PDA

Zobacz pełną wersję : sb



ptero
01-02-2008, 23:54
Witam!!!
Stoję przed zakupem lampy błyskowej. Jako że wybór nie jest oszałamiająco duży wstępnie wybrałem sb 600 i sb 800:):).Pierwsze pytanie, jaką "żywotność" mają owe lampy, czy opłaca się kupować używane, czy raczej podarować sobie.Jak wygląda sprawa sprowadzenia z USA, krążą wręcz legendy o sb 800za niecałe 800 zł(ch) ze stanów.
Na marginesie jeszcze jedno pytanko, czy obie lamy mogę wyzwalać bezprzewodowo???czy jest mi potrzebne stado kabli
Pozdrawiam

Valdek_Tychy
02-02-2008, 10:55
http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=70

myślę, że tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania a generalnie główna odpowiedz na pytania to - tak

bumboo
02-02-2008, 11:01
Wałkowałem ten temat ostatnio, wybrałem sb800, żadnej z USA nie posiadają gwarancji. Moze się uda, że nie nawali przez dwa lata,lecz co jeśli się popsuje. Lampe kupujesz raz, nie oszczędzaj, bo zawsze będzie chodziło Ci po głowie mogłem kupiec zamiast sb600, sb800.
Tak, że sb800 odpali Ci bezprzewodowo, bo przecież nie kupisz sb600 :))

Pozdrawiam bumboo

szelak
02-02-2008, 19:18
sb 600 też odpalisz bezprzewodowo tylko zależy jaka pucha, D50 nie odpalisz napewno, D70s odpalisz a czy D70 odpali tego nie wiem zerknij w instrukcję aparatu jeśli jest funkcja "commander" czy coś w tym stylu to odpalisz

autograf
02-02-2008, 19:24
SB600
Uzywke kupisz za 500-600. Nowa ponad 800.

SB800
Uzywke kupisz 1000-1200. Nowa ponad 1300.

Ja kupilem uzywana szejsetke

bumboo
02-02-2008, 21:59
SB600
Uzywke kupisz za 500-600. Nowa ponad 800.

SB800
Uzywke kupisz 1000-1200. Nowa ponad 1300.

Ja kupilem uzywana szejsetke

Nowa sb800 na pełnej gwaracji z fakturą 1219.
Sb600- 752.

Jeszcze jedno sb800 wyprodukowana jest w Japonii, sb600 w Chinach. Zwróć uwagę ile postów jest na temat problemów sb600 a ile z sb800 nie będę komentował

Dyfuzor do sb600 prawie stówkę, w sb800 jest w zestawie. Oblicz wszystko i przeanalizuj.:)))

velaskez
02-02-2008, 22:18
żadnej z USA nie posiadają gwarancji. Moze się uda, że nie nawali przez dwa lata,lecz co jeśli się popsuje.

we wszystkim modelach z USA gwarancję sprawdza się poprzez wpisanie serial number'a do systemu komputerowego Nikona

ptero
02-02-2008, 22:25
a da się jakoś sprawdzić "przebieg lampy" mam na myśli ilość błyśnięć, czy raczej sie tym nie przejmować zbytnio?????

autograf
02-02-2008, 22:30
Nowa sb800 na pełnej gwaracji z fakturą 1219.
Sb600- 752.

Jeszcze jedno sb800 wyprodukowana jest w Japonii, sb600 w Chinach. Zwróć uwagę ile postów jest na temat problemów sb600 a ile z sb800 nie będę komentował

Dyfuzor do sb600 prawie stówkę, w sb800 jest w zestawie. Oblicz wszystko i przeanalizuj.:)))

Dzieki za poprawienie/sprecyzowanie moich informacji. Ja wszystko przenalizowalem i kupilem za 500 uzywana :)

bumboo
02-02-2008, 22:32
we wszystkim modelach z USA gwarancję sprawdza się poprzez wpisanie serial number'a do systemu komputerowego Nikona

Osobiście dowiadywałem się w serwisie i wyrażanie powiedzieli ze lampy nie przyjmą na gwarancji do naprawy. To samo potwierdzają sprzedawcy z allegro sprowadzający te lampy z USA. Mam pytanie czy sprawdziłeś to dokładnie czy tylko tak Ci się wydaje, bierzesz na siebie dużą odpowiedzialność zdajesz sobie z tego sprawę

Tu masz link do srony wyjaśnią Ci tohttp://www.europe-nikon.com/home/pl_PL/homepage/broad/site.html


A jaką? sb600 wnioskuje po cenie :)))

velaskez
02-02-2008, 22:35
nie powiedziałem że przyjmą:) One posiadają gwarancję niehonorowaną w Europie i tyle, ale ona jest formalnie rzecz biorąc.
też się dowiadywałem jak to jest, bo kumpel kupował D80 w stanach

autograf
02-02-2008, 22:45
A jaką? sb600 wnioskuje po cenie :)))
Oczywiscie!
Nie musisz wnioskowac, wystarczy na stopke zerknac..

bumboo
02-02-2008, 22:53
Powiem Ci tylko tyle ze sb600 mogłem kupić za 420 w idealnym stanie.Potem przez przypadek dowiedziałem się ze gość, który chciał ją sprzedać zrobił nią ponad 60 wesel. Niby nic na sprzęt nikona hm

autograf
02-02-2008, 23:07
Powiem Ci tylko tyle ze sb600 mogłem kupić za 420 w idealnym stanie.

Jak jeszcze jest to ja biore za 420!

bumboo
03-02-2008, 20:09
Jak jeszcze jest to ja biore za 420!


Powiedziałem mu na obchodne, że nie znajdzie większego idioty, niż sam jest. Gdybym wiedział nic bym się nie odzywał

autograf
04-02-2008, 00:25
Powiedziałem mu na obchodne, że nie znajdzie większego idioty, niż sam jest. Gdybym wiedział nic bym się nie odzywał

Nie skumalem :P

bumboo
04-02-2008, 18:37
Nie skumalem :P


A czego nie możesz skumać,aluzja nie tyczyła się Ciebie faktycznie mu tak powiedziałem. Mało tego zrobiłem coś jeszcze, ale nie wypada pisać tego na forum. Sądziłem wtedy ze chce mnie oszukać, w końcu ponad dwa lata lampa pracowała zawodowo, a mnie nie stać na takie zakupy. Przyznam się, że z podobnego założenia wychodzę jak ten gość, że barany są po to, aby je strzyc,lecz ja wole trzymać nożyce.

ezin
04-02-2008, 20:19
Przyznam się, że z podobnego założenia wychodzę jak ten gość, że barany są po to, aby je strzyc,lecz ja wole trzymać nożyce.

No to bumboo teraz na bank będzie ci łatwo znaleźć klienta na cokolwiek co będziesz chciał sprzedać :>

bumboo
04-02-2008, 22:01
No to bumboo teraz na bank będzie ci łatwo znaleźć klienta na cokolwiek co będziesz chciał sprzedać :>

Witam Cie drogi kolego! Wyobraz sobie ze forum jest ostatnim miejscem gdzie bym cokolwiek sprzedal. Mam dla niego troche szczacunku, lecz z przykroscia stwierdzam, ze przyslowiowych baranow nie brakuje. Rozumiem kupowanie dobrych szkiel, ewentualnie jakis body, lecz nie chce tutaj pisac ze po przeczytaniu wielu zadowolonych klientow ze zrobienia interesu wlasnego zycia plakac mi sie chce. Jest to tylko wina naszego kochanego kraju, ze ludzie nie maja kasy i lapia przyslowiowe okazje, a Ci ktorzy ja posiadaja wykorzystuja to. Takze na koniec powiem Ci, ze dobrze mowia, ze tylko bogatego nie stac na kupowanie tanich uzywanych rzeczy.

autograf
05-02-2008, 00:37
Witam Cie drogi kolego! Wyobraz sobie ze forum jest ostatnim miejscem gdzie bym cokolwiek sprzedal. Mam dla niego troche szczacunku, lecz z przykroscia stwierdzam, ze przyslowiowych baranow nie brakuje. Nie chce tutaj pisac ze po przeczytaniu wielu zadowolonych klientow ze zrobienia interesu wlasnego zycia plakac mi sie chce. Jest to tylko wina naszego kochanego kraju, ze ludzie nie maja kasy i lapia przyslowiowe okazje, a Ci ktorzy ja posiadaja wykorzystuja to. Takze na koniec powiem Ci, ze dobrze mowia, ze tylko bogatego nie stac na kupowanie tanich uzywanych rzeczy.


bumbo, proponuje lekturke (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=8302)

bumboo
05-02-2008, 17:23
bumbo, proponuje lekturke (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=8302)

Witam Cie!
Przede wszystkim nie powinnismy tu w tym watku pisac na ten temat, ptero moze sie zdenerwowac, a i moderatorzy moga nam zwrocic uwage, dlatego ostatni post wyjasnie Ci o co mi chodzilo. Nie jestem przeciwny kupowaniu rzeczy uzywanych, lecz sa takie, ktorych nie nalezy kupowac, a powinno sie brac nowe. Wiadomo, dobre szklo, czy wysokiej klasy body mozna sprawdzic, jedno wizualnie, a drugie po liczniku wykonanych zdjec. Co do lamp blyskowych to raczej odradzalbym, bo tak naprawde wytlumacz mi jak to jest. Lampe kupuje sie raz na pare lat, a nagle ktos po dwoch latach sprzedaje np. SB600 lub SB800. Co do tej pierwszej to mamy wytlumaczenie, ze chce kupic wyzszy model, lecz nie wierze w cuda. Przewaznie jest tak, ze ludzie eksploatuja sprzet i nawet tutaj na forum nie przyznaja sie do tego, wciskajac go zafascynowanym amatorom, ktorzy i tak spokojnie to lykna. Cala formula podana przez Ciebie linkiem jest jak najbardziej wskazana, lecz uwierz mi, jak sie chce kogos oszukac to sie to zrobi i nie takie przekrety ludzie robia. Sumujac cala sprawe kupna-sprzedazy powinno sie pisac, chocby tym poczatkujacym, na co powinni zwracac uwage, jakie szczegoly moga wskazywac, ze sprzet jest dobrze wyeksploatowany. Mysle, ze nikt mi glowy nie zmyje za te odpowiedzi nie na temat, lecz skoro juz sie dyskusja rozwinela, to powinna sie jakos zakonczyc. Moze ktos to przeczyta i zastanowi sie zanim cos kupi.

autograf
05-02-2008, 18:23
Nie do konca zgodzie sie z Twoja teza w ostatnim watku (kazdy towar ma swojego odbiorce, nie wszystkich stac na nowe etc.).
Ale faktycznie najlepszym rozwiazaniem bedzie skonczyc ta dyskusje.
Kropka.

I tez pozdrawiam ;)