PDA

Zobacz pełną wersję : 2000-3000 na początek domowego studia



gmoszkow
14-01-2008, 03:18
Witajcie

Przekonałem żonę, że warto kupić zestaw do domowego studia. Chcemy przeznaczyć na początek około 2000 pln, ale jak od biedy będzie trochę więcej to źle nie będzie.

Oczywiście jak pewnie wiekszość pierwsze moje kroki skierowałem na www.funsports.pl (http://www.funsports.pl) i do markoflasha.

Jak patrzę na produkty marko to wyglądają znacznie lepiej, z drugiej strony nie zamierzam budować profesjanalnego studia tylko coś do niedzielnego cykania.

Jeśli chodzi o funsport to myślałem o zestawie fun 200+
http://www.funsports.pl/product_info.php?cPath=22_33&products_id=74

ale może lepiej wziąć mniej rzeczy z marko ale solidniejszych...

Kilka słów o moich potrzebach

1. zdjęcia portetowe oraz całe sylwetki stojące, siedzące, leżące itp
2. zdjęcia 2-3 osób na raz

Rozmiar pokoju to 20 m2 no i warunkiem koniecznym jest możliwość zapakowania całego sprzętu w torbę lub 2 tak bym mógł to schować i przewieźć.

Wydaje mi się, że potrzebuję

2x coś o mocy około 200 Ws
1 x coś do doświetlenia tła 100 Ws
2 softboxy 60x90 (mam nadzieję że wystarczą, odległość od modeli będzie około 1,5 - 2 m)
3 statywy
parasolki

no chyba, że macie inny pomysł na to czego potrzebuję.

Tylko mi nie piszcie o żarówkach błyskowych bo to już przerobiłem i potrzebuję pójść ciut dalej.

Proszę speców od oświetlenia studia o pomoc

Grzegorz

Sever
14-01-2008, 10:19
Jak długie masz to pomieszczenie? Bo dla "kilku osób" to może być problem. Modele muszą też stać w pewnej odległości od tła, tobie zależy aby objąć ich za pomocą obiektywu o jak największej ogniskowej. Ja się trochę na tym przejechałem - tlo mam na statywach, więc jeszcze jakieś 30 cm odchodzi i zostaję dość mało miejsca... będę musiał trochę meble poprzestawiać/powyrzucać.

Tło : na szerokości 1.6 nie zmieścisz kilku osób. Czyli co najmniej 3m.

Do tego światła? Musisz się zdecydować ile kasy przeznaczysz... Potrzebujesz co najmniej dwa..
1. najtaniej żarówki błyskowe -> cena żarówki 68ws + oprawka to około 100 zł, do nich możesz użyć trochę tańszych statywów (koło 55 zł) i parasolki (25-60 zł).
2. trochę drożej - proste lampy błyskowe w stylu CY100, delicay180. Ceny koło 200-350 zł. Do tego statyw (trzeba trochę lepszy bo to już trochę waży zwłaszcza z softboxem) za około 80 zł. Do tego parasolki lub softboxy (koło 100-150 zł).
3. poważniejsza chińszczyzna - czyli np. CY200K, czy quantuum. Metalowa obudowa, mocowanie akcesorii Bowens, płynna regulacja mocy, etc. ceny od 500 zł do 800 zł (za lampki 200 - 300 Ws - do domu).

Miałem podobny dylemat.
Zdecydowałem sie na 2xCY200K. Linia K jest trochę lepsza niż inne. A jak później dokupisz inne lampy to akcesoria będą pasować (mocowanie Bowens).
Doświetlenie tła -> u mnie 2x żarówki błyskowe (bo mam).