PDA

Zobacz pełną wersję : Ślubne: dwa zdjęcia z Przygotowań



MarviN
02-02-2008, 15:07
Witam!

Ot takie dwie foteczki... może komuś się spodobają, może ktoś skrytykuje :)
Film: Kodak Profoto 100




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wgrajfoto.pl)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wgrajfoto.pl)

szmyca
02-02-2008, 15:29
zaczne od dwojki drugi plan ciekawszy :)
a teraz na powaznie ja bym próbował sie tak ustawic zeby krzyzyk miec w mocnym punkcie.

jedynka mi sie jakos nie widzi coś mi przeszkadza ale nie wiem co, moze bardziej doświadczeni uzytkonicy sie wypowiedzą.

venom07
02-02-2008, 15:37
Na drugim zdjęciu zmień to co znajduje się na drugim planie :P A że zmienić się nie da to mi si się nie podoba. Krzyż na tle podwiązek ? Coś okropnego :(

ekonet
02-02-2008, 15:49
Na drugim zdjęciu zmień to co znajduje się na drugim planie :P A że zmienić się nie da to mi si się nie podoba. Krzyż na tle podwiązek ? Coś okropnego :(
To jest właśnie zdjęcie na zadanie tematyczne Jakubsa "Sacrum i profanum" ;)
A na pierwszym coś te plecy bardzo czerwone; laska prosto od kosmetyczki? ;)

emet_b
02-02-2008, 15:58
Mi się bardzo 2 widzi, dobre połączenie wody z ogniem.

MarviN
02-02-2008, 16:04
venom07: przykro mi że źle Ci się kojarzy druga fotka... mnie się podobuje, Młodym też :]
ekonet_pth: heh, faktycznie nadaje się na temat "sacrum i profanum" :) Zgłoszę zdjęcie Jakubsowi. Te plecy faktycznie czerwone tu wyszły, trzeba by to "naprawić"

sympatex
02-02-2008, 16:07
Drugie - rewelacja...!!! swietnie uchwycone, czy prowokuje? - kwestia podejscia do tematu, jeszcze raz wielki plus i za pomysl i ujecie:)

Smok79
02-02-2008, 16:17
1. nienaturalny kolor skóry... i ten kadr ciut nie bardzo
2. profanum... swoją drogą - krzyż jakby dodatkiem a nie głównym tematem, "modelka" w tle w "brzydkiej" pozie - poza tym obnażyłeś ją z resztek intymności moim zdaniem - ogólnie zdjęcie nieciekawe

Gemini
02-02-2008, 17:04
1... poza tym obnażyłeś ją z resztek intymności moim zdaniem - ogólnie zdjęcie nieciekawe

Eeee tam ... ja jeszcze jakieś resztki widzę ;)

A co do fotek:
1. kolorystyka położona
2. rzeczywiście warto było zmienić pozę modelki !

filozzof
03-02-2008, 00:02
To teraz ja ;)
jedynka za poprzednikami - dziwny kadr (jak dla mnie za ciasno), no i skóra dziwnie się prezentuje,
dwójka natomiast moim zdaniem jest bardzo dobra - i nie chodzi tu o to czy kolanko jest wyżej czy niżej (zresztą jak widać zdjęcie nie jest pozowane a co za tym idzie widzimy tu naturalny ruch, no chyba ze się mylę),
Połączenie krzyża, wody święconej i kobiety rzekomo (w co oczywiście nie wątpię :)) czystej jest dla mnie bardzo wyrazistym przesłaniem - czy kontrowersyjnym.... rzecz gustu (mi się bardzo podoba bo w końcu ileż można oglądać te same kadry wykonane w różny sposób)
Gratuluje pomysłu ;)

Marta Baranowska
03-02-2008, 00:47
bardzo oryginalne mz

2 troche nawet kontrowersyjne:D

MarviN
03-02-2008, 12:58
Hehe, no nie sądziłem nawet, że dwójka wzbudzi takie 'kontrowersje' :) Jednak cieszę się, że większości się podoba :)
Jak zauważył filozzof, modelka nie była ustawiana, nawet nie przypuszczała, że będzie miała takie zdjęcie, ale bardzo jej się podoba :)

kompleksowy
05-02-2008, 21:27
Dla mnie jedynka za bardzo brzydka. I poza i kadr i kolor na plecach ( patrz kręgosłup ). Co do drugiego zdjęcia, to moment uchwycony ciekawie. Można się domyślać po kadrze, że młodą chciałeś ustrzelić na pewno. Pytanie czy tak chciałeś ją ustrzelić. Mówię o bieliźnie. Moment, który Ty złapałeś, być może jest inny od tego, do którego się przymierzałeś, lecz życie nie stoi w miejscu i dało Ci coś innego. I to zdjęcie można zatytułować - ja tak nie chciałem ( o ile tak faktycznie było).
Jeśli miało być inaczej i świadomie młodej zaglądałeś pod sukienkę, to ilu tu będzie oglądających, tyle będzie opinii. Jeśli świadomie tą fotkę strzeliłeś i młodej parze się ona podoba, to wszytko jest ok. W końcu to oni mają akceptować twoją pracę.

Radek Radziszewski
05-02-2008, 22:06
Jestem na nie ;)

MarviN
05-02-2008, 23:41
Kompleksowy, jak najbardziej fotka jest świadoma, jakby się ktoś pytał GO również... Ja tam nie wnikam, jeżeli Młodym się fotka podoba i mnie również, jest to dla mnie największa satysfakcja... Wiadomo, że zdjęcie nie będzie się każdemu podobać, bo różne są gusta... a o nich się przecież nie dyskutuje! :) I basta...

P.S. Głównym motywem w fotografii nr 2 nie było "zaglądanie Młodej pod sukienkę", a moment ubierania podwiązki.

tumiwisizm
06-02-2008, 03:37
2 to villa rose a nie panna mloda. bardzo niekorzystnie
z 1 zrobilbym kadr pionowy. duzo martwicy po prawej i lewej. mozna ciac ze hej

skulinski
06-02-2008, 04:16
2 wg mnie bardzo na nie. Bardzo niekorzystna poza, ucieta glowa. Wydaje mi sie, ze w zdjeciach dla mlodych chodzi o pamiatke nie tylko uroczystosci.. ale tego jak wygladali, jacy byli zdenerwowani, szczesliwi itp. To zdjecie nie pokazuje nic z tych rzeczy, przeciwnie pokazuje to czego ja jako klient nie chcialbym ogladac a jako fotograf nawet bym mlodym nie pokazal. Młoda przygarbiona, rozlozone nogi kolana wyzej niz biodra do tego nie moze uratowac sytuacji pieknym usmiechem czy spojrzeniem bo uciales jej glowe - jak dla mnei taka poza to przeciwienstwo gracji i kobiecosci.

Dziala natomiast w jakis sposob jako zdjecie reporterskie - kontrast miedzy krzyżem, a panną młodą w dosc osobliwej pozie.

MarviN
06-02-2008, 10:25
skulinski, zauważ że to zdjęcie było robione BEZ ustawiania panny młodej. Aczkolwiek krytykę przyjmuję z pochylonym czołem i na pewno Twoje słowa pomogą w przyszłości w kolejnych kadrach... :)