PDA

Zobacz pełną wersję : Do byłych i obecnych użytkowników 20D..



Andy_O
24-02-2006, 14:37
.. jeśli są tutaj użytkownicy 20D, prosiłbym o informacje, jak ustawić w trybie manualnym korekcję?

Mam np. przysłonę F11 i chcę zrobić "ręczny bracketing" (bo pracuję z zewnętrznymi lampami) co 1/3EV (wiem już, że skoku o 1/2 nie mozna uzyskać).

Jak to ustawić?

Pozdr.

A.O.

akustyk
24-02-2006, 15:02
nie moze byc... skok o 1/2EV daje sie ustawic przez C.fn 06. jak zreszta stoi w instrukcji obslugi
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos20d/page11.asp

a korekcje w trybie manualnym ustawia sie dobierajac czas i wartosc przeslony wg drabinki na dole wizjera. tak jak w kazdej lustrzance z wbudowanym swiatlomierzem od jakichs 30 lat...

bracketing jest niestety w menu. 5 pozycja od gory, SET, kolko w prawo.


wszystko jest w instrukcji uzytkownika. to ta drukowana ksiazeczka w pudelku z aparatem, od ktorej zalecane jest rozpoczecie pracy z aparatem

MzMarcin
24-02-2006, 15:09
Andy_O,
Heheh noooo jednak ergonomia to nie jest taka "indywidualna" sprawa ;)

admin
24-02-2006, 15:25
a korekcje w trybie manualnym ustawia sie dobierajac czas i wartosc przeslony wg drabinki na dole wizjera. tak jak w kazdej lustrzance z wbudowanym swiatlomierzem od jakichs 30 lat...

He, he, zabawne. Czyzby Canon mial az tak dokladna drabinke ktora "widzi" 1/3 EV i potrafi ja ustawic za pomoca pokretel?

Zazdroszcze :)

Andy_O
24-02-2006, 16:57
to ta drukowana ksiazeczka w pudelku z aparatem, od ktorej zalecane jest rozpoczecie pracy z aparatem
Jaki Pan akustycznie dowcipny.. czasem pozycza sie od kogoś aparat i zwykle nie dostaje się kompletnego pudełka i instrukcji.

Mam instrukcję w PDF-ie.

Dlaczego sądziłem że tylko inkrement 1/3EV? Bo w instrukcji na stronie 83 jest:


You can set the exposure compensation up ti +/- 2 stops in 1/3-stop increments.

A dalej wyjaśnienie jak to zrobić:


1. Turn the Mode Dial to any Creative Zone mode except <M>

A <M> nic dalej nie było :!:

Dzięki za wsparcie techniczne.

akustyk
24-02-2006, 17:03
He, he, zabawne. Czyzby Canon mial az tak dokladna drabinke ktora "widzi" 1/3 EV i potrafi ja ustawic za pomoca pokretel?

nie rozumiem? 20D ma drabince +/-2EV ze skokiem co 1/3.

czy chodzilo Ci o faktyczna wartosc 1/3 EV swiatlomierza? :)

[ Dodano: Pią 24 Lut, 2006 ]



You can set the exposure compensation up ti +/- 2 stops in 1/3-stop increments.
A dalej wyjaśnienie jak to zrobić:

1. Turn the Mode Dial to any Creative Zone mode except <M>
A <M> nic dalej nie było :!:
Dzięki za wsparcie techniczne.

w trybie M Canon ma bardzo dziwny zwyczaj do zmuszania ludzi do pracy jak z priorytetu czasu (nota bene, 1D i 1Ds juz do tego nie zmuszaja :( ) - tzn. pokretlo glowne sluzy do doboru czasow, a pomocnicze (na tylnej sciance) robi za wyboru przeslony. korekty ekspozycji wtedy nie ma, albo mowiac inaczej: dobiera sie ja samodzielnie. jesli w trybie M pracujesz z pomiarem centralnym (te 9,5% kolko w srodku) i wskazesz na szara karte, to teraz korekte dobierasz oboma pokretlami patrzac na wskaznik na drabince. bez korekty - drabinka powinna byc w srodku. -1EV - drabinka dzialke w lewo (bo a) krotszy czas, b) wieksza liczba przeslony), itd. itp.

dokladnie tak samo jak w manualnych lustrzankach od wielu lat.


a dowcipkowanie to, bez urazy, ale Ty zaczales. a w kazdym razie nie ja wczoraj psioczylem na ergonomie Canona, by dzisiaj przyznac sie, ze nie zadalem sobie trudu przeczytac instrukcje... bo to byl dowcip, prawda? :D