PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z konfiguracja :(



lasuch3
13-01-2008, 20:27
witam
mam mały problemik, ponieważ w fotografi jestem zielony i nie potrafie odpowiednio skonfigurować posiadanego przeze mnie sprzetu a jest to nikon D80 obiektyw AF-S NIKKOR 17-80mm. Oświetlenie to
http://fripers.pl/product_info.php/info/p233_2xFREE_BASIC_68_UMB.html
plus
http://fripers.pl/product_info.php/info/p223_Adapter_wyzwalajacy.html
(mam nadzieje ze nie bede posądzony o reklame)

Pierwszy problem jest taki ze nie potrafie wyzwolic drugiej lampy,sprzedawca powiedzial mi ze druga powinna się wyzwalać automatycznie ponieważ tą pierwsza podłaczam tym adapterem ale tak sie nie dzieje i włącza sie tylko ta podłaczona, może dlatego ze źle ustawiam te lampy

Drugi problem jest taki że zdjecia robie z odklegośći okolo 1,5 m i wychodza one bardzo jasne praktycznie sam błysk widać dopiero jak ustawie przesłone na max czyli 22 zdjęcie wychodzi w miare ale i tak nie jest takie jak powinno być ponieważ bez oświetlenia studyjnego tylko z wbudowana lampa błyskową aparat robi lepsze zdjęcia.
Lampy z tego zestawu nie maja możliwosci regulacji mocy i może dlatego tak się dzieje ale też nie potrafie wyzwolić tej drugiej lampy.

Z góry dziekuje wszystkim za odpowiedzi które pomogły by mi w konfiguracji tego sprzętu

tumiwisizm
13-01-2008, 22:07
jesli nie wiesz czy przypadkiem fotocela jest trzepnieta w ktorejs z lamp - to podlacz je obie do pradu, ustaw naprzeciwko siebie i nacisnij na lampie 1 przycisk test - lampa 2 powinna zaswiecic. pozniej nacisnij test na 2 i zobacz czy 1 zareaguje.

jesli masz za jasno to najprosciej jest obnizyc ISO. to zawsze pierwsze co powinienes robic.
w dalszej kolejnosci sa zwiekszanie przeslony oraz zwiekszanie odleglosci obiekt-lampa. taki tip - sila swiatla maleje w kwadracie - czyli jesli podwoisz odleglosc to sila maleje 4 razy.
inne metody na twoja bolaczke to - przepuszczenie swiatla przez parasolke, odbicie jej od sciany, sufitu, styropianu. cokolwiek.
na tym forum mysle ze znajdziesz wszystko. zawsze jest jeszcze cyberfoto.pl - tyle ze z tego co widze duzo watkow tam sie pogubilo po zmianie silnika.


jesli bedziesz mial jakies niejasnosci najlepiej pisz pm do konkretnych osob. lepsze to niz zakladania osobnego watka wobec kazdego problemu.
pzdr
jordi

lasuch3
13-01-2008, 23:03
z gory dziekuje za pomoc, troszke juz wiem a z tymi lampami sprawdzalem obydwie i ani jedna nie zareagowala wiec z tego wynika ze w obydwu lampach jest popsuta ta fotocela

Patio
13-01-2008, 23:14
Twoja miejscowość dobrze mówi o jakości tych lamp xD

Bonzo
13-01-2008, 23:18
Twoja miejscowość dobrze mówi o jakości tych lamp xD
świetna opinia :D poprostu mega pomocna ;)

kolego od lamp :) a moze poprostu inne żródło światła oślepia ci fotocele i stad ten problem że nie wyłapuje ci błysku pierwszej :)

lasuch3
13-01-2008, 23:24
niestety ale musze sie zgodzic:(

lasuch3
13-01-2008, 23:26
Bonzo ale ustawiłem te dwie alemy parzeciw siebie w odlegości 0,5 M robilem test na obydwu i obydwie nie zaeragowały

lasuch3
13-01-2008, 23:42
Bozno zwracam honor, zmniejszylem swiatlo i fotocela dziala, naprawde dziekuje za pomoc juz robie fotki:)
pzdr

tumiwisizm
13-01-2008, 23:42
no to dobrze ze dziala.

Bonzo
14-01-2008, 00:00
no to życze samych udanych fotek :)