PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D200 I Sandisk 8gb Extreme III



dnawrocki
14-01-2008, 22:49
Użytkując D200 mam coraz większe problemy z bardzo małą ilością zdjęć na kartach 1GB(60 NEF). Mając TYLKO 4 karty o pojemności 1GB, bardzo irytującym problemem jest ciągłe zmienianie tych kart i oczekiwanie na przeniesienie zdjęć z buforu aparatu po wykonaniu serii. Ze względu na rozłożone w czasie oczekiwanie na przeniesienie danych na kartę( co wiąże się z utratą niepowtarzalnych poz ptaków) zastanawiam się nad kupnem karty o większej pojemności i o szybszym przenoszeniu danych. Z tąd rodzi się moje pytanie:
Czy d200 i karta sandisk 8gb extreme III współpracują ze sobą??? Wiem że 4gb extreme III działa ok, ale interesuje mnie konkretnie 8gb. Serdecznie prosze o pomoc.Pozdr.Dnawrocki

esensja
15-01-2008, 05:11
podpinam sie pod pytanie
Jest jakas nowa wersja kart SD/HC i czy np ta http://www.allegro.pl/item293104856_sandisk_sdhc_4gb_ultra_ii_10mb_s_czy tnik_sd_sdhc.html
bedzie pracowala z D80 ktos sie orientuje?

....Karty SDHC Ultra II mogą być wykorzystanie w aparatach cyfrowych, kamerach cyfrowych, telefonach komórkowych, palmtopach lub systemach nawigacji satelitarnej, pod warunkiem, że urządzenia te są zgodne ze specyfikacją SD 2.0..... D80 ma te SD 2.0? bo instrukcja mi zaginela.....

esensja
15-01-2008, 05:15
znalazlem strone producenta na ktorej mozna znalezc urzadzenia i karty z nimi kompatybilne
http://www.sandisk.com/Products/Item(1982)-SDSDBR-4096-SanDisk_Standard_SDHC_Card_4GB.aspx
i sam sobie odpowiadam: bedzie!!!! :-D

jjj
15-01-2008, 10:26
Bez jakichkolwiek problemów. Mam tą kartę (extremeIII 8gb), jeszcze z czasów d200 i nie miałem żadnych problemów.

dnawrocki
15-01-2008, 22:17
Serdecznie dziękuje. Teraz pozostaje tylko znaleźć w sklepie. Serdecznie pozdrawiam.Dnawrocki

KJO
19-01-2008, 17:25
Serdecznie dziękuje. Teraz pozostaje tylko znaleźć w sklepie. Serdecznie pozdrawiam.Dnawrocki

16gb też pasuje, i co ważniejsze wreszcie zaczął się jakiś ruch w dół cen kart, jeszcze niedawno 16stka kosztowała 700-800zł, teraz bez problemu można za 450 kupić