PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwone Oczy



wuyaszek
13-01-2008, 00:10
czesc ostatnio tzn wczoraj ze zrobily mi sie czerwony oczy przy ustawieniu lampy na rear ??
dzis to samo na 50 pare fotek mialem dwie z czerwonymi oczami tzn nie sa az tak bardzo czerwone
ale niestety widac to a po wcisnieciu funkcji retusz czerwonych oczu wyswietla sie komunikat ze
nie odnaleziono motyw czerwonych oczu ?? co jest nie tak tzn co zrobilem zle ze jednak tak sie stalo ;/
pozdro

tymancjo
13-01-2008, 14:39
czesc ostatnio tzn wczoraj ze zrobily mi sie czerwony oczy przy ustawieniu lampy na rear ??
A nie powinny ? jak dla mnie tryb synchronizacji na druga lamelkę nie wyklucza pojawienia się efektu czerwonych oczu. Do tego służy ustawienie lampy w trybie redukcji cz.ocz. - kiedy lampa wykonuje przed właściwym błyskiem kilka wyraźnych przedbłysków poprzedzających błysk właściwy (abstrahując od TTL-owego migania) powodujących u fotografowanych osób zmniejszenie się źrenic.



dzis to samo na 50 pare fotek mialem dwie z czerwonymi oczami tzn nie sa az tak bardzo czerwone
ale niestety widac to a po wcisnieciu funkcji retusz czerwonych oczu wyswietla sie komunikat ze
nie odnaleziono motyw czerwonych oczu ?? co jest nie tak tzn co zrobilem zle ze jednak tak sie stalo ;/
pozdro

Nie ma pojęcia o jakim sofcie piszesz. Metoda na pozbycie się tego problemu to:
- odsunięcie palnika lampy od osi obiektywu
- odbicie światła lampy (nie na wprost)
- użycie trybu z przebłyskami (ale to nie jest realne przy synchro na tylna lamalke)

Poprawcie mnie jeżeli sie mylę

pozdrawiam

wuyaszek
13-01-2008, 16:08
chodzi mi o wbudowana lampe w d40x innej jak narazie jeszcze nie posiadam ;)
dziwne bo wczesniej tego problemu nie zauwazalem albo nie bylo jako ze mam wbudowana lampe zawsze
bede walil prosto po oczach i np oczy mojej dziewczyny sa niebieskie a wczoraj na 2 fotach byly czerwone a na koleinych juz normalne czyli piekne niebieskie oczy
hmmm.... ??

barracuda
13-01-2008, 16:41
Z wbudowana lampą błyskową niestety w większości sytuacji oczy wyjdą czerwone. Zwłaszcza dotyczy to zdjęć robionych w pomieszczeniach, a najbardziej w ciemnych pomieszczeniach. Z wbudowaną lampą ciągle będziesz napotykał na ten problem. I nie ma na to specjalnie żadnej rady. Jedynie zastosowanie zewnętrznej lampy błyskowej.

wuyaszek
14-01-2008, 14:19
dzieks ;) mam nadzieje ze nie bede robil z byt duzo czerwonych oczu

markB
14-01-2008, 17:34
Czerwone oczy możesz usunąć w programie graficznym. Pewno nie kupisz (przynajmniej na razie) pełnego Photoshopa, ale ta funkcja jest też w Photoshop Elements, Capture NX, a chyba też (aczkolwiek tu nie jestem pewien) w darmowych programach jak GIMP.

wuyaszek
14-01-2008, 21:55
mam pelna wersje photoshopa 8.0 stad moje pytanie czy moge otwarzac pliki raw w tym photoshopie czy
potrzebuje jakiegos triala czy cus ??

kronos28
15-01-2008, 01:39
mam pelna wersje photoshopa 8.0 stad moje pytanie czy moge otwarzac pliki raw w tym photoshopie czy
potrzebuje jakiegos triala czy cus ??

sciągnij sobie Adobe Camera RAW i będzie ci banglać NEF. Wywołujesz NEF w ACR i potem obrabiasz to co wywołałeś w PS

wuyaszek
15-01-2008, 09:23
dzieki !!!!! ;)

wuyaszek
19-01-2008, 17:15
sciaglem wersje 3.7 adobe raw camera i niestety nie chce mi otwierac plikow nef wyskakuje taki komunikat ???
COULD NOT COMPLETE YOUR REQUEST BECAUSE IT IS NOT THE RIGHT KIND OF DOKUMENT
o co biega nie ta wersje czy nie obsluguje d40x ???