PDA

Zobacz pełną wersję : 2x1000ws



mumi
20-01-2008, 13:52
Witajcie

Rozpoczynam urządzanie studia ma ono wielkość 40m2, ale niestety jest podłużne i powieszchnia rzeczywista na tło i lampy będzie ok 16-20m2. Chcę kupić 2 x lampy quantuum 1000ws i softboxy 80*120. Myślicie ze to dobra decyzja?

Chcę sie też zapytac czy regulacja mocy do np. 1/16 oznacza ze po skręceniu lampa bedzie miala moc ok.60ws?
Trochę się też nie orientuje jak sie wyzwala takie lampy- tzn co muszę kupić, gdybyście mogli pomóc

ajt
20-01-2008, 15:07
Regulacja mocy - tak właśnie będzie. Patrząc na to inaczej - po skręceniu na min będzie 16 razy mniej światła, czyli o cztery wartości przysłony będzie można otworzyć obiektyw w stosunku do pełnej mocy.
Co do wyzwalania, to zależy jakie masz body. Np. do D200 podłączasz jedną lampę kablem synchro (powinien być w komplecie), a druga zostanie wyzwolona przez wbudowaną fotocelę, gdy zobaczy błysk tej pierwszej. Jak będzie Ci przeszkadzać płatanina kabli w studio, możesz dokupić wyzwalanie radiowe. Jeśli body nie ma gniazda do kabla synchro, trzeba dokupić kostkę wsuwaną w sanki lampy.

Moim zdaniem 2x1000Ws to może być ciut za dużo. Nie piszesz, czy masz ograniczone fundusze i czy starczy Ci na coś więcej. Szybko okaże się, że dwa źródła światła to za mało (zależy jeszcze, jakie zdjęcia chcesz robić, ale zakładam, że bardzo różne). Jeśli masz wydać wszystkie fundusze na dwie lampy, a potem długo nic z braku kasy, to lepiej kupić np. 2x600Ws (upewnić się wcześniej, czy te 600 to rzeczywista wartość, w Quantuum raczej tak), do tego trzecią, mniejszą lampę na boomie, z jakimś małym softboksem, do wszystkich trochę różnych nasadek, a do tego jeszcze ze dwie małe lampki na tło :)
Poza tym, ja bym wziął jeden soft ośmiokątny, drugi 80x120. Czytałeś ten wątek?
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=28346

mumi
20-01-2008, 15:52
Chcę kupić 1000Ws by była to lampa juz na tyle mocna by nie trzeba było kupowac za jakis czas nastepnej, jedyne problem czy studio nie jest za małe do takiej mocy.
Boom i lampę do niego zamierzam kupić za pół roku - tak potrzebny na początku mi chyba nei będzie.
Co do tła mam zwykłe żarówki (55W->~300W) na e27 ktorych teraz uzywam [ok 6000 K] nadadzą się?

Jacek_Z
23-01-2008, 14:25
Witajcie

Rozpoczynam urządzanie studia ma ono wielkość 40m2, ale niestety jest podłużne i powieszchnia rzeczywista na tło i lampy będzie ok 16-20m2. Chcę kupić 2 x lampy quantuum 1000ws i softboxy 80*120. Myślicie ze to dobra decyzja?
a jakie przysłony chcesz osiągnąć? jesli otwarte np 2,0 - pod portret to lampy masz wiele za silne. Jak 8,0 - to OK, dasz rade

robin0987
24-01-2008, 11:41
Mam podobnej wielkości studio, do tego kształt koszmarny - długie i stosunkowo wąskie.
3x500 spisują się idealnie - mam cały czas zapas mocy. Nawet jest jej za dużo - lampy boczne przygaszam na minimum i jeszcze przykrywam jakimis płachtami by zejść do przysłony jaka chcę mieć. Przy foceniu produktów jest to spory problem. Dodatkowo osobiście dla mnie dwie lampy to zamało - mam trzy a i tak często używam jeszcze sabinki jako efektowej.
Ale to wszystko zależy od tego co focisz w studio, ja głównie małe obieky i aranżacje, więc mi wystarcza 3 x 500.

Rumbum
25-01-2008, 15:03
Generalnie to zależy ile chcesz wydać, co prawda światła nigdy za, wiele ale kupować 1000Ws po to, aby korzystać z 1/16 mocy to trochę bezsensu.

Osobiście foce podobnym studio na 300Ws i 600Ws i softami 70x140 i oktem 120 z Funsports.pl i nie mam żadnych problemów z doświetleniem całej sylwetki, ale wszystko zależy od tego, co chcesz robić.