PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie przez kabel synchro - 20 min działa - pożniej nic ;-/ pomocy ??



swfweb
02-02-2008, 17:50
Witam..

Kupiłem kabel synchro - i sprawa wyglada tak - wyzwalam lampę błyskowa - i jakies 20 minut wszystko dziala super , po mniej wiecej tym czasie lampa mi sie nie wyzwala, na innych lampach to samo..

Odczekam jakies 2 ,3 godziny i wszystko hulla , czy to winna kabla ??

autograf
02-02-2008, 19:11
Moze rozwiniesz: jaka lampa, jaki kabel..

Jacek_Z
02-02-2008, 20:16
Miewałem podobnie. Na długich kablach własnej konstrukcji. Nie idzie dojść dlaczego, konsultowałem z elektronikami itd, na innych forach - i nic. Kabel miałem jako rezerwę, gdy sie wyczerpią baterie w IR, teraz mam radiówke i tego problemu juz chyba nie rozwiążę.

dreamdealer
03-02-2008, 05:54
Ja ostatnio zakupilem 2 zamienniki SC-28. Jeden jest fabrycznie oparty na kablu skrecanym o dlugosci 1,8m, a drugi zostal przerobiony w taki sposob, ze mam odpinany kabel o dlugosci 5m. W obu przypadkach lampa albo sama blyskala, albo sie nie odpalala i blokowala korpus (ktory czekal na reakcje lampy). Problemem byl trywialny - lampa nie stykala do konca, trzeba bylo dogiac sanki w gniazdku kabla. Jeszcze nie mialem czasu potestowac dluzej, ale teraz bez problemu lampa za kazdym razem sie odpala.

Znajomy rowniez dokonal podobnego zakupu i mial ten sam problem. Po odpowiednim potraktowaniu gniazd wszystko dziala jak trzeba. Moze to cos pomoze. Choc dziwne mi sie wydaje, ze lampa dziala bez problemow az 20 minut. Mnie praktycznie dzialala jak chciala.

edit:

chyba nie doczytalem ;). ja pisze o sb800, a ty masz pewnie na mysli lampy studyjne.

swfweb
03-02-2008, 22:43
ja mam canonowska lampe - 380 ex - została mi jeszcze , więc jej używam - kabel mam 5 metrowy ..

A wyzwalam ja przez gniazdo pc + przeróbką krótkiego kabla na dużego jacka i do tego podłanczam włansnie kabel synchro długi..

Kurcze nic sprubuję na stykach sprawdzić , ale ogulnie dziwna spraw ;-/