanie sprzedalem za 38% wartosci, bo cashback'owa polityka Canona zruinowala wszystkie ceny sprzetu uzywanego, a jak powszechnie wiadomo jeszcze nowego modelu nie ma.

Adam Trzcionka
04-02-2008, 20:16
mialem 5d ze szklami jak marzenie

;-)

gdybys poczuł moc jeszcze lepszych, tych naprawde dobrych szkieł, wybór nie byłby taki prosty :)

markB
04-02-2008, 20:17
Kolego z Lublina/londynu: to, że w marku masz większą głębię nie oznacza, że jest lepiej. Czasami, szczególnie w portrecie lub kiedy istnieje potrzeba izolacji obiektu, mniejsza głębia jest lepsza. I w ten sposób na D3 lepiej można panować nad tym co chce się uzyskać. Zawsze można przecież zmniejszyć dziurę i uzyskać większą głębię.

Mr.Pietrek
04-02-2008, 20:24
potencjalnie wydajesz od 25Kdo 30K PLN - więc zamiast zadawać dziwne pytania przejdź się gdzieś gdzie będziesz mógł pomacać oba te korpusy najlepiej z docelowymi szkłami - obydwa znacznie różnią się guziczkologią - co Ci z dobrej puszki skoro guziczki będą cię wcurniac ?? Jak nie znajdziesz sklepu to popytaj na forach o ludzi którzy je mają i znaleźliby kilka minut na udostępnienie do macania.

PS
Nowe zoomy Nikona w czasie premiery dostały przydomek "reporterskie" i uchodzą za stałkokillery - to też weź pod uwagę ...

Howgh!

Adam Trzcionka
04-02-2008, 20:28
miałem w łapie obydwie puszki, w tych samych warunkach zrobiłem kilka fot. gdybym miał wybierać - calosciowo - brałbym d3, to aparat lepszy pod wieloma względami, choc osobiście wolę ergonomie marków.
1d mk III szumi bardziej, choc iso 3200 jest zdecydowanie uzywalne, ma mniejszą matryce. crop vs FF - tez jasny wybór: FF.

Mark, względem D3 ma jednak moim zdaniem dwie istotne przewagi - piękne kolory (!!) których nie wyciagnąłem z d3 i bagnet, do którego mogę wpiąć ukocahne szkła, których nie ma nikon :twisted:

Niedzwiedz
04-02-2008, 20:28
Adam nie dane mi bylo 85 1,2 i 50 1,2 miec ale moze kiedys, moze kiedys nie mowi nie

gadas
04-02-2008, 20:57
No nie wiem pytasz na forum nikona o to co bym miał wybrać czy Nikona czy Canona ...
Ja wybrałem.
Ps. Dziwie sie ze mod pozwolił na ankiete.

Pawel92
04-02-2008, 22:07
No nie wiem pytasz na forum nikona o to co bym miał wybrać czy Nikona czy Canona ...
Ja wybrałem.
Ps. Dziwie sie ze mod pozwolił na ankiete.

Cenzura ? :)

Janek___
04-02-2008, 22:07
Wygląda na to, że bez względu na opinie co do samych puszek, prawie zawsze pojawia się przy końcowej opinii kwestia szkieł.

Każdy z Was mówi, że podejmując decyzję sugerowałby się tym jakie szkła podepnie. No dobrze, bierzmy pod uwagę najlepsze dostępne obecnie na rynku szkła dla obydwu modeli.

Dla D3 , 70-200VR
DLA 1 d Makr III , 70-300 SS

Chyba że Wy inne szkieła uważacie za najlepsze? :P

Niedzwiedz
04-02-2008, 22:14
ja uwazam canona 35 1,4 za kosmiczne oraz 85 1,2 i 50 1,2 bo ich nie ma w nikonie
ale zoomy 14-24 i 24-70 70-200 tu jednak nikonek gora :)

Piotr_
04-02-2008, 22:14
DLA 1 d Makr III , 70-300 SS

Chyba coś ci się pomyliło z tym obiektywem :shock:

njght_84
04-02-2008, 22:21
prawda jest taka że nikon robi długo po canonie dane(podobne) szkła i przez to niby są lepsze:D


ja uwazam canona 35 1,4 za kosmiczne oraz 85 1,2 i 50 1,2 bo ich nie ma w nikonie
ale zoomy 14-24 i 24-70 70-200 tu jednak nikonek gora :)
wez pod uwage ze weszły niedawno, canon odpowiedniki miał dawno temu..

Mr.Pietrek
04-02-2008, 22:26
miałem w łapie obydwie puszki, w tych samych warunkach zrobiłem kilka fot.
ja też, tego samego dnia zresztą :) i po tym jak w moich łapkach wylądowała D3 jakoś przestałem myśleć o 1D MIII :P

ale podejście do guziczkologia jest naprawdę zbyt indywidualne by cokolwiek doradzać, ja po pół roku fotografowania powiedziałem "bye, bye" Canonowi. A pytający z tych samych powodów które mi przeszkadzały może ostatecznie wybrać Canona i będzie to miało sens :P DLA NIEGO :) Insza inszość, że gdyby nie było tej detrójki to pewnie dalej męczyłbym się z 5D ;) mimo tych chorych (DLA MNIE) guziczków.

kronos28
04-02-2008, 22:37
prawda jest taka że nikon robi długo po canonie dane(podobne) szkła i przez to niby są lepsze:D

i tylko dlatego niektóre szkła N są lepsze? Bo je dłużej produkują?




wez pod uwage ze weszły niedawno, canon odpowiedniki miał dawno temu..

a jak z jakością tych odpowiedników? Lepsza?

tumiwisizm
04-02-2008, 22:40
wybralbym pewnie jak juz 5d + szklarnia, 2x5d nawet przy wiekszej robocie.

edit - zagapilem sie. myslalem ze rozwazasz 1ds.

rooner
04-02-2008, 22:44
prawda jest taka że nikon robi długo po canonie dane(podobne) szkła i przez to niby są lepsze:D


wez pod uwage ze weszły niedawno, canon odpowiedniki miał dawno temu..

no nie wiem...z drugiej strony łatwo odwrócić argument..stalki canona są lepsze bo nikon swoich nie odświeża

sv
04-02-2008, 23:07
Nigdy nie zrozumiem jaki jest sens zadawania takich pytań? jeżeli chcesz kupić któreś z tych body do zabawy, to kup to, które Ci się bardziej podoba, albo to, którym bardziej zaszpanujesz w swoim środowisku.

Jeżeli chcesz kupić body do pracy i nie wiesz co masz kupić, to może powinieneś pomyśleć nad zmianą zawodu?

jjj
04-02-2008, 23:12
...Jeżeli chcesz kupić body do pracy i nie wiesz co masz kupić, to może powinieneś pomyśleć nad zmianą zawodu?
Dobre:mrgreen:

JK
05-02-2008, 10:05
Ale prawdziwe.

Janek___
05-02-2008, 11:59
Ale kto mówi o kupowaniu?

Gdybyś czytał uwaznie watek, wiedziałbys o tym , że ja mam już za soba decyzję co do wyboru systemu i zakupu.

Chodzi o zwykłą analizę , a co za tym idzie świadomośc tego co dzieje się "na rynku".

Aby byc konkretnych chodzi o analizę tych dwóch konkretnych modeli, w konkretnych (zaproponowanych) zastosowaniach.

Do tego licze na analizę tych body w konkretnych warunkach z KONKRETNYMI szkłami, bo nie o samą analize body tu chodzi...

Niedzwiedz
05-02-2008, 12:32
to dziwne masz metody analizowania nowosci :)

Janek___
05-02-2008, 12:35
Przecież nie chodzi o jekies "analizy rynkowe", czy "analizy technologiczne" w warunkach labolatoryjnych...

Poprostu dobrze jest znac opinie i doświadczenia forumowiczów. Myślałem, że temu służy to forum.

Mam dość testów w przekupnych zagranicznych pisemkach. Większość testów (choć nie wszystkie) to tak naprawdę ściema, opłacona pod stołem reklama a nie rzetelne opracowanie... a na forum nikt nikomu nie płaci za swoje opinie ;)

spiritwood
05-02-2008, 12:40
Ale kto mówi o kupowaniu? Gdybyś czytał uwaznie watek, wiedziałbys o tym , że ja mam już za soba decyzję co do wyboru systemu i zakupu.

Przeczytałem wątek, ale odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem. O ile to nie tajemnica, czy mógłbyś powiedzieć którego wybrałeś i co fotografujesz?

Janek___
05-02-2008, 12:43
Mam nadzieję, że nie popsuje to duskusji ;(

WYBRAŁEM D3 i nie załuje wyboru! Nie chciałem o tym pisac aby nie psuć watku ;)

Ale myślę sobie, że jesli ktos ma swoje opinie i doświadczenia z tymi body będzie miał się czym podzielić...

Przecież różne szkła można podpinac pod D3 prawda? :)

JK
05-02-2008, 13:05
Przecież nie chodzi o jekies "analizy rynkowe", czy "analizy technologiczne" w warunkach labolatoryjnych .......
To jak chcesz to analizować? Takie bla bla bla na temat indywidualnych odczuć marzycieli (bo rzeczywistych użytkowników tych puszek, wśród dyskutantów, wielu zapewne nie ma) to bardziej pod plotki podchodzi niż pod analizę.

Janek___
05-02-2008, 13:10
:mrgreen: Sugerujesz że na POLSKIM FORUM NIKONA nie ma nikogo kto używa D3 z porządnym szkłem?

Nie ma tekże nikogo kto miał okazje doświadczyć 1d Mark III z najlepszym dostepnym szkłem?

Niedzwiedz
05-02-2008, 13:13
tak ja uzywam d3 z vivtarem 28-300 ;) mialem 5d z super szklami i w marku mi sie matryca x1,3 nie widziala reszta byla super ,
no w d3 jescze ten 3d Af LCD mi sie widzialy bardziej w marku lepszy grip pionowy

jacek.gold
05-02-2008, 13:14
Głosując na "inny" zostałem zobligowany do odpowiedzi który jest najlepszy więc piszę że najlepszy jest ten który posiadam bo robi dla mnie zdjęcia a D3 czy markIII to nie jest istotne bo ich nie mam.

JK
05-02-2008, 13:24
:mrgreen: Sugerujesz że na POLSKIM FORUM NIKONA nie ma nikogo kto używa D3 z porządnym szkłem?

Nie ma tekże nikogo kto miał okazje doświadczyć 1d Mark III z najlepszym dostepnym szkłem?


D3 i kilka porządnych szkieł właśnie leżą na moim biurku, czyli źle odczytałeć moje sugestie, choć sądząc po stopkach dyskutantów, regułą to nie jest. Chciałem ci tylko zasugerować, że bez dobrze wyposażonego laboratorium takie porównania trącą maglem. Jeśli nie zadawalają cię, jak to piszesz, "analizy rynkowe", czy "analaizy technologiczne", to cały ten wątek jest tylko biciem piany.

Janek___
05-02-2008, 13:28
Mylisz się bo jak widac wyżej NIEDZWIEDŹ wpisał konkret. Zatem dyskusja może być merytoryczna na tyle na ile jej uczestnicy się w nią angazują.

Ty napisałeś , że masz na biurku D3 i "parę świetnych szkieł". Nie napisałeś jednak jakie to szkła, nie napisałeś które DLA TWOICH zastosowan okazało się najlepszym na rynku, nie podzieliłes się konkretem...

To jest właśnie bicie piany...

JK
05-02-2008, 13:41
Mylisz się bo jak widac wyżej NIEDZWIEDŹ wpisał konkret. Zatem dyskusja może być merytoryczna na tyle na ile jej uczestnicy się w nią angazują.

Ty napisałeś , że masz na biurku D3 i "parę świetnych szkieł". Nie napisałeś jednak jakie to szkła, nie napisałeś które DLA TWOICH zastosowan okazało się najlepszym na rynku, nie podzieliłes się konkretem...

To jest właśnie bicie piany...

Wiesz. Jeśli ktoś kupuje taki sprzęt, to zazwyczaj wie co kupuje, po co kupuje i jakie szkła są mu potrzebne. Jeśli tego nie wie, to wydaje kasę bez sensu. Zgodnie z forumowymi doświadczeniami, zapewne ktoś wkrótce założy wątek: "Jaki obiektyw jest najlepszy do D3 ?". :-D

Nie napisałem, które szkło jest najlepsze i nie napiszę, bo takiego najlepszego nie ma. Dziś jest potrzebne jedno, jutro drugie, w zależności od warunków, od tego co fotografujesz i od tego co chcesz osiągnąc. Czy to zbyt trudne? Teksty w stylu: "najlepsze szkło" to magiel i nic więcej.

Takie jest moje zdanie i nic na to nie poradzisz.

Calme
05-02-2008, 14:46
Ty napisałeś , że masz na biurku D3 i "parę świetnych szkieł". Nie napisałeś jednak jakie to szkła, nie napisałeś które DLA TWOICH zastosowan okazało się najlepszym na rynku, nie podzieliłes się konkretem...
A nie pomyslales, ze moze JK nie ma zwyczaju wychwalania sie wszem i wobec jakie to szkla ma....
Moze jeszcze najlepiej niech przedstawi xero dowodu zakupu i faktury no i poda adres - ehhh

Janek___
05-02-2008, 15:07
Co?
Ludzie, przecież forum jest chyba po to aby dzielić się swoimi doświadczeniami (najczęściej dotyczącymi własnego sprzętu).

Jakie wychwalanie? Jakąś psychozę maniakalną masz?

Jak nie masz ochoty sie uzewnętrzniać to po co w ogóle się rejestrujesz na forum?

Schowaj się w swoim pokoiku, bo możliwe , że np; obcy będa chciali dowiedzieć się gdzie mieszkasz aby dokonać na Tobie sztucznego zapłodnienia :mrgreen:

A wracając do tematu mi najbardziej w D3 lezy 70-200VR i żadne Canony 70-300 IS w jakimkolwiek zestawieniu mi nie imponowały...

ArtX
05-02-2008, 15:25
kupiles d3 i chcesz sie utwierdzic w przekonaniu, ze to byl dobry wybor, tudziez pochwalic zakupem?
Jak juz ktos zauwazyl, pojawiasz sie nagle na Forum i w zasadzie bez wiekszego przedstawienia swojej
osoby/tworczosci, rozgrzebujesz wojny systemowe mowiac, ze tego nie robisz, puszczasz osobiste teksty
na poziomie Dody, a co najciekawsze, na podstawie subiektywnych opinii chcesz wysnuc obiektywne wnioski..

o co komon?

sv
05-02-2008, 15:26
Co?


A wracając do tematu mi najbardziej w D3 lezy 70-200VR i żadne Canony 70-300 IS w jakimkolwiek zestawieniu mi nie imponowały...

"w jakimkolwiek zestawieniu" ??
chopie, co Ty p...lisz? zamiast czytania zestawień idz zrób jakieś zdjęcie i pochwal się na forum jakie to piękne foty robi d3 z 70-200, bo całe to gadanie o d... rozbić jest

Janek___
05-02-2008, 15:30
Przecież ten wątek nie dotyczy ani moich umiejetności ani mojego sprzętu !

A co do zestawien, mam do porównania jedynie Canon 5D z 70-300 więc nie jest to body adekwatne do D3.

Ja poprostu uważam, że 70-200 to cudo, a w zestawieniu z D3 to już NIEBO!

ArtX
05-02-2008, 15:31
..i jeszcze jedno. Patrzac na ten watek (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=44011) przekonales mnie o tym,
ze Twoj wybor (D3) byl absolutnie swiadomy, przemyslany i zwiazany z Twoim profilem pracy :)

Niech to ktos zamknie.

Janek___
05-02-2008, 15:33
ale ten watek dotyczy TYLKO porównania. Pisałem we wczesniejszym poście , że nie chce ujawniac co wybrałem abu nie sugerowac w ankiecie odpowiedzi.

Chodziło tylko o dyzkusje i opinie a nie wojny systemowe...

ArtX
05-02-2008, 15:35
ale ten watek dotyczy TYLKO porównania. Pisałem we wczesniejszym poście , że nie chce ujawniac co wybrałem abu nie sugerowac w ankiecie odpowiedzi.

Chodziło tylko o dyzkusje i opinie a nie wojny systemowe...

sugerowac odpowiedz? chlopie, no rozbawiles mnie do lez! a kogo obchodzi w ankiecie co Ty wybrales? Przeciez to nie egzamin wstepny i nie ma tu dobrej lub zlej odpowiedzi. Nie rozumiesz tego?

Janek___
05-02-2008, 15:40
No własnie rozumie, i mnie tez zdziwiło takie dziecinne podejście...
Ale jest w tym chyba jakas prymitywna psychologia tłumu, "owczy pęd" . Dowiedziałem sie o takim fakcie tu na forum - że "i tak odpowiedzi będa przychylne Nikonowi". Takie stwierdzenia padały w tym temacie...

Byłem zaskoczony takim faktem... Dlatego nie chciałem pisać co wybrałem.

Myslę, że ndal można podgadac o tym jakie różnice dzielą te dwa modele w tych dwóch zastosowaniach ale już na przykłądzie konkretnych szkieł.

jacek.gold
05-02-2008, 15:48
Janek___ (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=6460) zrób jakąś fajną fotkę i pokaż nam a nie szukaj dziury w całym bo jak na razie to tylko krasomówstwo preferujesz i to z tego gatunku mało ambitnego
Za chwilę walniesz tekstem: wpisujcie miasta które popierają d3

spiritwood
05-02-2008, 15:50
Patrząc na to http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=523291&postcount=8 kompletnie już zgłupiałem :)

Ja wysiadam. Dobranoc Państwu.


EDYTKA:

Janek sprytnie wyedytował swój post z linka... To się, Janku, nazywa kompletny obciach. Życzę miłego i owocnego pobytu na forum.

Janek___
05-02-2008, 15:53
"WPISUJCIE MIASTA POPRIERAJĄCE D3" :mrgreen:

a tak na powaznie: Wcale nie chce gadac o D3 - wręcz przeciwnie! Bardzo chciałbym pogadac o 1D MarkIII.

Ja dobrze wiem co moze D3 , interesuja mnie opinie i doświadczenia Canona + ewentualnie szkieł Z stajni N.

ArtX
05-02-2008, 15:55
Patrząc na to http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=523291&postcount=8 kompletnie już zgłupiałem :)

Ja wysiadam. Dobranoc Państwu.

wybral D3, kupuje D300 ale i tak woli Canona : ) ech... zycie : )

Adam Trzcionka
05-02-2008, 15:58
ech, i ja, canonier, popieram wczesniejsze prosby - zamknąć, zakopać, zatrzasnąć ten niepowazny watek. o szkłach jest 100 tyś. wątków, zadaj sobie troche trudu i poczytaj.

Janek___
05-02-2008, 16:03
Ale nie ma na tym forum wątku (opinii) o najlepszym szkle do D3 ! (zastosowania wymieniłem) ŚLEPY NIE JESTEM!

njght_84
05-02-2008, 16:07
może prosta odpowiedz?
nikon do zdjęć
canon do sportu

jurgen
05-02-2008, 16:09
2 canon ma duzo wiecej dobych obiektywów choćby z grupy F4 i każdy może sobie pozwolić na różne ogniskowe w bardzo dobrej jakości a niskiej cenie, głupio podpiąć do d3 coś ciemniejszego niż 2,8

podoba mi się tok rozumowania :)

Kaleid
05-02-2008, 16:11
może prosta odpowiedz?
nikon do zdjęć
canon do sportu

Ten tok podoba mi się bardziej.

jurgen
05-02-2008, 16:12
NIEBO!
Polecam. Następny ********y film Tykwera

Janek___
05-02-2008, 16:21
bardzo uproszczone te odpowiedzi ale zlizające sie do konkretów.

"Nikon do sportu
Canon do zdjeć" :mrgreen:

Czy odwrotnie? :)

jomawitu
05-02-2008, 16:53
Ale nie ma na tym forum wątku (opinii) o najlepszym szkle do D3 ! (zastosowania wymieniłem) ŚLEPY NIE JESTEM!

Co do najlepszego szkła wszystko zależy od zastosowania i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Np. właśnie poprosiłem o odpowiedź na poniższy post:

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=584681#post584681

Dla jednych to będzie najgorszy obiektyw, dla innych najlepszy...

gadas
05-02-2008, 20:53
Cenzura ? :)

Nie rozum .
Cenzura była za PRLu .
Pomyśl napisz tylko tak byś to sam zrozumiał .

Pawel92
05-02-2008, 21:31
Cenzura była za PRLu .


Oj, nie tylko. Ale to nie problem.
Troche wiecej luzu :-D.

Janek___
05-02-2008, 22:20
Co do najlepszego szkła wszystko zależy od zastosowania i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Np. właśnie poprosiłem o odpowiedź na poniższy post:

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=584681#post584681

Dla jednych to będzie najgorszy obiektyw, dla innych najlepszy...

No własnie pytam o konkretne zastosowanie... Napisałem, zakładając ten watek że chce dokonac analizy porównania dwóch konkretnych modeli BODY w konkretnych zastosowaniach:
1) REPORTERKA
2) STUDIO

W trakcie dyskusji niektórzy doszli do wniosku, że nie da się wyciągnąć jednoznaczynych wniosków bez analizy tych modelów wspólnie z obiektywami.

Pozostaje więc nam dobranie DO TYCH DWÓCH ZASTOSOWAŃ najlepszych obiektywów obydu firm oraz porównanie ich wyników podczas pracy.

Dlatego tak naprawdę dyskusja toczy się o 4 mozliwościach; po 2 obiektywy w 2 zastosowaniach.

W tej dyskysji poszukujemy 4 wniosków dotyczących 4 różnych konfguracji oraz jeśli ktos się pokusi - piątego wniosku:

KTÓRY LEPSZY GENERALNIE :)

Wini
05-02-2008, 22:26
KTÓRY LEPSZY GENERALNIE :)
Generalnie trzeba czekać na Sony.
Dla rozluźnienia z forum okulistów
xxx - skąd bierzecie .... (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23334&w=75318703&a=75318703)

świnie do zabiegów egzaminacyjnych? jeśli to nie tajemnica.
Strasznie mnie to męczy. Hodowane są specjalnie? A skąd te wady
wzroku tak pokazowe? Czy może to był jakiś żart z tym świńskim
okiem, a ja przeoczyłem? jeśli tak to prosze się NIE śmiać.

YYY- skąd bierzecie .... (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23334&w=75318703&a=75318859)

oczy świńskie brane są z rzeźni, bo nikt ich jeść nie chce, więc w zasadzie za grosze je nam oddają :))
wad wzroku nie muszą mieć, my sobie wymyślamy co tam mamy im zoperować i szalejemy
nie chciłabyś zobaczyć jak to wygląda na zajęciach- każdy przy swoim stanowisku ma pojemnik po lodach pełen oczu :) A zaćmę robi się im w mikrofalówce- też do ćwiczeń :)))

xxx - skąd bierzecie .... (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23334&w=75318703&a=75318703)

Myslałem sobie, że akademia medyczna ma śliczny czyściutki chlewik,
z pięknymi białymi świnkami. Hodowanymi i karmionymi. Zdrowe świnki
idą sobie, jak podrosną w dobre ręce (czyt.rzeźnia), a te bidy z
wadą wzroku sa ratowane przez takich jak Ty . Pod ich sprawnymi rączkami swinki odzyskują wzrok, tracą zeza i zaćmę,
tudzież przestają wreszcie nosic znienawidzone okulary. Naprawdę
mysląc o egzaminie widziałem oczyma duszy śliczną białą
maciorkę, uśpioną na czas operacji i wesoło merdającą ogonkiem tuż
po

Janek___
05-02-2008, 22:37
Wiedziałem że to głupie "Genaralnie który lepszy" ruszy ludzi :mrgreen:

Gdybyśmy mieli czekać aż Sony wypuści jakikolwiek lepszy model niż D3 czy Mark III , musilibyśmy czekać (bez przesady) 10 lat :)

No chyba, że znasz jakieś tajemnice koncernu...? ;)

Erie
05-02-2008, 22:38
Janku, generalnie to kup sobie Nikona L10 lub Canona A460 i daj sobie spokój z pisaniną bzdetów. Można prosić moda o zamknięcie?

Erie
05-02-2008, 23:25
pozwolę sobie zacytować wypowiedź Pana Trolla (Janka___) z PMki, aby uswiadomić pozostałym z kim mają do czynienia:


A Ty Co biedaczku? Czemu chcesz zamykać wątki która są pomimo wszystko merytoryczne?
Żal CI że focisz 80tką i tak już zostanie? :mrgreen:

Weź głęboki oddech i daj ludziom pogadać o dobrym sprzęcie...

Nie wiem co w tym wątku jest merytoryczne, jak narazie jest wyjątkowo daremnym biciem piany. Poziom wypowiedzi pewnej osoby również wskazuje na to, że urwała się chwilowo z forum onetu.

Janek___
05-02-2008, 23:35
Przestań się denerwować i obrażać ludzi bo naprawdę zaczynasz zachowywać jak dziecko które tupie próbując zdobyć zabawkę na która nie stać rodziców... ;)

Jak Ci nie pasuje wątek to nie czytaj, nie bierz w nim udziału.

jacek.gold
05-02-2008, 23:44
Poziom dyskusji staje się niesmaczny ale nie ma już moda pebeesa więc może któryś z innych modów stanie na wysokości zadania i zakończy ten dziwny wątek?

samek
05-02-2008, 23:52
Kurde - czy naprawdę tak trudno jest zrozumieć, że wątki bez odpowiedzi się nie potoczą? Przestańcie marudzić o zamknięcie tylko po prostu nie piszcie.

jjj
05-02-2008, 23:53
...Przestańcie marudzić o zamknięcie tylko po prostu nie piszcie.
Otóż to...

Jacek_Z
05-02-2008, 23:54
No własnie pytam o konkretne zastosowanie... Napisałem, zakładając ten watek że chce dokonac analizy porównania dwóch konkretnych modeli BODY w konkretnych zastosowaniach:
1) REPORTERKA
2) STUDIO

W trakcie dyskusji niektórzy doszli do wniosku, że nie da się wyciągnąć jednoznaczynych wniosków bez analizy tych modelów wspólnie z obiektywami.

Pozostaje więc nam dobranie DO TYCH DWÓCH ZASTOSOWAŃ najlepszych obiektywów obydu firm oraz porównanie ich wyników podczas pracy.

Dlatego tak naprawdę dyskusja toczy się o 4 mozliwościach; po 2 obiektywy w 2 zastosowaniach.

W tej dyskysji poszukujemy 4 wniosków dotyczących 4 różnych konfguracji oraz jeśli ktos się pokusi - piątego wniosku:

KTÓRY LEPSZY GENERALNIE :)
a które obiektywy są najlepsze? Najlepsze do czego?
dałes od samego poczatku tak ogólnikowy temat i postawiłes tak nieprecyzyjnie pytania, że nie sposób odpowiedzieć, nie uwzględniłes kilku czynników itd. W dodatku ta odpowiedź ci niepotrzebna, bo dokonałes wyboru.



Gdybyśmy mieli czekać aż Sony wypuści jakikolwiek lepszy model niż D3 czy Mark III , musilibyśmy czekać (bez przesady) 10 lat :)

No chyba, że znasz jakieś tajemnice koncernu...? ;)
tajemnica nazywa się roboczo A900 i nie jest tajemnicą, będzie w tym roku.

Zamykam.

PS - nie głosowałem, choć mam faworyta.