PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D3 vs Nikon D200 vs Canon 1Dm3



Ostrry
16-01-2008, 10:40
Nie wiem czy było to już gdzieś na forum pokazywane, taki ot test:
http://www.clublexus.com/forums/showthread.php?t=326811

czy D3 wcale nie jest taki dobry? :)

diZaster
16-01-2008, 11:59
nie jest, nie kupuj...
dziz, moze utworzyc dzial na forum maly onanista :?:

Mr.Pietrek
16-01-2008, 12:16
Nie wiem czy było to już gdzieś na forum pokazywane, taki ot test:
http://www.clublexus.com/forums/showthread.php?t=326811

czy D3 wcale nie jest taki dobry? :)
Przecież D3 to denna puszka, nie wiesz? Nikon nie umie robić dobrych korpusów i nawet Mareczek nie mówiąc o D200 kupie mu du** ...

:P

Może ktoś to zamknie ... ??

Pawel Pawlak
16-01-2008, 12:29
Przecież D3 to denna puszka, nie wiesz? Nikon nie umie robić dobrych korpusów i nawet Mareczek nie mówiąc o D200 kupie mu du** ...

:P

Może ktoś to zamknie ... ??

ten test jest tendencyjny! Nie wzięto pod uwagę d300 który wszystkim trzem skopałby tyłki :mrgreen:

jjj
16-01-2008, 13:31
Nawet na forum canona nie podjęli tego tematu, uznając to za mało wiarygodne...

Patio
16-01-2008, 16:50
Mało wiarygodne porównanie ...
Dlaczego to na forum clublexus poruszyli xD ??

jurgen
16-01-2008, 17:18
a wszystko VS DOBRY KIEROWNIK

markB
16-01-2008, 17:22
A to przecież w tym czymś: http://www.dfv.pl/w_numerze?id=362 Pan Prezes potwierdził żałosną jakość obrazu w D3. Przez ogólnie niską ostrość i małą rozdzielczość fotek z D3 tester zdołał zauważyć "gigantyczne aberacje chromatyczne, zaszumienie gorsze niż w Sony A700, duże odchyły koloru itp.". W sumie matryca z kompakta w profesjonalnej puszce. Ło rety, a lud to barachło kupuje, że Nikon nie może nadążyć z produkcją.

andrzejek
16-01-2008, 19:39
Mało wiarygodne porównanie ...
Dlaczego to na forum clublexus poruszyli xD ??
A ja z ciekawosci sie spytam, dlaczego porownanie jest malo wiarygodne? Może jakoś merytorycznie?Chyba hobby motoryzacyjne nie wyklucza innego hobby?

markB
16-01-2008, 20:00
W tym linku na samej górze masz odpowiedź. Trzeba tylko się przeryć przez te 10 stron postów.

jjj
16-01-2008, 20:09
A ja z ciekawosci sie spytam, dlaczego porownanie jest malo wiarygodne? Może jakoś merytorycznie?Chyba hobby motoryzacyjne nie wyklucza innego hobby?
Zaraz ktoś podlinkuje jakiś test lustrzanek cyfrowych z forum ogrodniczego... Też nie będzie żadnych wątpliwości co do wiarygodności?

andrzejek
16-01-2008, 21:34
Zaraz ktoś podlinkuje jakiś test lustrzanek cyfrowych z forum ogrodniczego... Też nie będzie żadnych wątpliwości co do wiarygodności?
Mowiąc szczerze, ważniejsza dla mnie jest , "co kto mówi", a nie :kto to mówi".Ale wiem, że należe do mniejszosci.A wracając do meritum, poza glosami negujacymi, nie uslyszalem nic konkretnego, co by tę negacje uzasadnialo.Z czystej ciekawosci dobrze byloby uslyszec argumenty, bo chyba każda opinia powinna byc oparta na nich, a nie na "wierze" (tzn. ja tam nie wierzę i kropka).

ziuteczny
16-01-2008, 23:59
strona 7 u dołu, poczytaj mi Mamo :)

mOSAd
17-01-2008, 14:45
Niestety argumentów przeciw poprawności tego testu jest sporo, tylko jak napisali już ini wcześniej - trzeba się przebić przez parę stron wątku. W skrócie:

- niezachowane proporcje odległości od fotografowanego przedmiotu
- użyte skalowanie
- użyty program do obróbki RAWów wykazujący nieoptymalne wywoływanie NEFów

Podsumowując - test wykazał, że przeprowadzający go, nie pokusili się o przeczytanie innych podobnych testów oraz zastrzeżeń do nich zgłaszanych i popełnili te same błędy przy próbie porównania matryc o innych wielkościach. Do tego praktycznie jedyne co pokazał to że Capture One w wersji 4 nie nadaje się do wywoływania NEFów z D3. Oraz *ewentualną* minimalną przewagę 1Dm3 pod względem ostrości zdjęć. Ewentualną dlatego, że ciężko znaleźć "obiektywny" program do wywoływania RAWów, choć wielce prawdopodobną, gdyż zdjęcia z D3 sugerują użycie mocnego filta antyaliasingowego, co powoduje większą wstępną nieostrość (ale też lepiej zapobiega zjawisku mory), ale nie przeszkadza w dalszym wyostrzaniu jeśli ktoś takowe preferuje. W każdym razie różnice są prawdopodobnie pomijalne dla 99% użytkowników, a pomniejszenie zdjęcia do rozmiaru ekranowego, czy przy nieplakatowym wydruku, kompletnie już wyeliminuje wszelakie różnice na poziomie ostrości pojedynczych pikseli.