PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyciąć postać i wkleić na inną fotę -łagodne brzegi



osowiak
22-02-2006, 11:23
:roll: Witam , od niedawna interesuję się obróbką i mam problem -pomóżcie,
chciałbym wyciąć cos np postać i wkleić na inna fotkę ale nie wiem jak poradzić sobie z tymi krawędziami, chodzi mi o łagodne przejscie -niezauważalne, ponieważ może robię to zle to prosiłbym o info krok po kroku.

Lolas
22-02-2006, 11:28
Uzyj maskowania w Photoshopie. Bedziesz mial pelna kontrole nad ostroscia krawedzi.
Trzy kroki:
1. Obrysowac obiekt sciezka
2. Stworzyc maske selekcja z sciezki
3. Edytowac brzegi maski odpowidnimi narzedziami (brush, eraser...) z odpowiednio dobranym rozmiarem i "miekkoscia".

Czornyj
22-02-2006, 11:29
zrób quick maskę i wybadziaj postać brushem o odpowiedniej twardości. Potem zamień maskę na selekcję i rżnij...

osowiak
22-02-2006, 11:54
wielkie dzięki a możecie jasniej, na przykładzie jakims z uwzględnieniem narzędzi jakich użyc i tak od początku do konca

Lolas
22-02-2006, 12:03
osowiak, najlepiej byloby, gdybys kupil podrecznik do PSa.

osowiak
22-02-2006, 12:07
no dobrze tak zrobie

[ Dodano: Sro 22 Lut, 2006 ]
moze tak, obrysowuje postac piórkiem , przechodzę to mrówek i narzędziem przesun , przenoszę na zdjęcie drugie wiem ze moge jeszcze zrobic wtopienie i tam zaznaczyc ale mi to nie pasi i co wtedy................

Karl
22-02-2006, 12:16
osowiak, najpierw narysuj krzywa, potem ja zapisz, zamien krzywa na selekcje i uzyj Feather. Zmieniajac wielkosc parametru w Feather zmieniasz stopien rozmycia krawedzi selekcji.
Pozniej Copy - Paste - i masz nawa warstwe z wycietym czyms. Mozesz miziac krawedzie jeszcze do woli, czym Ci sie zywnie podoba. Jak bedziesz zadowolony przenies cala warstwe.

osowiak
22-02-2006, 12:28
Karl dzięki , widzę że muszę ostro pocwiczyc ale jak narazie mam kiepskie wyniki , ale dzięki nie wszystko rozumiem -ale cwiczę.

sinner
22-02-2006, 12:33
a najłatwiej zrobisz to pluginem do Corela i do Psa o nazwie Knockout2

osowiak
22-02-2006, 12:33
o juz mi cos wychodzi jeszcze tylko cwiczę z wielkoscia feather :D