PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Ot -- portrecik



stig
30-01-2008, 07:38
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img82.imageshack.us/img82/2571/dsc4125pt5.jpg)

eMDe
30-01-2008, 08:41
Super, podoba mi sie, jedyne do czego moge sie przyczepic do to swiatlo padajace od gory na wlosy, troche za mocne wg. mnie.
Fajnie wlosy rozwiane ;]

Piotr Szmidt
30-01-2008, 09:38
fajnie ale nalezy zworic uwage na kosc prawego policzka modelki wyglada jak by ktos go jej przetracil i szczerze mowiac wyglada bardoz dziwnie. Ale poza tym w porzadku

motylanoga
30-01-2008, 10:10
Zaraz ktoś się czepnie gęsiej skórki na ramieniu, a Stig wyląduje przed sądem za znęcanie się nad modelką... ;-)

IMO jest pięknie.

djbart
30-01-2008, 10:27
odlotowe ale zacienione oczodoły jakos dziwnie wyszły
stig, jak zawsze gratuluję!!!

Piotr Szmidt
30-01-2008, 10:28
motylanoga - ja tylko wypunktowuje rzeczy ktore moim zadniem mi sie nie podobaja :) - ale to przeciez w koncu tylko moje zdanie ;)

baku127
30-01-2008, 11:30
Fotka bardzo przyzwoita, i nie będe się niczego czepiał...

Gemini
30-01-2008, 11:41
Szanowny Stig`u mam tak czasem, ze pięknymi słowy łatwiej mi wyjaśnić emocje płynące z obrazu... Tu przyszedł mi na myśl taki fragment:

"Czerwoną szminką maluję usta
by ucałować powietrze
które wiatr
zaniesie prosto w Twoje dłonie
nie mogąc osobiście doznać
rozkoszy ze strony Twojego dotyku
wyprawiam w podróż
słodki smak warg
kuszący zapach ciała
i namiętny szept słów
zgaś światło
w ciemności znika strach
włącz muzykę
zwabi mój podmuch
podejdź do otwartego okna....
czujesz!?
tak, tak... to chłód
zamknij oczy
pobudzisz kolory wyobraźni..." K.J.

T&T
30-01-2008, 12:18
Bardzo mi się podoba

paparazzo
30-01-2008, 12:37
fotografia stiga + slowa Gemini (wiersz) - piekna calosc :)

p.s Ostatnio jestem czestrzym czytelniekiem niz pisarzem na forum... powiem tak - jak nawet lubie zgryzliwosc (delikatna, zaczepna, zabawna) to nie znosze odgryzania sie - a coraz wiecej tego na forum... ehh

Tomas24
30-01-2008, 12:49
Fajnie być amatorem i cieszyć oczy pięknym zdjęciem nie widząc wad :-)

Smok79
30-01-2008, 12:55
podoba mi się - ładne cienie, ładny kadr

PS: mam wrażenie jedynie jakby skóra na twarzy była zbyt sztuczna

stig
30-01-2008, 13:05
PS: mam wrażenie jedynie jakby skóra na twarzy była zbyt sztucznaMam wstawic cropa, zeby Ci to wrazenie minelo, i zebys sie dowiedzial skad sie bierze? :mrgreen:

Smok79
30-01-2008, 15:20
Mam wstawic cropa, zeby Ci to wrazenie minelo, i zebys sie dowiedzial skad sie bierze? :mrgreen:


pewnie by mi wtedy się rozjaśniło bo jak widzisz jestem zielony :mrgreen:

stig
30-01-2008, 15:36
pewnie by mi wtedy się rozjaśniło bo jak widzisz jestem zielony :mrgreen:
Nie mam pod reka full-res, ale na szybko mozesz zobaczyc w tym watku (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=32793). Tam tez "specjalisci" czepili sie "plastiku". Crop z pierwszego zdjecia jest dokladnie tu (http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=371457&postcount=30). Mam nadzieje, ze potrafisz wydedukowac skad sie to wrazenie bierze? :mrgreen:

iczek
30-01-2008, 15:44
Brak kontroli nad światłem. Wyjarany nos, ramie. Balans kolorów tańczy na tym zdjęciu jak nie przymierzając Mandaryna w swojej szkole.

stig
30-01-2008, 15:46
Brak kontroli nad światłem. Wyjarany nos, ramie. Balans kolorów tańczy na tym zdjęciu jak nie przymierzając Mandaryna w swojej szkole.Idz do mamy i powiedz, zeby ci kupila nowy monitor. :mrgreen:

Smok79
30-01-2008, 15:55
Nie mam pod reka full-res, ale na szybko mozesz zobaczyc w tym watku (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=32793). Tam tez "specjalisci" czepili sie "plastiku". Crop z pierwszego zdjecia jest dokladnie tu (http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=371457&postcount=30). Mam nadzieje, ze potrafisz wydedukowac skad sie to wrazenie bierze? :mrgreen:

dzięki stig za rzucenie światła w te mroczne odchłanie mojej niewiedzy - teraz już wiem i obiecuje sie poprawić :) i przy okazji gratuluję świetnego wyczucia i oka - miło ogląda się Twoje prace

Vodafone
30-01-2008, 16:09
Rewelacja... bardzo mi się podoba:mrgreen: Brak zastrzeżeń ;-)

zkrzysztof
30-01-2008, 16:20
jak zwykle bardzo dobre, uważam że ocena na 3* jest zbyt niska
mz. powinna być minimum 4*

sailor
30-01-2008, 16:30
motylanoga - ja tylko wypunktowuje rzeczy ktore moim zadniem mi sie nie podobaja :) - ale to przeciez w koncu tylko moje zdanie ;)

a ja uwazam, ze czepiasz sie zeby tylko sie odegrac za komentarze stiga pod twoimi fotami :)


Brak kontroli nad światłem. Wyjarany nos, ramie. Balans kolorów tańczy na tym zdjęciu jak nie przymierzając Mandaryna w swojej szkole.

JJJEEEEEEEST!!!! iczek wrocil !!!!!!!! jak mi tego brakowalo :D:D:D:D
mega troll odbrazil sie na forum nikona? :D

stig ty doskonale wiesz jaka jakosc przentuje to zdjecie :) do wymuskanego idalu brakuje mi lekkiego zmniejszenia tej faldki na szyi

copywriter2000
30-01-2008, 16:39
Fotka rewelacyjna, ale...

Proszę mi wybaczyć (miszczunio stig :D), ale mam wrażenie jakby pod prawym okiem, a właściwie tuż pod żrenicą minimalnie jaśniejszy cień, a moźe dokładniej: TUSZ sprawił, że prawe oczko modelki-żrenica delikatnie "wychodziła" w całości...

Ale ja się nie znam!

BOMBOWE ZDJĘCIE! Aż miło się patrzy i mysli... KIEDYS może zrobię choć w połowie takie zdjęcie jak mistrz STIG;]

Piotr Szmidt
31-01-2008, 17:46
a ja uwazam, ze czepiasz sie zeby tylko sie odegrac za komentarze stiga pod twoimi fotami :)


wiesz co skoro w ten sposob zaczelismy oceniac zdjecia to czemu jemu wolno a mi nie. - Od dalszego komentarza sie powstrzymam...

stig
31-01-2008, 18:33
wiesz co skoro w ten sposob zaczelismy oceniac zdjecia to czemu jemu wolno a mi nie. No jesli porownujesz problem ze zlamanym karkiem z wyimaginowanym problemem z koscia policzkowa, to faktycznie masz podstawy. Pomysl tylko, czy zasadne. Bo w tym momencie, to bardziej wyglada jak "zab za zab". Jak dla mnie to szukasz dziury w calym, zeby zachowac sie wrecz jak dzieciak.

copywriter2000
31-01-2008, 21:41
Popieram stiga - niestety przejechałeś z tą szyją. Fota stiga to jednak zupełnie inna fota. Nie ma się czego czepiać, a doszukiwane uwagi to tylko mikroryski - o ile w ogóle takie są. Trzeba przyjmować z pokorą uwagi - z resztą po to wystawiasz prawda? By sie uczyc od lepszych. Jesli nie potrafisz się z tym pogodzić to już wtedy zaczyna być problem. Bez urazy, ale niedawno usłyszłem od sailora: "Po cholerę wystawiać coś, co sam uważasz i wiesz, że nie jest doskonałe Twoim zdaniem?" - Czasem jednak warto coś pokazać niekoniecznie najlepszego, ale trzeba pamiętać i liczyć się z tym, iż błędy zostaną szybko wytkniete i to bez delikatności zbędnej. Wszak tylko sucha, dobrze podana wiedza "wchodzi" gładko;] Hehe... wolałbym z 5 uwag złych niż jedną "o słodkiej d...ie Maryni" :D wiedząc, że zrobiłem odbiorców/kolegow i kolezanki z forum np. w konia zamalowując spory połać szyi w niezmiernie sztuczny i widoczny sposob.

Ehhh... Sorry za OFFF;]

Ps. I nie miej prosze żalu do mnie;] Praca. Ciezka praca nas wyzwoli!

jacoslavgth
31-01-2008, 21:57
przyjemne, ale prawe oko ucieklo :)

Bonzo
31-01-2008, 22:22
miodzio :) a jak są tendencje uciakającego oka to nie kazac patrzeć na wprost w obiektyw ;)

swiatlo
31-01-2008, 22:26
No tak, moja amatorskość wyszła na jaw - ja byłem tym który dał jako pierwszy 5 gwiazdek - rzeczywiście nie zauważyłem szyi. A powininenem. W książkach obróbkowych jakie teraz sobie czytuję, na przykład ostatnia: "Skin: The Complete Guide to Digitally Lighting, Photographing, and Retouching Faces and Bodies" by Lee Varis każe się retuszować takie poskręcane szyje jak ta po prawej stronie. Nie wiem czy to jest konieczne w Twoim przypadku, ja tylko ślepo książkę powtarzam. Ale tak na zdrowy rozsądek na zdjęciu typu glamourowego, a nie naturalnego portretowego, to taki driobiazg powinien być jednak chyba zauważony...

Mam pytanie - czy można prosić o szczegóły dotyczące jak się dostaje takie oświetlenie? Nie sądzę aby to było flood, rozwiane włosy sugerują krótki czas więc światło typu strobe. Ale jak przy strobe otrzymać takie delikatne i pomarańczowe oświetlenie? Ja się uczę, więc wszelkie techniczne wskazówki bardzo by mnie ucieszyły. Jaki filtr dałeś na lampę? Czy to parasolka czy bezpośrednie?

stig
01-02-2008, 00:26
Mam pytanie - czy można prosić o szczegóły dotyczące jak się dostaje takie oświetlenie? Nie sądzę aby to było flood, rozwiane włosy sugerują krótki czas więc światło typu strobe. Ale jak przy strobe otrzymać takie delikatne i pomarańczowe oświetlenie? Czy to parasolka czy bezpośrednie?Jedna Lampa z softboxem prostokatnym, czas -- 1/200.

Marek Urbanowski
01-02-2008, 08:11
Zaraz ktoś się czepnie gęsiej skórki na ramieniu, a Stig wyląduje przed sądem za znęcanie się nad modelką... ;-)

IMO jest pięknie.


Moim zdaniem ta gęsia skórka jest na plus bo widać fakture :)
A tak powaznie ,to poza szyją ,dla mnie jest super. Uwazam,że takie czepianie się detali jest najlepszym przykladem na to,że zdjecie jest bardzo dobrze przygotowane. Ponadto nikt tak dokładnie nie analizuje foty.
Typowy "oglądacz" poświęca na zdjęcie w prasie ok 3-5 sekund. Wzrok zatrzymuje na dłużej jesli mu się spodoba osoba-kobieta w tym przypadku.Wtedy jednak tez nie analizuje detali z lupą w ręku tylko ogląda. Ludzie,nie dajmy się zwariować. Ponadto to dział glamour.Wskazane jest jak najbardziej idealne pokazanie modelki. To,że takie nie istnieją na co dzień to wszyscy wiemy i chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć.

jarek76
01-02-2008, 12:53
Mnie się bardzo podoba

legionize
01-02-2008, 13:08
Jestem tu trochę stronniczy ale podchodzi mi uroda Magdy a zdjęcia stiga lubię. Pewnie, że można się czepiać drobnych szczegółów. Ale po co. Fota się podoba i tyle.

harb
01-02-2008, 13:39
Jestem tu trochę stronniczy ale podchodzi mi uroda Magdy a zdjęcia stiga lubię. Pewnie, że można się czepiać drobnych szczegółów. Ale po co. Fota się podoba i tyle.

dokładnie -też jestem tego zdania

popbart
01-02-2008, 21:35
Strasznie mi się podobają te cienie. Pięknie

Marta Baranowska
01-02-2008, 21:41
pieknie

rokus1
02-02-2008, 23:55
Swietna fotka!

wampirek
03-02-2008, 01:22
Ja nie wiem co tam jest z zebami z lewej strony modelki. Widze tak jakby miala je mocno wyszczerbione. Po prostu gdzie spodziewalbym sie bialego jest czarne, az tak mi monitor nie przeklamuje.
Jak zawsze podoba sie i jak zawsze tajemnica z ta 1 lampa :) - jak dla mnie 5 stars.
pozdrawiam
irek

Madziulek
03-02-2008, 20:47
cud ,miód i orzeszki
hipnotyzujące spojrzenie i zdjęcie ..bardzo podoba mi się oświetlenie

Sebastiann
04-02-2008, 22:43
Piękne, chylę czoła