PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawiac lampe SB600



goralikus
22-01-2008, 23:25
Witam wszuystkich zdolnych ludzi :)

Po maselku na poczatek. Ok ale do rzeczy. Czy moze mi ktos podpowiedziec jak najlepiej uzywac lmapy SB 600 z moim Nikon D70-s. Bardzo czesto pomimo odbijania swiatla od sufitu czy scian, a zwlaszcza zdjecie z palnikiem na prost sa przepalone co robie nie tak. Czy jakos szczegolnie trzba te lampe ustawic. Jak ustawic tryb ittl, pomimo ze mam instryukcje jestem lewy i trzeba mi tak po chlopsku wytlumaczyc. czy mozecie sie wypowiedziec. bardzo prosze o pomoc albo jakas polska instrukcje (wiem to piractwo). Pozdrawiam i czekam na odzew,
Tomek

Przemek Paśnik
22-01-2008, 23:35
(...) pomimo ze mam instryukcje jestem lewy i trzeba mi tak po chlopsku wytlumaczyc (...)
Tomek

Już Cię lubię, obadaj sobie to: http://foto.jasiu.pl/ powodzenia :mrgreen:

sadki
29-01-2008, 21:15
zacznij tak: aparat w tryb A, przesłona gdzieś między 4 a 8, lampa w tryb TTL, odchyl palnik o 45st i postrykaj. Korekta błysku oraz korekta ekspozycji na 0EV.
Jakie wyniki?

deejay3x
12-02-2008, 18:44
zacznij tak: aparat w tryb A, przesłona gdzieś między 4 a 8, lampa w tryb TTL, odchyl palnik o 45st i postrykaj. Korekta błysku oraz korekta ekspozycji na 0EV.
Jakie wyniki?

Ehhh odpisalby jakie wyniki ma,bo ciekawe jestem . I tak tu czlowiekowi pomoc :)

konopia
22-02-2008, 11:49
podepnę się pod temat
wczoraj odebrałem SB600 i jeszcze zupełnie nie wiem co i jak ,
instrukcje ma aż dwie jedną po hiszpańsku, drugą po angielsku, myślałem że dam radę,
ale sie przeliczyłem, nie znam na tyle hiszpańskiego :lol:

pytanie 1. - Czy to normalne, że lampa robi ziuut, ziuut (- fonetyczny zapis dźwięku) przy zumowaniu?
pytanie 2. - Warto kupic "stofen" czy polecacie raczej jakiś taki daszek, i o co chodzi z "wizytówką"?

sadki
22-02-2008, 12:13
1. nie. Moja np robi ziiiiiiiiiiiiut w jedną, a ziuuuuuuuuuut w drugą stronę.
2. stofen czy inna mydelniczka - generalnie nie robi różnicy. Wizytówka: lampa na 90st, od tyłu przykładasz wizytówkę (mocując najczęściej gumką) tak, aby odbijała część światła w stronę naświetlanego obiektu.
Polecam dokupić folię barwną "niezastąpioną w kościele" ;-)

ps
Spory transport musiał z Hiszpanii trafić na nasz rynek, coraz więcej tego...

rxb
22-02-2008, 13:28
pytanie 1. - Czy to normalne, że lampa robi ziuut, ziuut (- fonetyczny zapis dźwięku) przy zumowaniu?
pytanie 2. - Warto kupic "stofen" czy polecacie raczej jakiś taki daszek, i o co chodzi z "wizytówką"?

ad. 1 hmm, u mnie jest podobnie jak u sadkiego ;)
ad. 2 zdecydowanie stofen jak ci nie żal wydać 70-90zl za kawałek mlecznego plastiku - sam używam z sb600 i powiem szczerze, że sprawdza się doskonale

sadki
22-02-2008, 13:33
ad. 2 zdecydowanie stofen jak ci nie żal wydać 70-90zl za kawałek mlecznego plastiku - sam używam z sb600 i powiem szczerze, że sprawdza się doskonale

Ja mam dyfuzor tumax-a za 50zł, ciekaw jestem, czy jest jakaś zauważalna różnica w ich działaniu lub obsłudze. Ale to już nie ten wątek..

HN70
22-02-2008, 14:12
Ja mam dyfuzor tumax-a za 50zł, ciekaw jestem, czy jest jakaś zauważalna różnica w ich działaniu lub obsłudze. to niesamowita różnica...