montek
03-02-2008, 11:38
no dobra, w rodzinie poza lustrami jest też coś takiego jak sony cyber shot dsc-s600
mam pytanie bo zastanawia mnie wybór jakości zdjęcia , hdtv rozumiem jest jakością słabą i do oglądania na TV i chyba tylko
ale , najwyższą wartością jest 6 mpix, stopień niżej jest format 3:2, ale liczba zdjęć możliwych do zapisania na karcie się nie zwiększa , mimo że obraz zdjęcia się zmniejsza.
teraz pytanie, czy zdjęcie w wersji 3:2 jest lepszej jakości (tak jak się ma to w kamerach gdzie jeśli nagrywamy w standardzie to jest gorzej niż gdybyśmy nagrywali w 16:9 - chodzi mi o wykorzystanie matrycy )
czy różnica polega jedynie na tym że ucina górę i dół a jakościowo pozostaje jak 6M
proszę o odpowiedź, jaśniejszą niż ten mój wywód
mam pytanie bo zastanawia mnie wybór jakości zdjęcia , hdtv rozumiem jest jakością słabą i do oglądania na TV i chyba tylko
ale , najwyższą wartością jest 6 mpix, stopień niżej jest format 3:2, ale liczba zdjęć możliwych do zapisania na karcie się nie zwiększa , mimo że obraz zdjęcia się zmniejsza.
teraz pytanie, czy zdjęcie w wersji 3:2 jest lepszej jakości (tak jak się ma to w kamerach gdzie jeśli nagrywamy w standardzie to jest gorzej niż gdybyśmy nagrywali w 16:9 - chodzi mi o wykorzystanie matrycy )
czy różnica polega jedynie na tym że ucina górę i dół a jakościowo pozostaje jak 6M
proszę o odpowiedź, jaśniejszą niż ten mój wywód