PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie można poczytać o i kupić flitry Cokin



kloseque
14-02-2006, 14:14
Witam wszystkich!

Ostatnio zanabyłem statyw (thx hesja), lampę i czas pomyśleć o filerkach. Na początek chciałbym kupić szarą połówkę i polarek. Interesuje mnie system Cokin. Ale nie wiem za wiele na jego temat. Gdzie mógłbym się dowiedzieć podstaw i gdzie ewentualnie można kupić takie filtry :?:

Wielkie dzięku z góry dla wszystkich, którzy będa pomocni :!:

wkrass
14-02-2006, 14:38
Tutaj tabelka ktora ci powinna rozjasnic temat na wejscie:
http://cokin.com/ico2-p1.html
Czyli dobierasz mocowanie filtra na podstawie rozmiaru obietywu. Wiekszosc z nas powinna poradzic sobie uzywajac mocowania A lub P. IMHO lepsze byloby mocowanie P - wiekszy rozmiar = brak/minimalizacja winiety. Adaptery mocujesz na szklo uzywajac reduktora o rozmiarze gwinta danego szkla. Wiedz, ze jest paru producentow robiacych filtry pod ten system, tak wiec nie jestes ograniczony tylko do cokina.
Reszta wylozona lopatologicznie na cokin.com.
Swoja droga sama strona ma ciekawy "early 90s look".

JK
14-02-2006, 15:00
kloseque, a może byś tak sobie troche trudu zadał i poszukał na forum? W tym dziale forum, kilka pozycji wyżej, masz przyklejone wątki, w których ALF wszystko dokładnie opisał. Może wystarczy to po prostu przeczytać zamiast zawracać głowę. ALF się namęczył dla dobra wspólnego, a tobie sie nawet tego czytać nie chce. :evil:

kloseque
14-02-2006, 15:16
wkrass, dzięki. JK, skąd wiesz czy sobie zadałem trud czy nie :?: Skoro ci zawracam głowe to po co piszesz i marnujesz czas na zawracających głowę :?: To że się ALF namęczył rzeczywiście widzę i doceniam - jedocześnie nie widzę tam nic o możliwości kupienia tych filtrów. I ponownie - skąd wiesz, że mi sie nie chce tego czytać :?: :!: Wręcz przeciwnie - ale nie będę się tłumaczył - przeciez i tak lepiej wiesz ode mnie...

JK
14-02-2006, 15:28
Przecież wyraźnie napisałeś:


Gdzie mógłbym się dowiedzieć podstaw

wynika z tego jednoznacznie, że nic o tych filtrach nie wiesz. Po lekturze wypracowań ALFa zapewne byś to inaczej napisał. Przeczytaj uważnie cały wątek, to dowiesz się także kto te filtry produkuje i gdzie je można kupić.

kloseque
14-02-2006, 15:36
Przecież wyraźnie napisałeś:


Gdzie mógłbym się dowiedzieć podstaw

wynika z tego jednoznacznie, że nic o tych filtrach nie wiesz. Po lekturze wypracowań ALFa zapewne byś to inaczej napisał.

Owszem, przeoczyłem tekst ALFa. Szukałem na Forum i tegoż właśnie artykuliku nie zauważyłem. Zwyczajnie... Zatem nie widze powodu, żeby pisać, ża nie zadałem sobie trudu i że nie chce mi się czytać tego nad czym się ALF napracował :!: Bo skąd niby to wiesz :?: Podstawy już poznam, poczytam. A jak się sprawy mają z kupieniem tych filtrów :?: Może zna ktos godny polecenia e-sklep:?:

darsedz
14-02-2006, 15:50
www.RaysFoto.pl (HiTech)

kloseque
14-02-2006, 17:13
Dzięki wszystkim :!:

akustyk
14-02-2006, 17:16
sklep:
www.raysfoto.pl
www.pragmatic.com.pl

ALF
14-02-2006, 19:25
filtry połówkowe ND hitecha
filtry połówkowe kolorowe dowolnej firmy (PPL, cokin itd)
filtry efektowe również dowolnej firmy, ale cokina preferuję
polara kup w wersji nakręcanej

kloseque
14-02-2006, 20:16
akustyk, pragmatic jest w moim mieście - a przyznam że w dobie internetu nie interesowałem się sklepami "fizycznymi" - pójdę do nich i coś wybiorę z ich pomocą.
ALF, właśnie jestem w trakcie czytania o filtrach na Twojej stronie. Jeszcze sporo mi to zajmnie zanim się jako tako połapię, ale już jest lepiej niż gorzej :)
Pozdrawiam