PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie wiekszej ilosci lamp na kablu



ars
19-02-2006, 11:28
Witam,
Tym razem ja mam mały dylemat. Otóż, załóżmy, że mam dwie lampki studyjne i obie muszę wyzwalać z kabla synchro. Pomijam już kwestię technicznego połączenia tego, bo w sumie można od kostki synchro ciachnąć kabelek i dosztukować rozjazd do drugiej lampy. Ale czy w kwestii elektryki i napięcia wyzwalania to bezpieczne posadzić dwie..no może trzy lampy na kablu synchro na stopce body ?
Pozdrawiam,
ArS

ps. czy w NP dostanę kabelek wyzwalający sb800 poza body i jak to cenowo chodzi ? bo nie mogłem sie do nich dodzwonić w piątek. :(

szymony
19-02-2006, 14:21
SC-17
SC-28
SC-29

W NP nie dostaniesz, bo nie prowadzą sprzedaży detalicznej

ars
19-02-2006, 14:26
oznaczenia to ja znam :) w koncu mam manuala do 800tki..:) a nie ma jakichs..powiedzmy..niezaleznych producentow takich kabelkow ?
A co z tymi "wieloma" lampami na kostce ? To ok elektrycznie bedzie ?

szymony
19-02-2006, 14:44
o w koncu mam manuala do 800tki..:)

To tam jest napisane jak i ile mozna błyskogratów łączyć. Tylko po co skoro jest coś takiego jak fotocela.

a nie ma jakichs..powiedzmy..niezaleznych producentow takich kabelkow ?
Nie spotkałem się z czymś takim, a zdałoby się.

ars
19-02-2006, 15:03
Fotocela jest istotnie. Ale tak, w tamtych studyjnych fotocela odpali na pierwszy blysk. Tymczasem ustawienie rowniez 800tki jako niby studyjna gdzies z boku wiaze sie z odpalaniem jej w commandermode i trybie remote, a wowczas jest tak w praktyce ze ze swiatla sterujacego najpierw odpalaja sie lampy co to maja normalne fotocele a na koncu blyska 800tka.. dlatego wiesz, kombinuje z tymi kabelkami.

szymony
19-02-2006, 15:10
Fotocela jest istotnie. Ale tak, w tamtych studyjnych fotocela odpali na pierwszy blysk. Tymczasem ustawienie rowniez 800tki jako niby studyjna gdzies z boku wiaze sie z odpalaniem jej w commandermode i trybie remote, a wowczas jest tak w praktyce ze ze swiatla sterujacego najpierw odpalaja sie lampy co to maja normalne fotocele a na koncu blyska 800tka.. dlatego wiesz, kombinuje z tymi kabelkami.

O widzę że kolega jednak nie doczytał tego manuala :roll:
Proponuje poszukać pod hasłem SU-4.

ars
19-02-2006, 15:22
SU-4.. hmm..istotnie... thx

ictus
19-02-2006, 18:16
powiedzcie mi tyko czy D70 mozna odpalic sb800 z manuala tak aby dwie lamby braly udzual w ekspozycji a co za tym idze zeby nie bylo opoznienia na spust migawki...???????