PDA

Zobacz pełną wersję : obiektywy Minolta / body Nikon



kh29228
12-01-2008, 16:19
Witam,
czy można zamontować obiektyw Minolty na body Nikona?
Pozdrawiam

buskibj
12-01-2008, 17:23
naturalnie,jeśli masz pod ręką młotek,

pozdr

kh29228
12-01-2008, 17:37
naturalnie,jeśli masz pod ręką młotek

czy to takie trudne do zrozumienia, że chodziło mi o to czy istnieje odpowiednia przejściówka...

Wini
12-01-2008, 20:24
czy to takie trudne do zrozumienia, że chodziło mi o to czy istnieje odpowiednia przejściówka...
Przejściówki na F są tylko dla obiektywów z M42 (ze znanymi konsekwencjami). Nie pamiętam istnienia innej przejściówki.

kh29228
12-01-2008, 23:42
Przejściówki na F są tylko dla obiektywów z M42 (ze znanymi konsekwencjami). Nie pamiętam istnienia innej przejściówki.

ok. o to mi chodziło:)

a tak poza tym, o szkoda:(

Wini
12-01-2008, 23:47
... poza tym, o szkoda:(
Trzeba być co najmniej dwusystemowcem. W systemie drugorzędnym (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39403)można podpinać przez przejściówki obiektywy różnych firm