PDA

Zobacz pełną wersję : ekstremalny plecak ;-)



Kordian d70
19-01-2008, 02:08
Szukalem czegos na ten temat, ale nie znalazlem wiec jesli cos bylo na ten temat to prosze moderatora o linka i usuniecie posta.

Do rzeczy:

Od pewnego czasu jezdze na wypady za miasto z kumplami, jezdzimy crossami po lasach i torze i chcialbym zapytac czy polecacie jakis plecak ktory zniesie trudy ekstremalnych sytuacji zwiazanych z tym sportem i przy okazji zadba o moj sprzet.
Przy okazji drugie pytanie: jak zachowuje sie sprzet w takich sytuacjach, czy moze lepiej sobie odpuscic, co?
Chcialbym tam zmiescic moj D70s i jedno szkielko i moze czasami lampe, to wszystko.

Dzieki i pozdrawiam

yaqb
19-01-2008, 07:29
Przejrzałem ofertę Lowepro i nie znalazłem nic odpowiedniego na takie wyjazdy.
nie wiem czy nie lepiej by było dać sobie spokój z zabieraniem sprzętu na taki wyjazd. Wiadomo wywrotki się zdarzają a sprzęt wywrotek nie lubi. A nie sądzę by był odpowiedni plecak który by uchronił sprzęt przed wywrotką.

jacoslavgth
19-01-2008, 10:19
tamrac expedition 7, ale to do większej ilosci sprzetu

mini21
19-01-2008, 11:39
A może naneu K3?

sebah
19-01-2008, 11:48
ja jak jezdzilem crossem po lasach to twardo na plecach mialem caly sprzet w plecaku ktory jest w stopce ;)

Bjania
19-01-2008, 12:50
ja jak jezdzilem crossem po lasach to twardo na plecach mialem caly sprzet w plecaku ktory jest w stopce ;)

Tablet też? :D

Borowa
19-01-2008, 13:02
NIe jezdze crossem, ale pod wyjazd fotograficzny Indie Nepal kupiłem Tamprac Velocity 9x z prostych przyczyn
- mieści sie body, 70-200 24-70 tokina12-24, 50tka i lampa
- bede mial plecak 60litowy na plecach wieć odpada coś na plecy
- wolne mam udo (ale nie chce torby ktorą mam Tamrac Pro 9) i piers - ten Velocity ma możliwość przesuwania pomiedzy plecami, biodre i brzuchem
- ma pas biodrowy
- jest w miarę kompaktowy w porównaniu z torba
- łatwiejszy do wycieczek

Oczywiście są mniejsze wersji jak 7 i chyba 5 (to już na mały sprzecik ale może być wsam raz pod body+male szkiełko)

Paweł

darsedz
19-01-2008, 13:36
Tablet też? :D
w terenie a tablecie można sobie śniadanko wyłożyć :)

turbo
19-01-2008, 16:11
Kordian d70 crossem nie jeżdże ale sporo rowerem i wiem ze albo jazda albo fotografowanie. Już nawet nie o sprzęt chodzi ale o efekty. To samo przy wspinaniu. Już lepiej znaleść parę miejscówek i umówić sie ze danego dnia nie jezdzisz tylko pstrykasz.

sebah
19-01-2008, 16:25
Tablet też? :D

nie no bez tabletu :)

Slon
21-01-2008, 20:06
ja tak przy okazji zapytam, bez zakladania nowego watku.

otoz mam plecak LOWEPRO Mini Trekker AW i bardzo go sobie chwale. Ale ostatnio zauwazylem malo ciekawa sprawe, a dokladnie jego glebokosc. Otoz wg danych ma on 12,5cm. Moja puszka ma ok 11,5 wysokosci i ladnie sie miesci. Mam pytanie do uzytkownikow zestawow body+grip. Jak latwo policzyc body+grip daje ok 15cm jesli nie ciut wiecej. Co w takim przypadku? Niewyobrazam sobie odkrecania gripa zakazdym razem przy chowaniu, a i upychanie body w plecaku nie za bardzo mi sie widzi...

slodki baton
21-01-2008, 20:28
:) do takich zastosowań to chyba by musiał być plecak ze stalowym szkieletem :mrgreen:

A na poważnie to ja robie tak jak ktoś wyżej napisał: jeździsz - nie bierz sprzętu, bierzesz sprzęt - nie jedź. Zasada prosta, chyba że masz kasę na następne puszki :)

mini21
21-01-2008, 20:31
ja tak przy okazji zapytam, bez zakladania nowego watku.

otoz mam plecak LOWEPRO Mini Trekker AW i bardzo go sobie chwale. Ale ostatnio zauwazylem malo ciekawa sprawe, a dokladnie jego glebokosc. Otoz wg danych ma on 12,5cm. Moja puszka ma ok 11,5 wysokosci i ladnie sie miesci. Mam pytanie do uzytkownikow zestawow body+grip. Jak latwo policzyc body+grip daje ok 15cm jesli nie ciut wiecej. Co w takim przypadku? Niewyobrazam sobie odkrecania gripa zakazdym razem przy chowaniu, a i upychanie body w plecaku nie za bardzo mi sie widzi...

Ja nie do końca rozumiem.
U mnie w plecaku D70s + grip wchodzą bez problemu (bokiem, tak, że latwo wyciągnąć aparat poprzez tą wyprofilowaną rączkę-to za co trzyma się aparat).

W ten sposób aparat mieści się bez problemu.

Slon
21-01-2008, 20:48
Ja nie do końca rozumiem.
U mnie w plecaku D70s + grip wchodzą bez problemu (bokiem, tak, że latwo wyciągnąć aparat poprzez tą wyprofilowaną rączkę-to za co trzyma się aparat).

W ten sposób aparat mieści się bez problemu.

o, ale u ciebie wg danych producenta plecak ma 18 cm glebokosci (szerokosci), zaleznie od tego jak umiescisz aparat.

to twoj plecak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://komis.dwb.pl/foty/mo-a-popup11.jpg)

a to nie dokladnie moj, ale chodzi mi o sposob umieszczenia aparatu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img115.imageshack.us/img115/936/298970992bv7.jpg)

o ile gorna puszka na tym zdjeciu jest bez gripa i wchodzi ladnie, to ta dolna jest z gripem (chyba jakas puszka z wbudowanym gripem) i wystaje dosc mocno. Rozwiazaniem nie jest wlozenie puszki bokiem, bo to ciagle 15cm...

mini21
21-01-2008, 20:51
Ja ustawiam aparat podobnie jak na rysunku, tyle, że ,mam go ustawionego z drugiej strony i włożony jest bokiem, a nie całościowo).

Wystarczy, że otworzę plecak i od razu chwytam za rączkę od D70s i bez problemu wyciągam aparat.

Slon
21-01-2008, 20:58
niby sposob, ale nie podobaja mi sie takie plecaki :(
ten moj jest dla mnie bardzo odpowiedni, ale kurcze nie wiem, czy nie czeka mnie zakup w niedalekiej przyszlosci d300+grip i wlasnie teraz przyszla mi na mysl ta sprawa...

botak
21-01-2008, 21:10
Wszystkim ktorzy chca zabrac niewielką ilość sprzętu na jakąś "Extremalną" imprezę polecam Burtona AK 29L ZOOM PACK.
Kumpel przetestował go upadając z nim kilka razy na plecy na stoku (w plecaku byl sprzet) i nic sie ze sprzetem nie stalo.

Na Canon-Board byl chyba nawet test tego plecaka.

P.S. - tak, zeby powstrzymać złośliwe komentarze,... nie upadał z tym plecakiem celowo i specjalnie :)

Bjania
22-01-2008, 17:55
Właśnie, może ktoś wie gdzie da rade kupić tego Burtona w Polsce albo USA?
Myślę nad jakimś plecakiem i już byłem zdecydowany na Rovera II, a tu kolega Botak przypomniał mi swoim postem, że gdzieś już widziałem foto plecaki Burtona.
Szukałem i znalazłem coś takiego http://www.ebags.com/products/index.cfm?modelid=95742&sourceID=MSNSHOPP
Ale szczerze mówiąc bardziej przemawia do mnie AK 29l, którego nigdzie nie ma.

Edit:
Znalazłem taki opis (?) tego 28l
http://kr.blog.yahoo.com/hurjc/1470815

Shaolin - ratuj ;)

Edit 2:
Mnie chodzi o ten :D
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=16118

!AGresT
22-01-2008, 18:17
Jeszcze jest coś takiego:
http://www.dicam.pl/BW_outdoor_cases
w zakładce akcesoria jest BPS (back pack system) - system „plecakowy” umożliwiający noszenie 40, 50 i 60. na plecach

botak
22-01-2008, 21:16
Jutro zapytam w skateshopie w Katowicach, który ma bardzo szeroką oferte Burton'a czy cos takiego mają, a jak nie to za ile mogą sprowadzić i dam znac

Edit...
To jeszcze wam namieszam...
A cos takiego?
http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?mod=offers&kat=&prod=1683

Bjania
22-01-2008, 22:18
Jutro zapytam w skateshopie w Katowicach, który ma bardzo szeroką oferte Burton'a czy cos takiego mają, a jak nie to za ile mogą sprowadzić i dam znac

Edit...
To jeszcze wam namieszam...
A cos takiego?
http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?mod=offers&kat=&prod=1683

Ok, dzięki.

Szczerze mówiąc wolałbym LowePro od tego Wolfskin'a.

botak
24-01-2008, 00:53
W tej chwili w Katowicach w sklepie go nie maja.
Prosili zeby zadzwonic w poniedzialek (28.01.2008), bo ma "cos przyjsc". Jak nie przyjdzie to bedzie mozna zamowic

Jak ktos bedzie chetny to pisac na PM, podam namiar na sklep.

Balu67
24-01-2008, 19:27
NIe jezdze crossem, ale pod wyjazd fotograficzny Indie Nepal kupiłem Tamprac Velocity 9x z prostych przyczyn
- mieści sie body, 70-200 24-70 tokina12-24, 50tka i lampa
- bede mial plecak 60litowy na plecach wieć odpada coś na plecy
- wolne mam udo (ale nie chce torby ktorą mam Tamrac Pro 9) i piers - ten Velocity ma możliwość przesuwania pomiedzy plecami, biodre i brzuchem
- ma pas biodrowy
- jest w miarę kompaktowy w porównaniu z torba
- łatwiejszy do wycieczek

Oczywiście są mniejsze wersji jak 7 i chyba 5 (to już na mały sprzecik ale może być wsam raz pod body+male szkiełko)

Paweł

A czy do Velocity 9x zmieści się D50 z Sigmą 100-300?