PDA

Zobacz pełną wersję : zastrzeżenie logotypu



nin
15-01-2008, 20:42
mial ktos kiedys doczyniena z tym?
gdzie co i jak
w guglach szukalem ale opiera sie to glownie o oferty firm ktore pomagaja zastrzec taki logotyp czy znak towarowy

troche jestem zamotany a nawet nie wiem od czego zaczac - chce miec R-ke przy logo :)

moze ktos z was ma jakies doswiadczenie lub ciekawe linki na ten temat
z gory dziekuje za jaka kolwiek odpowiedz

Zorki
15-01-2008, 20:54
Może to (http://www.uprp.pl/Polski/Procedura+krajowa/) Ci pomoże.

Artur
15-01-2008, 23:14
Przechodzilem przez to. Trwa strasznie dlugo. Moj poprzednik dobrze Cie skierowal - do urzedu patentowego. Zalatwiasz wszystko bezposrednio tam.

nin
15-01-2008, 23:51
dziekuje za linke

poczytalem troche i wiecie co.... chyba mi sie odechcialo
ja rozumiem jak by to bylo pozwolenie na bron nuklearna ale skladac tyle papierow itp itd ?
no masakra
jeszcze raz dziekuje

fIlek
15-01-2008, 23:54
Skorzystaj z rzecznika patentowego, np. firmy bipat - szybko i bezboleśnie, oczywiście swoje musisz odczekać, ale zaoszczędzisz czas na uzupełnianiu dokumentów i innych upierdliwych czynnościach.

graf
16-01-2008, 00:03
Nie powinieneś się przerażać. Wymaga to trochę pracy ale zazwyczaj warto. Przeszedłem przez ten proces i jedno mogę powiedzieć: trwało to tyle, że zapomniałem już paktycznie o złożonym wniosku. Praktyka mówi, że logotyp jako własność intelektualna powinien być zastrzeżony i chroniony przez stosowną instytucję. Jeżeli występuje niebezpieczeństwo, że komuś może "spodobać się" zbytnio Twoja praca to lepiej poświęcić trochę czasu i energii na zastrzeżenie znaku. Szczególnie jeżeli logo publikowane jest w mediach. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Jacek B.
16-01-2008, 00:14
A jaki jest koszt takiego opatentowania?

graf
16-01-2008, 00:20
Nie wiem jak teraz ale ja płaciłem coś około siedmiuset złotych.

nin
16-01-2008, 00:23
i chyba roczna oplata w zaleznosci jak dlugo jest zastrzezone dzielo

fIlek
16-01-2008, 00:31
i chyba roczna oplata w zaleznosci jak dlugo jest zastrzezone dzielo

Rocznych opłat nie ma. Ma natomiast znaczenie w ilu branżach będzie to ten znak zastrzeżony, bo za każdą płacisz osobno.

Zorki
16-01-2008, 09:35
A jaki jest koszt takiego opatentowania?
Tu (http://www.uprp.pl/Polski/Procedura+krajowa/Oplaty/oplaty_pl.htm) masz tabelkę opłat (Załącznik nr 3). Ochrona trwa dziesięć lat, można ją przedłużyć na kolejne dziesięcioletnie okresy (o ile dobrze pamiętam to maksymalnie 50 lat)