PDA

Zobacz pełną wersję : Portfolio



wronap
20-01-2008, 20:57
Witam !
Czego używanie jako portfolio ( chodzi mi o albumy, teczki...) ?? A drugie pytanie mianowicie gdzie można kupić produkty firmy PANODIA dokładnie chodzi mi o teczkę prezentacyjną Basic Book - Presentation Case 24x32cm ?
Z góry dzięki za odp.

mini21
20-01-2008, 21:07
Nie wiem, czy chodzi o tą teczkę, ale kiedyś widziałem na allegro teczkę/portfolio.
Tak ją reklamowali.

Ja nie mam jeszcze portfolio, ale widzę to tak, że segregator obłożony skórą i wpinane specjalne kartki (sprzedają je nawet na alledrogo).
Nie wiem, jak będzie wyglądał końcowy rezultat, ale wydaje mi się, że będzie ok.

edit:
domyślam się, że widziałeś tę stronę:
http://www.dicam.pl/panodia

jacoslavgth
20-01-2008, 21:58
mamy 21 wiek, najlepsze portfolio to strona www :) oczywiscie sama grafa strony tez musi byc ciekawa zeby zachecala do wejscia na strone, tez kiedys mialem album portfolio, ale po kilkunastu razach byl wyswiechtany a poza tym, potencjalny klient lubi sobie pooglądac twoje pracki, a przeciez nie zostawisz mu albumu - wchodzi na strone i gotara gra.

wronap
20-01-2008, 22:09
Strona swoją drogą... Ale czasem klient chce zobaczyć tradycyjne prace ;)

vasco5
20-01-2008, 23:48
Niestety strona to nie wszystko...
trzeba mieć w zanadrzu portfolio namacalne ze zdjęciami A4 albo i większe...
żeby klient mógł zobaczyć czym się zajmujemy itp...

wronap
20-01-2008, 23:56
No i w tym problem że te zdjęcia trzeba do czegoś praktycznego włożyć...

bogdi64
21-01-2008, 00:14
albumik pokazujesz, płytkę z fotkami zostawiasz, na każdej fotce imię nazwisko i nr tel, bo nie będą szukać w pliku, a wizytówka i tak się gdzieś zawieruszy, a teczka na zdjęcia raczej klasyczna (nigdy nie wiadomo na jakiego klienta trafisz)

sailor
21-01-2008, 00:57
mamy 21 wiek, najlepsze portfolio to strona www :) oczywiscie sama grafa strony tez musi byc ciekawa zeby zachecala do wejscia na strone.
wskaz mi prosze jakiegokolwiek uznanego na swiecie fotografa ktory nie posiada papierowego portfolio. zarowno fotograf jak i manager/agencja posiadaja teczke z pracami. internet to nie wszsytko


tez kiedys mialem album portfolio, ale po kilkunastu razach byl wyswiechtany a poza tym, potencjalny klient lubi sobie pooglądac twoje pracki, a przeciez nie zostawisz mu albumu - wchodzi na strone i gotara gra.

bez komentarza..mowisz o Kliencie czy o panu zdzisiu z warzywniaka za rogiem?

wronap
21-01-2008, 01:18
..mowisz o Kliencie czy o panu zdzisiu z warzywniaka za rogiem?
:lol:

Vodafone
22-01-2008, 21:12
Tu kupisz to o co pytasz ;-)

http://www.dicam.pl/albumy_profesjonalne

jacoslavgth
22-01-2008, 21:29
wskaz mi prosze jakiegokolwiek uznanego na swiecie fotografa ktory nie posiada papierowego portfolio. zarowno fotograf jak i manager/agencja posiadaja teczke z pracami. internet to nie wszsytko


bez komentarza..mowisz o Kliencie czy o panu zdzisiu z warzywniaka za rogiem?

no to nie komentuj - nie podwarzylem istoty papierowego portfolio bo talkowe posiadam, pisze tylko ze przedewszystkim strona, sailor, moze ty masz klientow z warzywniaka, co to za porownanie, napisalem tylko ze rozni ludzie roznie przegladają portfolia, jeden uwaza a drugi ma to w dupie i zagina rogi, ot co

Jacek_Z
24-01-2008, 00:06
..jak i manager/agencja posiadaja teczke z pracami
podepne się pod temat. Czy wiesz gdzie w Polsce można kupić takie "modelkowe" albumy? Takie bardzo solidne, mogą być od razu z rączką (takim wycięciem na dłoń). A jak nie u nas - to gdzie w ogóle w miarę "tanio" można to kupić w necie?

sailor
24-01-2008, 01:57
nie podwarzylem istoty papierowego portfolio

alez oczywiscie ze podwazyles.


bo talkowe posiadam

posiadasz czy posiadales bo z twojej wypowiedzi wynika czas przeszly wiec nie wykrecaj kota ogonem

sailor, moze ty masz klientow z warzywniaka

a to jzu podlega pod moderatora nie uwazasz? :D


co to za porownanie, napisalem tylko ze rozni ludzie roznie przegladają portfolia, jeden uwaza a drugi ma to w dupie i zagina rogi, ot co
alez czemu sie tak uniosles? :D warzywniaki tez potrzebuja reklamy
dlatego za pytalem o jakim kliencie mowisz. kazdy powazny klient szanuje teczke bo zdaje sobie sprawe ile kosztuej jej zrobienie. a z burakami nie nalezy pracowac po prostu lub nie pokazywac im teczki
wszyscy uznani fotografowie na spotkania chodza z ksiazka. podobnie ich agenci czy art-buyerzy. i jescze dlugo sie to nie zmieni.
mali klienci chca zdjecia mailem lub strone. ale poniewaz tam z reguly art-directorem jest wujka antka szwagra brat po przyuczeniu do ogrodnictwa to nie ma wielkiego znaczenia czy da sie ksiazke wysle zdjecia czy pokaze strone. i tak ma byc tanio a nie dobrze.


Czy wiesz gdzie w Polsce można kupić takie "modelkowe" albumy? Takie bardzo solidne, mogą być od razu z rączką (takim wycięciem na dłoń). A jak nie u nas - to gdzie w ogóle w miarę "tanio" można to kupić w necie?

chyba najwiekszy wybor:

http://www.portfolios-and-art-cases.com/ind.html

lub zrobic samemu na zamowienie.

jacoslavgth
24-01-2008, 09:13
sailor, byc moze sie unioslem, przepraszam ale mam ciezki okres, wiec i nerwowy bardziej jestem, to oczywista oczywistosc, ze teczka potrzebna jest, ja swojej dawno juz nie uaktualnialem :(, od jakiegos czasu jestem dzieckiem internetu, sam robie witryny a wreszcie nadszedl czas aby zrobic swoja, chociaz patrząc na wiele witryn lepiej zeby pozostala tylko teczka z pracami, niestety poziom wielu z nich odstaje od pewnych standardow, a szkoda bo w wielu przypadkach prace są przednie :)

amator_r
31-01-2008, 16:35
albo wchodzisz na stronę www.blurb.com i zamawiasz piękny album ze swoimi fotkami :) polecam!

botak
31-01-2008, 17:13
Pisze to po raz "enty" :)

Najszybciej i najlatwiej w Polsce teczke na portfolio mozna kupic w sklepach dla plastyków (pędzle, farby sztalugi itp)
bo faktycznie kultura prezentacji zdjec wsrod fotografow (nie dotyczy pozadnych agencji i fotografow) jest kiepska i przewaznie zaczyna sie i konczy na czyms w postaci "albumu rodzinnego" lub www chociaz i to nie zawsze jest zle rozwiazanie.

Prace w teczki mozna wlozyc zabezpieczone (specjalna koszulka, naklejona folia lub laminat) lub niezabezpieczone, Mozna tez prace podkleic, tak aby byly sztywniejsze.
Przy wyborze teczki/pudelka tez trzeba rozważyć czy chcemy miec prace "luzem" czy wpiete.
Jakie sa plusy i minusy kazdego rozwiazania, to latwo sie domyslic.

Adresy sklepow internetowych gdzie jest chyba najwiekszy wybor: (szukac pod "teczki")
http://www.paleta-art.com.pl/
http://www.art.savel.pl/