PDA

Zobacz pełną wersję : co po SB-800 ?



grypsy
23-01-2008, 20:28
Witam.

Czy wiecie moze cos ...czy Nikon planuje w najblizszym czasie wprowadzic jakies nowe lampy na rynek ? Mam na mysli cos lepszego od SB-800 ? ;) Nosze sie z zamiarem kupna ....i nie wiem czy brac...czy czekac ?! ;)

Pozdrawiam serdecznie
Bartek

rychu_cmg
23-01-2008, 20:31
niedawno był wątek na ten temat poszukaj w wyszukiwarce

R
23-01-2008, 20:34
czekac... czekanie to podstawa...

KozaK
23-01-2008, 21:46
Po pierwsze - brać. Po drugie -http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=42972 - bardzo skomplikowany zabieg zastosowałem: kliknąłem na "szukaj", wpisałem "następca sb800" i skopiowałem bodajże pierwszy wynik ;)

grypsy
24-01-2008, 06:28
hehe jednak czasem to lenistwo jest straszne ;) dzieki wielkie za link ;) ....wiec chyba ja jednak wezme ;) wszyscy sie zachwycaja....ja zawsze tylko swiatlo zastane...ale naczytalem sie ostatnio o dopalaniu lampa...i naogladalem prac...i stwierdzic musze, ze co jak co ...ale jednak lampa jest niezbedna :D w dodatku w moim amatorskim studiu...bede ja mogl wykorzystac....wiec same plusy ;) jedynie z portfela ubedzie troche papierkow... ;/

pinio
24-01-2008, 18:45
Po drugie -http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=42972 - bardzo skomplikowany zabieg zastosowałem: kliknąłem na "szukaj", wpisałem "następca sb800" i skopiowałem bodajże pierwszy wynik ;)
Tylko, że ten wątek zawiera jedynie pobożne życzenia forumowiczów ;) Plany Nikona są (póki co) jego słodką tajemnicą :)

furgon
25-01-2008, 00:40
Zdwcydowanie czekac!!!

Rafał_Sz
25-01-2008, 15:58
Zdwcydowanie czekac!!!
Na co? lampa nie szumi, najwyżej troszke piszczy...;)

qooba
25-01-2008, 16:04
czekać do lata, będzie jaśniej!
;)

kronos28
25-01-2008, 20:28
Zdwcydowanie czekac!!!

a co, masz jakieś nowe informacje na temat tego, że nikon wprowadza coś lepszego/nowszego niż iTTL? Po nowych body tego nie widać więc - na co czekać?

grypsy
08-02-2008, 00:27
kupilem ;) i teraz zaluje...bo zawsze focilem bez lampy....i teraz ...co tu focic z lampa ? :D

Roztoczański
08-02-2008, 02:55
no tak, to masz problem. Ale:
po pierwsze primo - aparat dobrze wygląda, więc możesz imponować i oszałamiać co pomniej zorientowanych
po drugie primo - możesz sobie dopisać w stopce - co tu dużo mówić, zakasujesz niejednego
po trzecie primo - a próbowałeś robić z lampą kiedyś w lecie w środku dnia? jeśli nie musisz spróbować:)

milo_ja
08-02-2008, 09:37
no tak, to masz problem. Ale:
po pierwsze primo - aparat dobrze wygląda, więc możesz imponować i oszałamiać co pomniej zorientowanych
po drugie primo - możesz sobie dopisać w stopce - co tu dużo mówić, zakasujesz niejednego
po trzecie primo - a próbowałeś robić z lampą kiedyś w lecie w środku dnia? jeśli nie musisz spróbować:)

Czwarte primo, ultimo - wyrobisz sobie bardziej mięśnie nadgarstków. :)

Janis
08-02-2008, 10:27
no tak, to masz problem. Ale:
po pierwsze primo - aparat dobrze wygląda, więc możesz imponować i oszałamiać co pomniej zorientowanych
po drugie primo - możesz sobie dopisać w stopce - co tu dużo mówić, zakasujesz niejednego
po trzecie primo - a próbowałeś robić z lampą kiedyś w lecie w środku dnia? jeśli nie musisz spróbować:)

Faktycznie, nie pogadasz... W stopce prezentuje się wyśmienicie. Chyba też sobie dodam!