PDA

Zobacz pełną wersję : Źle ostrząca Sigma 400/5.6 Apo Macro na dSLR'ach Nikona



Adak
21-02-2006, 14:31
A wiec mam ja sobie takie szklo.

Technicznie jest sprawne, nie rozjustowane, ostre, z analogami (testowalem na bodajze F601) ostrzy "w punkt".

Tylko, ze z dSLR'ami nie :-/
Juz na matowce widac, ze ostrosc jest minimalnie przed obiektem, tak ze mozna lepiej wyostrzyc recznie:
http://www.adak.int.pl/Sigma/
[duze obrazki, kartka powieszona ~prostopadle na scianie; zgadnijcie ktore zdjecie jest z AF a ktore z MF ;-) ]

Testowalem z wlasnym D70s i jego braciszkiem D100 - niestety w obu przypadkach tak samo.
Obie puszki dzialaja dobrze z 2x 18-70/3.5-4.5, 50/1.8, 50/1.4, 80-200/2.8, 28-75/2.8 i ostrza bez problemow, a z ta Sigma 400/5.6 APO Macro takie cos.
Dowiedzialem sie, ze czasami z tym konkretnym obiektywem "tak jest".
Ok, niech sobie bedzie, ale co ja mam z tym zrobic, zeby nie bylo?

Czy jest jakis sposob regulacji puszki, aby NIE ZEPSUC jej ustawien dla innych szkiel?
Odpada machanie inbusami - raczej implementacja jakiejs krzywej dla konkretnego szkla, tak jak to podobno bywa na Żytniej.

Puszka na gwarancji, ale obawiam sie ze Nikon mojej Sigmy nie przyjmie, bo guzik ich bedzie obchodzic ze z nia nie ostrzy - w koncu to nie ich firmy.

Co zrobic, zeby AF dzialal ladnie?
Na razie mam szklo MF z CPU ;-)

Ps. Ma ktos z Warszawy D200? Chcialbym wytestowac jak z nim dziala to szklo, z puszka o polke wyzsza (tak wiec D1x, D1h, D2x, D2H, D2Hs rowniez). Juz jedna osoba sie zglosila - byc moze trafi sie jeszcze ktos ciut blizej mnie :-)
Ps2. Tak, wysylalem juz ten post na pl.rec.foto.cyfrowa - teraz umieszczam tutaj.
Ps3. Tak, wiem ALF ze masz ten obiektyw z D50 i u Ciebie dziala ok, ale tez wiem ze u poprzedniego wlasciciela z D70 efekt byl dokladnie tkai sam jak u mnie...

Zdrowka i TIA

ALF
22-02-2006, 00:28
:D