PDA

Zobacz pełną wersję : chinka wyzwalajaca



boberskiwro
28-01-2008, 15:50
mam vivitara 285hv a w drodze sabina 24 do tej pory vivitar wyzwalany był przez kable ale to dość nieporęczne a do tego wpada teraz 2ga lampa i czas na radiówkę. Na necie znalazłem coś takiego http://www.lordfoto.istore.pl/sklep,2280,,,03,,pl-pln,451940,0.html (narazie w zapasach zostały im odbiorniki na dniach maja dojść nadajniki)
i tu pytanie miał ktoś do czynienie z tym typem odbiorników?? na aledrogo masa odbiorników do studyjnych (wiem ze łatwo można je przerobić) i znam o nich opinie. Ale o odbiornikach na gorącej stopie nic.

To rozwiązanie wydaje sie wygodne no i można bezpośrednio do statywu dokręcić co tez jest dla mnie plusem....

znam wady i zalety chińszczyzny .....chodź tych pierwszych więcej to jednak cena innych systemów jest dla mnie nie osiagalna.

do zastosowania amatorskiego

Bjania
28-01-2008, 17:06
Mam takie nadajniki. Do amatorskiego pstrykania wystarczy, ale ilość czarnych klatek potrafi człowieka delikatnie mówiąc wku***wić, zwłaszcza jak nie da rady powtórzyć ujęcia.

ozzy
28-01-2008, 18:42
mam takie wyzwalacze- działają:)
Bjania- może masz słabą baterię? u mnie czarne klatki zdarzają się bardzo rzadko.

Jeszcze pytanie do autora wątku- gdzie kupiłeś vivitara 285? ja jakoś nigdzie w pl nie mogłem znaleźć

boberskiwro
28-01-2008, 19:06
na aledrogo pół roku polowałem. Mam od września i od tego czasu nie widziałem nic....wiec lampa naprawdę trudno dostępna......mniej więcej od marca 2007 sledze alegro regularnie i do tej pory widziałem tylko jednego vivitara 285 ale co ciekawe w zeszłym tygodniu poszedł sunpak 555 (tyle ze pod inna nazwa G4500DX--nie wiem czemu tak ale to chyba z powodu różnicy nazw na inne rynki) mało kto wiec wiedział co to za lampa i poszła 370 zł chyba-----o parę złotych jeden typ mnie przebił a wiem ze okazji już pewnie więcej nie będzie

Bjania
28-01-2008, 22:08
...działają...

Tak, to zdecydowanie ich główna zaleta ;)


Bjania- może masz słabą baterię? u mnie czarne klatki zdarzają się bardzo rzadko.

Całkiem możliwe, od nowości ich nie wymieniałem. Jak będzie okazja to kupie nowe i sprawdzę.

ozzy
28-01-2008, 22:27
jeszcze mi się przypomniało- czasem zdarza się przypadkowy strzał- to podobno od tego że sanki wyzwalacza są metalowe i mogą przypadkowo robić spięcie i wyzwolić lampę. Pomaga podklejenie taśmą klejącą (poza stykiem centralnym do lampy) :)

boberskiwro
28-01-2008, 22:35
dzięki.....czyli reasumując zamawiać??

ozzy
29-01-2008, 00:38
to już Twoja decyzja ;)