PDA

Zobacz pełną wersję : IR - co warto kupic, gdy ma sie juz hoye ir72



cichy_no_war
22-02-2006, 19:25
Witam Forumowiczow :)
Jakies pol roku temu kupilem swoj pierwszy filtr ir (hoye ir72) i podpialem ją do d70... Moje nieudolne boje (zwlaszcza w kwestii ostrosci) mozna ogladac na stronie TU (http://www.cichy.foto.p9.pl) Ale nie o tym chcialem. Otoz przez te pol roku dosc mocno sie wkrecilem w fotografie podczerwona i chcialbym kupic nowy filtr do IR, ale nie wiem, ktory bedzie spelnial moje wymagania wiec w zwiazku z tym mam do Was kilka pytan:
1. Czy tylko mi sie wydaje, ze ta hoya jest potwornie kontrastowa? bo czesto mam duze problemy z zapanowaniem nad przepalami. czy sa mniej kontrastowe IRki?
2. Przejzalem photosig'a ... ale w sumie ciezko cos powiedziec, bo tam sa juz IRki poprzerabiane w PSie, wiec srednio moge stwierdzic jaki jest efekt poczatkowy i jakie daje mozliwosci. Najbardziej spodobaly mi sie tam zdjecia zrobione: Heliopanem IR780nm, Heliopanem ir 715nm i... Cokin'em p007. Czy ktos z Was uzywa tych filtrow i moze opowiedziec o swoich doswiadczeniach?
3. Jakie macie doswiadczenia z IRka Hitech'a? slyszalem, ze jest duzy rozrzut w kwestii jakosci. czy to prawda?
4. Gdzie molgym w Polsce nabyc filtry wymienione w pytaniu nr 2? (Heliopan IR780nm, Heliopan ir 715nm i cokin p007).... albo nie w Polsce, ale chodzi mi o to, zeby nabyc je jak najmniejszym kosztem. Domyslam sie, ze cokin bedzie najtanszy, ale czy mam szanse kupic gdzies te heliopany z cena calkowita tak do 250zl? A moze polecicie jakies inne IRki?

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze nie przerazilem Was iloscia moich pytan :)

tekus
22-02-2006, 20:03
Ja uzywam heliopana 715, kupilem w raysfoto (http://www.raysfoto.pl) . Cena na pewno wyzsza niz 250. Fotki ir wychodza, czego wiecej chciec :)

cichy_no_war
22-02-2006, 21:32
Ja uzywam heliopana 715. Fotki ir wychodza, czego wiecej chciec :)

A mozesz pokazac jakies fotki, bo nie moge ich znalezc na Twojej stronie. Uzywales jakiegos innego filtra? np. hoyi? Jak ma sie ten heliopan do innych?

tekus
22-02-2006, 21:35
No niestety nie mam porownania bo uzywalem tylko heliopana, ale na forum byl dosc obszerny watek poswiecony wlasnie hoyi i heliopanowi. Wiele wypowiedzi bylo na plus tego drugiego. A fotki (sztuk dwie) sa w dziale experymenty.