Zobacz pełną wersję : ekstremalny plecak ;-)
Kordian d70
19-01-2008, 02:08
Szukalem czegos na ten temat, ale nie znalazlem wiec jesli cos bylo na ten temat to prosze moderatora o linka i usuniecie posta.
Do rzeczy:
Od pewnego czasu jezdze na wypady za miasto z kumplami, jezdzimy crossami po lasach i torze i chcialbym zapytac czy polecacie jakis plecak ktory zniesie trudy ekstremalnych sytuacji zwiazanych z tym sportem i przy okazji zadba o moj sprzet.
Przy okazji drugie pytanie: jak zachowuje sie sprzet w takich sytuacjach, czy moze lepiej sobie odpuscic, co?
Chcialbym tam zmiescic moj D70s i jedno szkielko i moze czasami lampe, to wszystko.
Dzieki i pozdrawiam
Przejrzałem ofertę Lowepro i nie znalazłem nic odpowiedniego na takie wyjazdy.
nie wiem czy nie lepiej by było dać sobie spokój z zabieraniem sprzętu na taki wyjazd. Wiadomo wywrotki się zdarzają a sprzęt wywrotek nie lubi. A nie sądzę by był odpowiedni plecak który by uchronił sprzęt przed wywrotką.
jacoslavgth
19-01-2008, 10:19
tamrac expedition 7, ale to do większej ilosci sprzetu
ja jak jezdzilem crossem po lasach to twardo na plecach mialem caly sprzet w plecaku ktory jest w stopce ;)
ja jak jezdzilem crossem po lasach to twardo na plecach mialem caly sprzet w plecaku ktory jest w stopce ;)
Tablet też? :D
NIe jezdze crossem, ale pod wyjazd fotograficzny Indie Nepal kupiłem Tamprac Velocity 9x z prostych przyczyn
- mieści sie body, 70-200 24-70 tokina12-24, 50tka i lampa
- bede mial plecak 60litowy na plecach wieć odpada coś na plecy
- wolne mam udo (ale nie chce torby ktorą mam Tamrac Pro 9) i piers - ten Velocity ma możliwość przesuwania pomiedzy plecami, biodre i brzuchem
- ma pas biodrowy
- jest w miarę kompaktowy w porównaniu z torba
- łatwiejszy do wycieczek
Oczywiście są mniejsze wersji jak 7 i chyba 5 (to już na mały sprzecik ale może być wsam raz pod body+male szkiełko)
Paweł
Tablet też? :D
w terenie a tablecie można sobie śniadanko wyłożyć :)
Kordian d70 crossem nie jeżdże ale sporo rowerem i wiem ze albo jazda albo fotografowanie. Już nawet nie o sprzęt chodzi ale o efekty. To samo przy wspinaniu. Już lepiej znaleść parę miejscówek i umówić sie ze danego dnia nie jezdzisz tylko pstrykasz.
Tablet też? :D
nie no bez tabletu :)
ja tak przy okazji zapytam, bez zakladania nowego watku.
otoz mam plecak LOWEPRO Mini Trekker AW i bardzo go sobie chwale. Ale ostatnio zauwazylem malo ciekawa sprawe, a dokladnie jego glebokosc. Otoz wg danych ma on 12,5cm. Moja puszka ma ok 11,5 wysokosci i ladnie sie miesci. Mam pytanie do uzytkownikow zestawow body+grip. Jak latwo policzyc body+grip daje ok 15cm jesli nie ciut wiecej. Co w takim przypadku? Niewyobrazam sobie odkrecania gripa zakazdym razem przy chowaniu, a i upychanie body w plecaku nie za bardzo mi sie widzi...
slodki baton
21-01-2008, 20:28
:) do takich zastosowań to chyba by musiał być plecak ze stalowym szkieletem :mrgreen:
A na poważnie to ja robie tak jak ktoś wyżej napisał: jeździsz - nie bierz sprzętu, bierzesz sprzęt - nie jedź. Zasada prosta, chyba że masz kasę na następne puszki :)
ja tak przy okazji zapytam, bez zakladania nowego watku.
otoz mam plecak LOWEPRO Mini Trekker AW i bardzo go sobie chwale. Ale ostatnio zauwazylem malo ciekawa sprawe, a dokladnie jego glebokosc. Otoz wg danych ma on 12,5cm. Moja puszka ma ok 11,5 wysokosci i ladnie sie miesci. Mam pytanie do uzytkownikow zestawow body+grip. Jak latwo policzyc body+grip daje ok 15cm jesli nie ciut wiecej. Co w takim przypadku? Niewyobrazam sobie odkrecania gripa zakazdym razem przy chowaniu, a i upychanie body w plecaku nie za bardzo mi sie widzi...
Ja nie do końca rozumiem.
U mnie w plecaku D70s + grip wchodzą bez problemu (bokiem, tak, że latwo wyciągnąć aparat poprzez tą wyprofilowaną rączkę-to za co trzyma się aparat).
W ten sposób aparat mieści się bez problemu.
Ja nie do końca rozumiem.
U mnie w plecaku D70s + grip wchodzą bez problemu (bokiem, tak, że latwo wyciągnąć aparat poprzez tą wyprofilowaną rączkę-to za co trzyma się aparat).
W ten sposób aparat mieści się bez problemu.
o, ale u ciebie wg danych producenta plecak ma 18 cm glebokosci (szerokosci), zaleznie od tego jak umiescisz aparat.
to twoj plecak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://komis.dwb.pl/foty/mo-a-popup11.jpg)
a to nie dokladnie moj, ale chodzi mi o sposob umieszczenia aparatu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img115.imageshack.us/img115/936/298970992bv7.jpg)
o ile gorna puszka na tym zdjeciu jest bez gripa i wchodzi ladnie, to ta dolna jest z gripem (chyba jakas puszka z wbudowanym gripem) i wystaje dosc mocno. Rozwiazaniem nie jest wlozenie puszki bokiem, bo to ciagle 15cm...
Ja ustawiam aparat podobnie jak na rysunku, tyle, że ,mam go ustawionego z drugiej strony i włożony jest bokiem, a nie całościowo).
Wystarczy, że otworzę plecak i od razu chwytam za rączkę od D70s i bez problemu wyciągam aparat.
niby sposob, ale nie podobaja mi sie takie plecaki :(
ten moj jest dla mnie bardzo odpowiedni, ale kurcze nie wiem, czy nie czeka mnie zakup w niedalekiej przyszlosci d300+grip i wlasnie teraz przyszla mi na mysl ta sprawa...
Wszystkim ktorzy chca zabrac niewielką ilość sprzętu na jakąś "Extremalną" imprezę polecam Burtona AK 29L ZOOM PACK.
Kumpel przetestował go upadając z nim kilka razy na plecy na stoku (w plecaku byl sprzet) i nic sie ze sprzetem nie stalo.
Na Canon-Board byl chyba nawet test tego plecaka.
P.S. - tak, zeby powstrzymać złośliwe komentarze,... nie upadał z tym plecakiem celowo i specjalnie :)
Właśnie, może ktoś wie gdzie da rade kupić tego Burtona w Polsce albo USA?
Myślę nad jakimś plecakiem i już byłem zdecydowany na Rovera II, a tu kolega Botak przypomniał mi swoim postem, że gdzieś już widziałem foto plecaki Burtona.
Szukałem i znalazłem coś takiego http://www.ebags.com/products/index.cfm?modelid=95742&sourceID=MSNSHOPP
Ale szczerze mówiąc bardziej przemawia do mnie AK 29l, którego nigdzie nie ma.
Edit:
Znalazłem taki opis (?) tego 28l
http://kr.blog.yahoo.com/hurjc/1470815
Shaolin - ratuj ;)
Edit 2:
Mnie chodzi o ten :D
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=16118
Jeszcze jest coś takiego:
http://www.dicam.pl/BW_outdoor_cases
w zakładce akcesoria jest BPS (back pack system) - system „plecakowy” umożliwiający noszenie 40, 50 i 60. na plecach
Jutro zapytam w skateshopie w Katowicach, który ma bardzo szeroką oferte Burton'a czy cos takiego mają, a jak nie to za ile mogą sprowadzić i dam znac
Edit...
To jeszcze wam namieszam...
A cos takiego?
http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?mod=offers&kat=&prod=1683
Jutro zapytam w skateshopie w Katowicach, który ma bardzo szeroką oferte Burton'a czy cos takiego mają, a jak nie to za ile mogą sprowadzić i dam znac
Edit...
To jeszcze wam namieszam...
A cos takiego?
http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?mod=offers&kat=&prod=1683
Ok, dzięki.
Szczerze mówiąc wolałbym LowePro od tego Wolfskin'a.
W tej chwili w Katowicach w sklepie go nie maja.
Prosili zeby zadzwonic w poniedzialek (28.01.2008), bo ma "cos przyjsc". Jak nie przyjdzie to bedzie mozna zamowic
Jak ktos bedzie chetny to pisac na PM, podam namiar na sklep.
NIe jezdze crossem, ale pod wyjazd fotograficzny Indie Nepal kupiłem Tamprac Velocity 9x z prostych przyczyn
- mieści sie body, 70-200 24-70 tokina12-24, 50tka i lampa
- bede mial plecak 60litowy na plecach wieć odpada coś na plecy
- wolne mam udo (ale nie chce torby ktorą mam Tamrac Pro 9) i piers - ten Velocity ma możliwość przesuwania pomiedzy plecami, biodre i brzuchem
- ma pas biodrowy
- jest w miarę kompaktowy w porównaniu z torba
- łatwiejszy do wycieczek
Oczywiście są mniejsze wersji jak 7 i chyba 5 (to już na mały sprzecik ale może być wsam raz pod body+male szkiełko)
Paweł
A czy do Velocity 9x zmieści się D50 z Sigmą 100-300?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.