PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Magda x2 -- w kwadracie



stig
28-01-2008, 18:09
To tylul watku, a nie zdjecia. :)
Milo mi poinformowac, ze dolaczyla do nas wizazystka. Oczywiscie nie robi tego zawodowo i na co dzien, ale co najwazniejsze -- ma ogromne checi, a to sie chyba liczy najbardziej, kiedy takich zdjec nie produkuje sie za pieniadze.
Zrobilismy mala sesje, zeby nasza nowa kolezanka Magda mogla sprawdzic jak sie poczuje podczas takiej pracy. Pozowala oczywiscie nasza druga Magda -- znana juz zreszta na tym forum. Asystowal jak zawsze -- moj nieoceniony przyjaciel -- Krzysztof.

Pozniej wrzuce jeszcze ze dwa inne z tej mini-sesji.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img91.imageshack.us/img91/6806/dsc4336wh7.jpg)

Bradley22
28-01-2008, 18:17
Dobra robota! No i szacuneczek dla jednej jak i drugiej Magdy ;) Choć chyba wolałbym otwarte oczy ale rozumiem, że Magda wizażystka chciała w ten sposób się pokazać ;)

Pozdrawiam!
Paweł

kompleksowy
28-01-2008, 18:51
Jaaakie ładne. Czyste, klarowne. Tylko mnie jakoś tak dziwnie te ząbki dolne wyglądają. Jak się dłużej przyglądać, to wygląda jak "zapasowa szczęka", która się przesunęła troszkę. Ciekawe jak oczki by wyglądały?

prz3mo
28-01-2008, 18:52
Zdjęcia zawodowców powininiem moderator wycinać od razu ;)
Bo co tu napisac? Znów, ze extra... ehhh :)

wupi
28-01-2008, 19:29
fajne
nosek troche wychodzi za GO czy juz mi sie wzrok rozmywa? :)

madmips
28-01-2008, 19:40
normalnie matrix4 ;) - dobra robota

yanoosh
28-01-2008, 19:47
- lubię takie portrety
- ciekawe użycie światła górnego
- Magda jest ładna
- fest foto :)

emarcin
28-01-2008, 19:48
Jeżeli chodzi o skojarzenia flmowe (z góry przepraszam Magdę) to z układu ząbków raczej Obcy Ósmy. Sam bym i tak nie dał rady zrobić, ale ciekaw jestem jak to samo ujęcie byłoby jednak z większą GO.

sailor
28-01-2008, 19:50
pokazalbys kolorek (niekoniecznie to foto) w ramach oceniania Madg :)

mOSAd
28-01-2008, 19:50
Rzeczywiście ciężko (takiemu laikowi jak ja) się przyczepić do czegoś, ale jeśli miałbym cos wskazać, to różnicę w oświetleniu twarzy i korpusu. Troszeczkę brak mi tych światełek szczytowych i kontrastu na obojczykach - minimalnie za płasko. Nosek za głębią mnie nie przeszkadza. Resztę zrzucam na efekt zamierzony, więc zostaje mi jedynie odnieść się do odbioru ogólnego - "dobre techniczne, ale nie gada".
Taka mina kojarzy mi się (m.in.) z portretem kobiety-wampa, a to już zupełnie inna stylizacja, kolory, kontrasty, ekspresja. Tu mamy do czynienia z czystym portretem studyjnym i próbą wyrażenia ekspresji - według mnie trochę to nie do końca zagrało. Ale jako zdjęcie bez podtekstów - super.

PS. Baaaardzo ładnie się uszka rozmyły :) Hmmm... gdyby za to ostrzej było jeszcze na języku, w stylu makro... ze skapującą śliną.... mogłoby być kontrowersyjnie i o wiele bardziej interesująco. Choć już na pewno nie tak piknie.

stig
28-01-2008, 20:23
na szybko odpisze wszystkim:

Co do jezyka -- jest ostry. Oczywiscie nie tak ostry jak oczy, niemniej wrazenie wynika z samej jego barwy i braku wiekszych kontrastow. Moglem to zmienic w postprocesie, ale wierzcie -- nie wygladalo to ciekawie, i przestawal przypominac jezyk.

Co do dolnej szczeki. No panowie -- sa pewne konsekwencje generowania min. Nie da sie zrobic wszystkiego z twarza, bez pewnego wplywu na inne detale. Sprobujcie wywalic jezyk w ten sposob, nie wysuwajac jednoczesnie szczeki. Nawet jesli sie uda -- cala mina bedzie po prostu smieszna -- ot, jakby dziecko jezyk wytknelo. A efekt mial byc taki, ze jezyk mial wychodzic z otwartych ust, a nie zamknietych, bo... bo. :)

Co do roznicy w oswietleniu twarzy i korpusu -- to tez efekt zamierzony. Pierwotnie dolna czesc byla duzo jasniejsza, co przy takim kadrze skutecznie wprowadzalo zaburzenia w skupieniu sie na detalach twarzy.

fast_fashion
29-01-2008, 15:12
Świeta fota, piękne usta, które przykuwają moją uwagę ;) gratuluję

adrian
29-01-2008, 15:25
Sprobujcie wywalic jezyk w ten sposob, nie wysuwajac jednoczesnie szczeki. Nawet jesli sie uda -- cala mina bedzie po prostu smieszna -- ot, jakby dziecko jezyk wytknelo. A efekt mial byc taki, ze jezyk mial wychodzic z otwartych ust, a nie zamknietych, bo... bo. :)

Mogłeś fotografować z innego kąta (bardziej z góry) :]

Btw, inspiracja Sascha Hüttenhain'em?

tomiu
29-01-2008, 15:29
Lubię dynamikę tonalną Twoich zdjęć... Magda spisała się extra! Wizażystkę pozdrawiam, a Tobie gratuluję. Fajna praca! :)

stig
29-01-2008, 15:33
Mogłeś fotografować z innego kąta (bardziej z góry) :] Tak mi bylo dobrze. ;)



Btw, inspiracja Sascha Hüttenhain'em?Upsss... Nieobyty jestem w nazwiskach, ale jak otworzylem pierwszego linka, co mi google wyrzucilo, to az mi sie zimno zrobilo... O W MORDE! :))) Toz to moje zdjecie! :[ Nie, no zart oczywiscie -- ale fakt faktem nie znalem. Nie dosc, ze moja kiepska pamiec nie pozwolilaby mi zapamietac tego nazwiska, to przyznam szczerze, ze nie potrafie sobie swiadomie przypomniec tego zdjecia. Moze i kiedys mi blysnelo i w czelusciach komorek szarych zostalo, a podswiadomosc swoje zrobila. :)
Zreszta -- o czym tu gadac. Tych fotek nie ma w ogole co porownywac. :(

fotouśmieszek
29-01-2008, 19:15
wprost Mikado tonalnosci, mozna sie wykąpac w tych szarosciach (bez skojarzen-estetycznie:))
chyba zrezygnuje z mamiyi rz 6x7;););) no i jaka ekspresja...
w sprawie detali anatomicznych bede sie zwracal z pytaniami przy kazdej okazji bo widze,ze zglębiles;)))))

iczek
30-01-2008, 15:49
Wyjarane czoło. Az się boje koloru, bo tak "nachlapane" usta będą ostro po oczach dawać. Wąskie usta modelki są niestety jej wada. Warto pomyśleć o tym malując ponownie.

stig
30-01-2008, 15:53
Wyjarane czoło. Wyjarany, to ty masz monitor, trolu. :mrgreen:

Robal
30-01-2008, 16:44
Stig czy kiedy kolwiek przyjales krytyke niemowiac ze ktos ma kiepski monitor lub sie niezna ? :)
Co do portreciku mily dla oka ale brakuje mi chyba wiekszej ekspresji na buzi..ale to tylko moje skromne zdanie

samek
30-01-2008, 16:49
Stig czy kiedy kolwiek przyjales krytyke niemowiac ze ktos ma kiepski monitor lub sie niezna ? :) ...

A dlaczego ma przyjmować gdy to czoło wyjarane nie jest? :)

Robal
30-01-2008, 16:51
Alez ja sie czoła nie czepiam że nie ma racji.. :)

stig
30-01-2008, 16:51
Stig czy kiedy kolwiek przyjales krytyke niemowiac ze ktos ma kiepski monitor lub sie niezna ? :) A co, Ty tez uwazasz, ze na czole jest przepal? :mrgreen: Dyskutuje jedynie z absurdalnymi zarzutami: pt. "wyjarania", "plastik" czy inne wymysly. Nie moja wina, ze jak jeden z drugim kupia sobie LCDka za 1500 zl, to mysla, ze maja swietny sprzet do oceniania poprawnosci technicznej zdjec. Zejdz na ziemie -- to sa bzdury, ktorych nie bedzie tolerowal nikt, kto pracuje na monitorze, na ktorym widac wszystko lepiej niz na odbitce.



Co do portreciku mily dla oka ale brakuje mi chyba wiekszej ekspresji na buzi..ale to tylko moje skromne zdanieWiekszej ekspresji? Jesli zalozenie bylo takie, ze ma miec zamkniete oczy, otwarte usta i wytkniety jezyk, to jak chcesz miec w tym wiecej ekspresji? :) Przy takich zalozeniach (+ takim kadrze) wlasnie tak wyglada twarz. :)

Robal
30-01-2008, 16:53
Jesli taki byl plan to ok..kazdy ma swoja wizje nio nie ;P niestety niekazdemu musi sie podobac.. chociaz niemowie ze jest zle :)

stig
30-01-2008, 17:00
Jesli taki byl plan to ok..kazdy ma swoja wizje nio nie ;P niestety niekazdemu musi sie podobac.. chociaz niemowie ze jest zle :)Oczywiscie, ze nie musi Ci sie podobac. Tyle, ze to czego Ci tu brakuje, spowodowaloby, ze to nie byloby to zdjecie. Cos jak krytyka wina wytrawnego: "Jest dobre, ale wolalabym, zeby bylo bardziej slodkie...". Moze byc, tyle ze to juz byloby wino polslodkie, a nie wytrawne -- i wszystko inne co Ci sie do tej pory w nim podobalo, nie mialoby znaczenia, gdyz nie pasowaloby do wina polslodkiego.

Robal
30-01-2008, 17:24
Trośke zle zrozumiales moja wypowiedz... zdj mi sie podoba czegos mi zabraklo w moim doczuciu ale juz mi wyjasniles ze taki byl zamysl wiec ok.. :)

stig
30-01-2008, 17:30
Trośke zle zrozumiales moja wypowiedz... zdj mi sie podoba czegos mi zabraklo w moim doczuciu ale juz mi wyjasniles ze taki byl zamysl wiec ok.. :)Gdyby bylo na nim to, czego Ci zabraklo, to nie byloby to wlasnie zdjecie. :) Ekspresja, ktorej Ci brakuje, spowodowalaby, ze twarz nie bylaby nijaka -- malowalby sie smutek, zal, radosc, przyjemnosc, tesknota, zadowolenie, czy cokolwiek innego. A ja chcialem wlasnie taka -- zimna, nijaka... Prawie przedmiotowa.

vasco5
30-01-2008, 17:33
Podoba się...
ładne B&W...
choć te pokręcone włosy nieco przeszkadzają... :)

Robal
30-01-2008, 17:33
no ok. niestety z wizazem i fotografia jest ten problem ze kazdemu nie da sie wyjasnic swojej wizji i ile osob patrzacych tyle opinii..niekazdemu pasowac musi twoj pomysl...
ale ja nic niepisze ze mi niepasuje :P jest poprawne..ale dla mnie nie ma nic ciekawego co by mnie zatrzymalo przy tym zdj :)

stig
30-01-2008, 17:37
niekazdemu pasowac musi twoj pomysl... Ale juz to pisalas -- i ja potwierdzilem, ze masz racje. Nie probuje Cie zmuszac do tego, zeby Ci sie spodobalo. :) Tlumacze Ci tylko istote braku tego, czego Ci wlasnie tu brakuje. :)