PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Iza wojowniczka



tarkin
17-01-2008, 11:01
mam nadzieje ze pasuje do tego dzialu jesli ktos mogby mi udzielic jakis rad w kwesti wycinania modelki z kiepskiego tla bylbym zobowiazany :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img208.imageshack.us/img208/9982/izaa3mq2.jpg)

hedgehog
17-01-2008, 11:30
Sorry stary, infantylne to strasznie :/ "Tatuaż" wygląda jak skrobany markerem, całość skóry jakaś taka zblurowana, pas opinający piersi tak je spłaszczył i zdeformował, że aż boli patrzeć... I ten drugi cienki pasek materiału przeszkadza. Światło płaskie jak deska do prasowania... Nie bierze mnie :/

Jak zwykle pozostaje uśmiechnąć się na modelkę, która jest ładna :)

gadas
17-01-2008, 11:31
Ładna modelka .

Przyczepił bym się do kadrowania (ucieta ręka ) i cieni które wydają mi się chyba za mocne .

Vodafone
17-01-2008, 11:34
Nie za bardzo... patrząc na fotkę mam wrażenie jakby prawej piersi w ogóle nie było :-|

ruda#
17-01-2008, 13:42
Elementy obłe (cóż za paskudne słowo;)) najlepiej wycinać przy pomocy piórka, ale z tego co widzę to tu miałeś największy problem z włosami - jest taki filtr w CS3 (nie pamiętam czy w poprzednich też, bo wcześniej nie używałam) nazywa się "wydziel" - nawet fajnie się sprawdza, tylko trzeba używać tych "inteligentnych opcji". Ewentualnie możesz zaznaczyć różdżką i rozmyć brzegi ;), ale przypuszczam, że takie rozwiązanie cię nie satysfakcjonuje.

Pozdrawiam

Marek Urbanowski
17-01-2008, 13:51
Pomijajac już swiatło to mam wrazenie,że modelka została niekorzystnie ustawiona.Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości bo znam ją osobiście :) to niekorzystne ustawienie sprawiło,że Iza ma coś na kształt brzuszka,a zaręczam,że tak nie jest.Zresztą zdjęcia Janusza pokazują to wyraźnie.
Tym samym kolego Tarkin czekam i pewnie nie tylko ja na coś ciekawszego z tej sesji :)

jchyra
17-01-2008, 13:56
jesli ktos mogby mi udzielic jakis rad w kwesti wycinania modelki z kiepskiego tla


moim ulubionym sposobem są dwie warstwy rozdzielone maską
po wstępnym (dowolnym automatycznym) wydzieleniu interesujących przestrzeni
malujesz po takiej folijce do woli, różnego poziomu przezroczystościami czy miękkościami pędzli
przy odrobinie wprawy błyskawicznie decydujesz co przykrywasz - co odkrywasz
jest to działanie pracochłonne, ale dla tych, którzy lubią pełną kontrolę najlepsze

PS
jeśli w jednym poście mówią Ci "światło płaskie" a w drugim "cienie wydają się za mocne" - to masz twardy orzech do zgryzienia ;-)

hedgehog
17-01-2008, 13:59
...rad w kwestii wycinania modelki z kiepskiego tla bylbym zobowiazany :)

Nie fotografować na kiepskim tle :) Najlepszy sposób...

tarkin
17-01-2008, 14:30
wiec inne spojrzenie na temat.
kazda uwaga jest na wage zlota wkoncu jak sie nie przewrocisz to sie nie nauczysz


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img502.imageshack.us/img502/3994/izaa4ld8.jpg)

fotouśmieszek
18-01-2008, 12:40
napisal=tarkin;wiec inne spojrzenie na temat.
kazda uwaga jest na wage zlota wkoncu jak sie nie przewrocisz to sie nie nauczysz


:-)taki stosunek do krytyki popieram i osmielam sie cos napisac. swiecisz za ostro.wylaza cienie w oczodolach
i na modelce.nie uzywasz swiatla rozproszonego.Nie daje ono ostrych cieni a pozwala delikatnie wydobyc plastyke twarzy i rysunek bryly(brzydkie w tym wypadku slowo;) )rozproszone swiatlo tez da sie skierowac...konsekwencją ostrego swiatla jest nierownomierne oswietlenie modelki.rece maja inny koloryt,bo conajmniej 3/4 EV sa jasniejsze,a lewe ramie ma żółty kast i -1 EV
Przy czarnych wlosach modelki nie dawal bym czarnego tla,chyba ze zalezy Ci na takim efekcie.Nigdy nie ustawiaj reki modelki(prawą) jak to zrobiles.w ten sposob skrociles jej optycznie rekę. Poza tym ostroznie z rekwizytami.ich cienie mogą Ci "pociąć" modelke co widać...w tego typu zdjeciach najlepiej swiecic rozproszonym czyli odbitym albo wykorzystac jak najwieksze softboksy.
pozdrawiam
st.

Ridrick
19-01-2008, 01:25
I ja sobie cos pozwole napisac.
Poniewaz kobieta z mieczem to taka moja "wymarzona" sesja przyczepie sie do wykorzystania
miecza jako rekwizytu. Na tych fotkach bardziej przypomina wykalaczke, lub patyk do drapania sie za uchem
niz smiercionośne dzieło sztuki jakim sa japonskie orginaly.

Ja w swych jeszcze nie sprecyzowanych koncepcjach, widzialbym fotki jako harmonie piekna kobiety i miecza.
Inna rzecz ze do tego potrzebna jest dobra replika.

PS
Oczywiscie ja sie nie znam a taka sesja narazie tylko mi sie marzy

ruda#
20-01-2008, 04:19
I ja sobie cos pozwole napisac.
Poniewaz kobieta z mieczem to taka moja "wymarzona" sesja przyczepie sie do wykorzystania
miecza jako rekwizytu. Na tych fotkach bardziej przypomina wykalaczke, lub patyk do drapania sie za uchem
niz smiercionośne dzieło sztuki jakim sa japonskie orginaly.

Ja w swych jeszcze nie sprecyzowanych koncepcjach, widzialbym fotki jako harmonie piekna kobiety i miecza.
Inna rzecz ze do tego potrzebna jest dobra replika.

PS
Oczywiscie ja sie nie znam a taka sesja narazie tylko mi sie marzy

Czyżby kolega lubował się w filmach Tarantino? ;)

ekonet
20-01-2008, 04:38
Nigdy nie ustawiaj reki modelki(prawą) jak to zrobiles.w ten sposob skrociles jej optycznie rekę.
Cóż Ty chcesz od prawej ręki? Prawa jest dobrze. Lewa jest "skrócona".

fotouśmieszek
21-01-2008, 23:57
Cóż Ty chcesz od prawej ręki? Prawa jest dobrze. Lewa jest "skrócona".

OCZYwiscie masz racje.pomylilem strony swiata:-| ale wiadomo o co chodzi;)
pozdro