mOSAd
14-01-2008, 17:53
Witam.
Po którymś tam użyciu, czy raczej czasie nieużywania, zauważyłem w ww. głowicy tak jakby osłabioną trochę siłę trzymania aparatu. Przy dokręcaniu śruby (srebrnej, ampulowej) regulującej jej siłę docisku, sytuacja nie zmieniła się znacząco, a raczej zmienia, ale jednocześnie znacznie maleje lekkość pracy przy nasiśnięciu spustu. Póki co głowica działa jeszcze sprawnie, ale zastanawiam się czy nie są to wstępne objawy jakiegoś problemu, lub też braku konserwacji. To co zauważyłem, to zmniejszona ilość szarego smarowidła, które kiedyś dość obficie pokrywało panewkę głowicy.
A zatem pytanie.
Jak i czy należy konserwować głowice kulową tego typu? Czy można gdzieś dostać takie smarowidło do głowicy jeżeli to jego brak może być przyczyną zmienionego działania? Jeśli nie, to jakie mogą być przyczyny zmienionej pracy tej głowicy? Może ktoś ma namiary na jakieś wątki, gdyż pobieżne wyszukanie po polsku nic nie pokazało, a po angielsku jeszcze się nie doszukiwałem.
mOSAd
Po którymś tam użyciu, czy raczej czasie nieużywania, zauważyłem w ww. głowicy tak jakby osłabioną trochę siłę trzymania aparatu. Przy dokręcaniu śruby (srebrnej, ampulowej) regulującej jej siłę docisku, sytuacja nie zmieniła się znacząco, a raczej zmienia, ale jednocześnie znacznie maleje lekkość pracy przy nasiśnięciu spustu. Póki co głowica działa jeszcze sprawnie, ale zastanawiam się czy nie są to wstępne objawy jakiegoś problemu, lub też braku konserwacji. To co zauważyłem, to zmniejszona ilość szarego smarowidła, które kiedyś dość obficie pokrywało panewkę głowicy.
A zatem pytanie.
Jak i czy należy konserwować głowice kulową tego typu? Czy można gdzieś dostać takie smarowidło do głowicy jeżeli to jego brak może być przyczyną zmienionego działania? Jeśli nie, to jakie mogą być przyczyny zmienionej pracy tej głowicy? Może ktoś ma namiary na jakieś wątki, gdyż pobieżne wyszukanie po polsku nic nie pokazało, a po angielsku jeszcze się nie doszukiwałem.
mOSAd