PDA

Zobacz pełną wersję : jakiś wzór ekranu w D50 i SB-600



dezerter
14-01-2008, 20:08
Potrzebuje jakiegoś wzoru ekranów w D50 i ekranu w SB-600. Zmierzyłbym sam, ale w D50 są troche zaokrąglone a w SB jest przycisk "flash". Potrzebne mi bo chce kupić folie poliwęglanową, a sprzedawca wycina je ploterem pod ekran. Może ma ktoś coś takiego?

szymony
14-01-2008, 23:35
Potrzebuje jakiegoś wzoru ekranów w D50 i ekranu w SB-600. Zmierzyłbym sam, ale w D50 są troche zaokrąglone a w SB jest przycisk "flash". Potrzebne mi bo chce kupić folie poliwęglanową, a sprzedawca wycina je ploterem pod ekran. Może ma ktoś coś takiego?

Walnij je na kserokoparce i finito.

sote
14-01-2008, 23:39
Walnij je na kserokoparce i finito.

ROTFL :)
a pozniej skan do illustratora i jazda ;)
albo zrob fotke starannie a pozniej illustratorem albo corelem obrysuj toto,
dopasuj rozmiar coby 1:1 bylo i wyslij kolesiowi niech wycina :)
VOILA!

szymony
14-01-2008, 23:44
ROTFL :)
a pozniej skan do illustratora i jazda ;)
albo zrob fotke starannie a pozniej illustratorem albo corelem obrysuj toto,
dopasuj rozmiar coby 1:1 bylo i wyslij kolesiowi niech wycina :)
VOILA!
Starannie to znaczy jak? Mała niedokładność zachowania perspektywy i se może te foty.....
A po co ma się z obróbką babrać, wyśle ksera i niech se robi z tym co chce.

PS. Może prościej będzie samemu ręcznie wyciąć.

sote
15-01-2008, 09:26
Starannie to znaczy jak? Mała niedokładność zachowania perspektywy i se może te foty.....
A po co ma się z obróbką babrać, wyśle ksera i niech se robi z tym co chce.

PS. Może prościej będzie samemu ręcznie wyciąć.
no wlasnie o ta perspektywe mi chodzi ;)
poza tym to chyba nie jest az taki wielki problem - operacja na otwartym sercu toto nie jest ;)
a co do folii to kiedys tez chcialem kupic ale po zapoznaniu sie z tym co na ten temat jest na forum
dalem sobie spokoj

edit: a czy w instrukcji nie ma jakiegos takiego rysunku z ktorego moznaby skorzystac?
(nie mam przy sobie instrukcji i nie moge sprawdzic), chociaz to i tak wyjdzie na to samo co proponuje szymony

Rafał_Sz
15-01-2008, 09:54
Jeśli folię którą chcesz kupić da się ciąć na ploterze (nawet bardzo mocnym z obrotową głowicą) to taka folia jest g.. warta. Dobrą folię poliwęglanową ciężko przeciąć nożyczkami.

Kekacz
15-01-2008, 10:15
Starannie to znaczy jak? Mała niedokładność zachowania perspektywy i se może te foty.....
A po co ma się z obróbką babrać, wyśle ksera i niech se robi z tym co chce.


Albo blizej techniki cyfrowej, na skaner płaski wrzucic.

dezerter
15-01-2008, 21:45
sprzedawca mówi ze to oryginał

motylanoga
15-01-2008, 22:01
Nie wiem jak z SB, ale mam ponad rok D50, nosze w torbie ekranikiem ku niebu, i często coś jeszcze na pleckach aparatu kładę (portfel, pasek od body się tam miota...). Nie raz i nie dwa body nosiłam w zwykłej damskiej torebce z całym dobrobytem inwentarza (a w damskiej torbie mieści się wszystko ;-)), często aparat mam na szyi - wyświetlacz dzwoni o guziki/suwak. Jak widać staram się jak mogę, ale ekranik nadal wygląda jak wyglądał. Nie ma żadnej ryski.

Kiedyś też o folii myślałam... ;-)

ufolek
16-01-2008, 03:17
Potrzebuje jakiegoś wzoru ekranów w D50 i ekranu w SB-600. Zmierzyłbym sam, ale w D50 są troche zaokrąglone a w SB jest przycisk "flash". Potrzebne mi bo chce kupić folie poliwęglanową, a sprzedawca wycina je ploterem pod ekran. Może ma ktoś coś takiego?

Jeżeli chodzi o SB600 moge Ci przysłać skan lampy z przyzwoitego skanera (jak chcesz to podaj email na pw).

puchbeary
16-01-2008, 08:52
mam nieoryginalną, ciętą ręcznie z fantazyjnym "ząbkiem" po brzegach i wszystko gra. Folia lepiona na kroplę wilgoci. Kupiona u niejakiego "glassera" ( o ile nie pomerdałem nicka) z alle. Jestem zadowolony. A że nie wygląda jak fabrycznie założona ? olać to - ważne że swoje zadanie spełnia...