PDA

Zobacz pełną wersję : Velbon Ultra Maxi F



c2h5oh
15-11-2004, 15:21
Czy ktos mial kontakt z tym statywem i moze powiedziec mi cos wiecej niz ze ma wiesniacka nazwe? ;-)

http://www.pstryk.com.pl/opis/3222

Jest wysoki, ladnie sie sklada i praktycznie nie posiada wagi. Dodatkowo cena jest wcale znosna - gdzie jest haczyk?

maroo
15-11-2004, 15:29
gdzie jest haczyk?

Nie podają obciążenia...

Przy masie 1kg raczej dużo nie udźwignie.

c2h5oh
15-11-2004, 15:32
na stronce velbona daja mu 3kg - tyle samo co sherpie 450n
http://www.velbon-tripod.com/ultra_maxi.htm

Tr0n
15-11-2004, 17:11
Pytanie o stabilnośc rozwiązania - jak jest lekki to czy jest stabilny

c2h5oh
15-11-2004, 18:37
Na 100% nie jest tak stabilny jak 3x ciezsza frotka, ale przyzwoicie stabilny to dla mnie juz dosc - przy wadze 1 kg i dlugosci zlozonej ok 35cm bedzie mi sie go chcialo taszczyc np w gory..
Mialem nadzieje ze ktos ma/widzial na zywo/mial taki statyw, badz chociaz slyszal jakies opinie z pierwszej reki na jego temat zebym wiedzial jak to mniej wiecej jest - przeciez bede zamawial przez siec i nie bardzo mam mozliwosc obejrzec..

Ryan
15-11-2004, 20:08
Z tymi statywami to można sie niezle zakrecic.. Sam probuje wybrac cos w ok.300 zl od 2 tygodni i im wiecej czytam tym mniej wiem...
Tez niestety szukam czegos ciekawego w sieci bo z modeli, ktore mnie interesuja udalo mi sie na zywo obejrzec tylko Velbona VEB-36 ale niestety odpadl ze wzgledu na niska wysokosc i brak szybkozlaczki.
Dosc powaznie zastanawialem sie nad zachwalanym tutaj Velbonem Sherpa 600n, ale jakos nieufnie patrze na duza ilosc plastiku w tym modelu...
Moze ma ktos doswiadczenia z ktoryms z nastepujacych modeli :
http://www.abitus.pl/sklep/polka.php?ZerujCeche=true&IdKat=13&IdPodKat=57 (cos ta strona jest zwalona, bo nie dzialaja skopiowane linki - wiec lepiej wejsc tu: http://www.abitus.pl/sklep/main.php i z lewej wybrac Statywy -> profesjonalne, a nastepnie : FT-6101, FT-663s ??
Wystepuja one w sieci pod nazwami Fangier albo Funsports albo zupelnie bez nazwy tylko sam symbol (przynajmniej ze zdjec i oznaczen wydaje mi sie ze sa to te same statywy).
Jak wypadaja one w porownaniu z Velbonem z tego tematu albo z Sherpa 600n?

Ten FT-663s jest taniej tutaj: http://www.swiat-fotografii.pl/product_info.php?cPath=33_37&products_id=167 ale sklep jakis chyba niepewny, moze ktos u nich kupowal?

c2h5oh
15-11-2004, 20:13
Miales okazje targac ze soba trzykilowy statyw na dystansie dluzszym niz 50m?

ALF
15-11-2004, 21:10
ten pierwszy fajny, ale niski i za lekki...do małego cyfraka:((
FT-663s mogę polecić...solidny kawał złomu, waży swoje i stabilny...z yashiką i lufą 300 nawet przy solidnym wiaterku nie drgnął:))...istna podróba mantrotto...czasami na alledrogo możesz go trafić 20-60zł taniej...

Ryan
15-11-2004, 21:12
heh, akurat nie zamierzam z nim za dużo chodzić ;) :)
Ale przyznam że to bedzie moj pierwszy statyw wiec nie mam jeszcze doświadczenia w dźwiganiu :wink:
Wazne zeby byl stabilny i wytrzymaly.

P.S. ALF dzieki za opinie! Odnośnie FT-663s znalazłem jeszcze cos takiego: http://www.priv.twoje-sudety.pl/~nocneniebo/sprzet/FT663S/FT663S.htm

Gamling
15-11-2004, 21:42
Apropo statywow Fan Gier, to raczej srednio polecam. Na pewno nie mozna odmowic im stabilnosci, przede wszystkim ze wzgledu na wage. Niestety sa dosc malo trwale. Kupilem taki i po jakims roku wymienilem na Manfrotto. Przede wszystkim dla tego ze powoli zaczynaly sie pojawiac luzy, glowica nie pracowala juz tak plynnie i przyjemnie. Urwalo sie pokretlo od blokowania centralnej kolumny. Jesli szukasz statywu na pare lat to zdecydowanie polecam Manfrotto, a konkretnie model 190 PRO i do tego jakas mila glowiczka, ale to juz kwestia gustu czy kulowa czy tradycyjna.

ALF
15-11-2004, 23:37
tjaaa... tyle co manfrotto - czyli oryginał - jest 2 x droższy:((
nie pamiętam cen...statyw chyba ok 500, głowica 255...
mój kolega kupił jakieś pół roku temu...i błogosławi go co jesetśmy na foceniu...mówi "...myślałem, ze mam kiepski obiektyw, a okazało się, że to ręce się tak trzęsą...:))"

co do pokrowca...jest dosyć wygodny i nosi się całkiem dobrze, a jak już wyjmiesz i ustawisz, to ani drgnie...kupił bym go ale ja potrzebuję takiego co nie ma blokady na nogi i ma odwracalną głowicę...no i udźwig min 4kg - a taki w rozsądnych pieniądzach trudno znaleźć...

Ryan
16-11-2004, 00:23
no właśnie, nie porównujmy wszystkiego z Manfrotto bo to niestety inna kategoria cenowa... to tak jakby ktoś zapytał o aparat kompaktowy do 2000 zł a wszyscy "Kup D70" :D
Pytanko do posiadaczy Sherpy 600n, czy ten statyw nie ma poziomicy? Bo jakoś nie doszukałem się nigdzie informacji na ten temat, a na fotkach też zbytnio nie widac :(

ALF
16-11-2004, 00:57
zapomnij w statywie o poziomicy...to zabawki...poziomujesz dolną krawędzią wizjera i jest ok:))

glisek
16-11-2004, 02:05
no właśnie, nie porównujmy wszystkiego z Manfrotto bo to niestety inna kategoria cenowa... to tak jakby ktoś zapytał o aparat kompaktowy do 2000 zł a wszyscy "Kup D70" :D
Pytanko do posiadaczy Sherpy 600n, czy ten statyw nie ma poziomicy? Bo jakoś nie doszukałem się nigdzie informacji na ten temat, a na fotkach też zbytnio nie widac :(

Nie nie ma poziomicy, bo to nie ta glowica. przy 600n masz tylko jedna blokade, ktora blokujesz ruch we wszystkie trzy strony.
osobiscie jeszcze nie mam sherpy, przygladalem sie 450n w MM (teraz czekam na 750n ciekwe co to za cudo:)) i ta glowica mi bardzo do gustu przypadla. Szybko, latwo i pwenie mozesz przekadrowac zdjecie, a z glowica 3D? masz trzy pokretla, kazde blokuje ruch w inna strone. Kwestia gustu. A poziomice i tak tylko do panoramy uzyjesz raz na sto lat, no chyba ze chcesz focic panoramy.
Teraz czekam

kacperek
25-11-2004, 23:15
teraz czekam na 750n ciekawe co to za cudo:))

Doczekałes się moze, jak oceniasz ten model??

adik_
25-11-2004, 23:31
poziomujesz dolną krawędzią wizjera i jest ok:))

a jak ktoś ma krzywo wklejoną matrycę ;)

ALF
26-11-2004, 00:43
Nie nie ma poziomicy, bo to nie ta glowica. przy 600n masz tylko jedna blokade, ktora blokujesz ruch we wszystkie trzy strony. osobiscie jeszcze nie mam sherpy, przygladalem sie 450n w MM (teraz czekam na 750n ciekwe co to za cudo:)) i ta glowica mi bardzo do gustu przypadla. Szybko, latwo i pwenie mozesz przekadrowac zdjecie, a z glowica 3D? masz trzy pokretla, kazde blokuje ruch w inna strone. Kwestia gustu. A poziomice i tak tylko do panoramy uzyjesz raz na sto lat, no chyba ze chcesz focic panoramy.
Teraz czekam

ale czy ten statyw nie jest za lekki...jak założę aparat 560g + 1580g obiektyw + zawieje nawet lekki wiaterek, to już będzie chodził, zwłaszcza na długiej rurze...

glisek
26-11-2004, 00:43
Tak, wreszcie sie doczekalem.
W sumie calkiem sympatyczny statyw. Co najwazniejsze stabilny, moze moglby byc troche wyzszy, bo na maxa rozciagniety musze sie lekko przygarbic by zobaczyc co moj nikonik chce sfocic :) jest chyba o 10cm nizszy od 600n (gdzies tu ddMON chwalil sobie szejsetke)
Jak dla mnie zaleta jest to, ze glowica chodzi bardzo precyzyjnie i nawet od biedy mozna robic panoramy, bo przy dokreceniu sruby blokujacej najpierw blokuje sie roch w pozycji wertykalnej a dopiero przy mocniejszym dokreceniu horyzontalnej.
no wage tez ma sluszna bo troche ponad 2 kg (nie wazylem)
A jeszcze jedna fajna cecha to to ze najnizsza pozycja to kolo 28 cm nad ziema.
Na minus moim zdaniem: nogi skladaja sie z czterech czesci, wiec by go rozlozyc to trzeba troche tych blokad pomacac.

szymony
26-11-2004, 00:49
tjaaa... tyle co manfrotto - czyli oryginał - jest 2 x droższy:((
nie pamiętam cen...statyw chyba ok 500, głowica 255...
mój kolega kupił jakieś pół roku temu...i błogosławi go co jesetśmy na foceniu...mówi "...myślałem, ze mam kiepski obiektyw, a okazało się, że to ręce się tak trzęsą...:))"

To manfrotto tak ceny podniosło :shock: Za 190pro b nie dalej jak pół roku temu dałem cos 390zł. W kompecie z głowicą 141RC ponizej 600 mnie to uczyniło, bo jeszcze jakis śmieszny rabat dostałem i kartę zniżkową na poczet przyszłych zakupów.

ALF
26-11-2004, 00:55
no wiesz...2kg statywu - kontra 2,14 aparatu nie licząc wiatru...no nie wiem...nie wiem...

glisek
26-11-2004, 01:07
no wiesz...2kg statywu - kontra 2,14 aparatu nie licząc wiatru...no nie wiem...nie wiem...

No racja, ze to moze za malo. Ale w porownaniu do tego plastikacza noname co go mialem do tej pory to jest COS. a zawsze mozna mu kamaszki z betonu odlac :)
albo od biedy dociazyc czym innym.