PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] nie mój Autoportret



PrzeMoon
25-02-2006, 15:50
Zdjęcie jest mojej koleżanki która się trochę wstydziła wystawić ;)
Zdjęcie mi się podoba i dlatego postanowiłem pokazać.
Proszę o szczery ale łagodny komentarz ze względu na debiut. :roll:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images3.fotosik.pl/27/t5i32hj7j0g22244.jpg)

kwasik
25-02-2006, 16:53
a gdzie jakakolwiek ostrosc??? jesli to skan to fatalny, kadr taki ło- nie widać połowy twarzy, mieszane mam uczucia....

stempien
25-02-2006, 21:24
Przepraszam:
Mi to przypomina foto z kroniki policyjnej.

Madzia
25-02-2006, 21:26
Niestety, zgodzę się z przedmówcą. Z serii "bo zupa była za słona...".

Imago
25-02-2006, 21:36
Dlaczego "niestety" moi drodzy? Może taki był zamysł autorki? W końcu to jej autoportret. Akurat mi to zdjęcie się podoba :). Jeszcze ta nieostrość dodaje wyrazu. No ale każdy ma inne zdanie :).

stempien
25-02-2006, 21:56
Oczywiscie, prawie kazde zdjecie moze byc dobre o ile bedzie umieszczone w odpowiedniej kategorii. A to tutaj jako autoportret mi sie nie podoba. Jaki jest przekaz autorki? Co chciala przez to powiedziec?

Siupes
26-02-2006, 04:48
90cw wyglada lepiej, faktycznie 997 tylko obwodki namalowanej brakuje.

LuCaS
26-02-2006, 13:52
wychodząc poza schemat kryteriów i kategorii naszego forum- to zdjęcie przykuwa mój wzrok na dłużej. Zadaję sobie pytanie- czy ktoś ją skrzywdził? Czy jeszcze żyje? Po chwili uspokajam się- to przecież autoportret. Podoba mi się. Artystycznie, ale nie wysilone. Nawet jeżeli artyzm jest niezamierzony...

PrzeMoon
27-02-2006, 11:28
W imieniu koleżanki dziękuję wszystkim za komentarze :) Żeby naświetlić trochę sytuacje: zdjęcie było robione jako zadanie domowe do szkoły a tematem była "Wolność słowa". Czy sprostała zadaniu? według mnie tak.

Madzia
27-02-2006, 11:35
To całkowicie zmienia postać rzeczy... To co innego, niż w ramach zabawy w domu i chęci zrobienia sobie zdjęcia, cykać tego typu fotki. Choć właściwie... co kto lubi... ;-)
Moim zdaniem sprostała.

geisler
27-02-2006, 12:37
dzieki w imieniu swoim:)))...balam sie ze nie zwroci zadnej uwagi

goldie
27-02-2006, 12:41
przestraszyłem się... zdjęcie stylu - ofiary psychopatycznych morderców...

gmoszkow
27-02-2006, 20:04
To zdjęcie wychodzi poza dużą sztampowość zdjęć zamieszczanych nie tylko na naszym forum, ale również na wielu innych.

Nie jest to najzwyklejsze przewalenie na C/B co ma z gniota zrobić zdjęcie "artystyczne", a ja od początku oglądałem je jako zamierzony efekt. Ponieważ zdjęcia oceniam po zdjęciu a nie po podpisie, więc właśnie skojarzyło mi się z jakąś represją, ograniczeniem wolności.

Nie byłbym sobą gdybym się nie przywalił jednak do czegoś. Otóż jeśli miało to obrazować wolność słowa to plaster/opaska powinna być na ustach a nie oczach. To jest błąd merytoryczny tego zdjęcia. Moim skromnym oczywiście zdaniem.

Trochę to zdjęcie mi przypomina klimat filmu "the Ring", który znów odwołuje się do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka - bezpieczeństwa a właściwie jego braku.

Przeszkada mi też tło. Chyba bardziej podobałoby mi się gdyby płytki (bo to chyba glazura jest tłem) były białe - bo takie się spotyka we wszelkiego rodzaju miejscach ograniczenia lub pozbawienia wolności - więzienia, szpitale itp.

Reszta jest ok. Poza modelki pokazuje jej bunt przeciw temu co ją spotyka. Dobrze, że nie został użyty numer więzienny - bo to by była tania sztuczka - znów moim bardzo skromnym zdaniem.

Pozdrawiam

Grzegorz

najt
27-02-2006, 20:09
ile lat odsiatki ? :))

gmoszkow
27-02-2006, 20:19
najt odsiatki to się chyba odległość podaje a do odsiadki to nie wiem

Grzegorz