PDA

Zobacz pełną wersję : MB do D200----- to badziew



KSIĘŻAK
24-02-2006, 14:13
Długo poszukiwałem tego usprawniacza pracy do mojego d200.. Zostałem szczęśliwym nabywcą w połowie stycznia br. Zaladowany 2 akumlatorami przeżyłem 4 dni na rozkołysanym Bałtyku na połowach łososi, których złowiono 326 szt. Energi nie zabrakło i wszystko byłoby ok , gdyby nie pora doładować ogniwa. Stało się coś co nie powinno się zdarzyć. UWAŻAJCIE pękają plastikowe uchwyty trzymające akumulatory w pojemniku jest to tajwański badziew :

jurgen
24-02-2006, 17:12
przy minus 26 nie pekają
no chyba że aku włoży sie na siłe drugą stroną i pózniej wyjść nie chce :D

glisek
25-02-2006, 21:12
no przy minus 28 tez nie popekaly.
No chyba ze na sol sa wrazliwe :)

vuki
21-08-2006, 14:47
czy wlacznik spustu pionowego moze byc caly czas wlaczony?
rozumiem, ze glowny wlacznik/wylacznik w aparacie skutecznie odcina zasilanie
i nie powoduje zuzycia energi z gripa.

glisek
22-08-2006, 00:10
Tak, moze byc wlaczony.
Ale na ostatnich warsztatach doszlismy dlaczego d200 tak lubi prad....
otoz sie okazuje, ze cala ta energia idzie na ogrzewanie magnezowego body ;)
D2X jest chlodniejszy w dotyku niz D200

leszeg
25-08-2006, 16:11
dołacze sie do słów krytyki. klapka od aku zaczeła mi sie sama otwierac.Zamkniecie jej bez przerwy przekrecało sie samo w lewą strone i otwierało. Wq.....em sie, lupę w garść i ogladam to zamkniecie od środka. Taki mały metalowy siurek ktory trzyma cała klapkę przykręcony jest malenką srubką i on poprostu przy zamykaniu gdy natrafi na opór, przekręca sie i przez to nie domyka klapki. Poluzowałem śróbkę, przesunałem tego s....a i dokręciłem.teraz jest ok ale radzę dobrze dociskać klapkę przy jej zamykaniu. Wyścig na rynku i dązenie do obnizenia cen to moze i dobre tylko czemu kosztem jakości.

Kaleid
26-08-2006, 09:23
Ja mam od tygodnia, poki co nie narzekam :) Rozwiazanie tej klapki srednio mi sie podoba, zobaczymy ile wytrzyma :)

leszeg
26-08-2006, 10:15
wytrzyma jesli bedzie sie z nia obchodziło na miare wygladu zameczka ale zwróc uwagę na ta blaszkę-zasówkę ktora trzyma cała klapke.Gobrze ,że blaszka a nie jakis plastik.

Kaleid
26-08-2006, 10:46
Zauwazylem juz pierwszego dnia, ze klapkę lepiej docisnac do konca a nastepnie zablokowac. Krecac na sile blokadą, mozna ja rozwalic.

eko-mar
27-08-2006, 00:35
Wyścig na rynku i dązenie do obnizenia cen to moze i dobre tylko czemu kosztem jakości.

To chyba jedyne trafne spostrzeżenie....ja ze swoim sprzętem Nikona wyprodukowanym jeszcze w Japonii nie miałem żadnych problemów. Po kiego diabła robią aku , które pasują tylko do jednego modelu i w dodatku je autoryzują....no a po takiego, aby ludziska więcej kasiory wydawali.

leszeg
27-08-2006, 09:24
eko-mar,
To chyba jedyne trafne spostrzeżenie no qrde to znaczy ze co gadam o tym badziewnym zamknięciu to juz nie jest trafne ?? :)

eko-mar
27-08-2006, 13:05
eko-mar, [quote] to znaczy ze co gadam o tym badziewnym zamknięciu to juz nie jest trafne ?? :)

sorki, twoje spostrzeżenie jest trafne.....miałem na myśli tylko to , że cięcia finansowe zawsze przekładaja się na jakość.

leszeg
27-08-2006, 13:17
:wink:

WujekX
27-08-2006, 21:36
Uzywam od momentu jak mb-d200 sie pojawil i jakos nie polamalem. Widac masz zbyt mechaniczny chwyt ;]

Profesjonalista
29-08-2006, 17:45
A co za amator uzywa D200 z Gripem?

leszeg
29-08-2006, 18:06
Profesjonalista, nie czaję cię

anwas
02-09-2006, 15:12
Taki aparat jak D200 powinien być zasilany Akumulatorkami AA w obudowie podobnie jak F100 czy S3pro.A grip do D200 to badziew.Wystarczy na niego spojrzeć...

leszeg
02-09-2006, 15:15
Wystarczy na niego spojrzeć sa gusta i gusciki :) dobrzeze jest i działa w nim wszystko co trzeba. Niema rzeczy idealnych, nawet D200 :)

anwas
02-09-2006, 16:11
Wystarczy na niego spojrzeć sa gusta i gusciki :)

Noooo...ta śruba przewżnie jest zrobiona z polotem i gustem.Ale cieszmy się że jest...Firmy w ramach komplikacji i utrudniania życia powinny jeszcze w gripach stosować inny model aku niż w body/do tego oczywiście ładowarki itd.../a na paluszki zrobić dodatkowy koszyczek w cenie np: 500zł.

glisek
03-09-2006, 01:03
Noooo...ta śruba przewżnie jest zrobiona z polotem i gustem.Ale cieszmy się że jest...Firmy w ramach komplikacji i utrudniania życia powinny jeszcze w gripach stosować inny model aku niż w body/do tego oczywiście ładowarki itd.../a na paluszki zrobić dodatkowy koszyczek w cenie np: 500zł.

tak i jeszcze powinno pierdnac w oponke

leszeg
03-09-2006, 09:34
do czego ta dyskusja prowadzi ? do oponki ? :). Było kilka uwag i chyba wszyscy sie z tym zgodzą. Ja dorzuciłem delikatne zapiecie klapki i poza tym nic wiecej nie budzi moich zastrzeżeń pniewaz to moj drugi grip.Pierwszy od 50 wiec to był prawie grip. Jak komuś nie pasi to nie kupuje i finał. Mi pasi i wiem na co uwarzać. Może by jeż zamknac ten watek Panie adminie ??

[ Dodano: Pon 11 Wrz, 2006 ]
Drobne spostrzeżenie. Odstająca klapka w gripie to wina tego białego zaczepu ktory trzyma akumulator. Poprostu za płytko go trzyma.Wystarczy pod ten ząbek podłożyc cos koło 1mm grubosci i klapka zamyka sie jak drzwiczki od babcinej nocnej szafki :)