PDA

Zobacz pełną wersję : Do znawców PSa



pele
14-02-2006, 01:50
Witam
Mam pytanie do znawców PS.
Przykładowo mam 2-3 zdjęcia do połączenia w panoramę ale owe zdjęcia nie są równo naświetlone to znaczy jedno jest ciemniejsze drugie jaśniejsze itp.
Jak w photoshopie zrównać te zdjęcia do tego samego poziomu.

bombel
14-02-2006, 02:21
Jest kilka (lub więcej) sposobów: najpierw połącz w jednym pliku wszystkie składowe obrazki. No i teraz zaczyna się zabawa - ja najbardziej lubię layery korekcyjne, bo dają fantastyczne wręcz możliwości.

Możesz do każdego layera dołączyć warstwę korekcyjną (na dole w palecie layers ikona czarno-białęgo kółka). To mogą być layery korekcyjne z krzywymi, z levelsami, z hue/saturation, i tak dalej. Na dodatek możesz zgrupować korekcyjne z danym obrazkiem (kkliknij z altem linię pomiędzy layerami w palecie, tak żeby korekcyjne się 'wcięły', jak akapit). -wtedy takie korekcyjne nie działają na wszystko, tylko na layer, do którego 'należą'. Zobacz jak na obrazku palety layery korekcyjne są 'cofnięte' i mają strzałkę z przodu - korekcja nie dotyczy wszystkich layerów pod nimi, a tylko tego, z którym są zgrupowane..

http://img115.imageshack.us/img115/4898/layery8wy.gif

Możesz jeszcze użyć masek na warstwach korekcyjnych - wtedy korekcja będzie się stosowała tylko do wybranych partii obrazu. I na dodatek możes regulować przezroczystość korekcyjnych - a zatem silę działania poszczególnych filtrów (levelsów, hue, itd).

Wszystko to daje Ci takie możliwości, za pomocą których można zrobić z lata zimę, albo noc z dnia, nie tylko dopasować trzy podobne obrazki.

gregoire7
14-02-2006, 17:08
ściągnij sobie PixMaker Pro i on zrobi wszystko za Ciebie, najlepszy program do panoram jaki miałem

krzys123
14-02-2006, 23:16
pele, wybierasz jedno zdjecie wzorcowe,potem otwierasz zakladke Match kolor,w dole okienka jako source podajesz to zdjecie,wciskasz ok i masz dopasowane zdjecie do wzorca ktory wybrales,chyba najprostsza i skuteczna metoda :D

bombel
15-02-2006, 02:41
Z moich doświadczeń niezbyt niestety dokładna (a byłem przeszczęśliwy, jak o niej czytałem; gdybyż tylko działała dobrze...).

pele
19-02-2006, 13:59
Dzięki za pomoc.
Próbowałem już różnych programów do łączenia panoram
Cool360
Panorama Maker
Panoramafactory
PixMaker
i rezultaty są marne w porównaniu z PS robię sporo zdjęć wnętrz i nie radzą sobie z perspektywą (krzywe sufity zaokrąglenia itp) w PS wychodzi to elegancko.