PDA

Zobacz pełną wersję : Ładowarka do Aku EN-EL3a (Nikon D70s)



bodzio
13-02-2006, 22:59
Witajcie.

Intersuje mnie jakaś uniwersalna ładowarka do ww aku z możliwością ładowania w samochodzie (12V), bądź tylko sama samochodowa.
Czy ktoś z Was wie coś w tym temacie, czy istnieje i gdzie ją można kupić. Oryginał chyba nie wchodzi w grę Nikon MH-19 = 1000 PLN. Trochę za dużo jak na ładowarkę.

Pozdrawiam.

qczman
13-02-2006, 23:59
Widzialem calkiem niedawno na allegro taka ladowarke (nieorginalna) do aku. Nikona za ok. 40-50zl. Sam teraz na nia poluje, ale jakos sie nie pokazuje :(

sjm
14-02-2006, 22:07
qczman
Na giełdzie w Stodole stoisko na samym końcu przy samej scenie ( najdalej od wejścia ) ładowarka na 220 i zasilana z gniazdka zapalniczki około 100 PLN :mrgreen:

zotornik
14-02-2006, 23:21
I tu Wam mogę pomóc. Właśnie sobie kupiłem taką ładowareczkę za jedyne 30 zł.
Zalety: może być zasilana z 110 i 220 V, no i oczywiście tak jak bodzio sobie życzy, ma zasilanie z gniazdka samochodowego. Kupowałem w Eltecu ( wersja EL ) , brałem też akumulatorek EN-EL3, też za 30 zł. Z obu zakupów jestem zadowolony.
Teraz oryginałem nikona ładuje w domu, a nową w plenerze.

tu
http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=6
i tu
http://www.digitcom.pl/index.php?d=produkt&id=311
dostaniecie ten sprzęcik i inne ciekawe drobiazgi.

bodzio
14-02-2006, 23:42
No dzięki. Właśnie zamówiełem.

zotornik
14-02-2006, 23:54
Dobra decyzja, to szybka decyzja.
Moja paczka wyszła po godz. 15 w dniu zamówienia ( potwierdza to stępel nadania), ale Pczta kochana priorytet dostarczyła po 5 dniach. Sklepy podane sa OK, znajomi biorą sprzęyty do kamer i nie mieli nigdy kłopotów.

majkello
20-05-2006, 00:41
[quote]Intersuje mnie jakaś uniwersalna ładowarka do ww aku z możliwością ładowania w samochodzie (12V), bądź tylko sama samochodowa.

Jeśli to ma być naprawdę uniwersalne rozwiązanie to polecam zakupić przetwornicę step-up z 12v na 240V. cena takiej przetwornicy o mocy 75w wystarczającej do podpiecia jednej ładowarki nikona lub nokii, simensa, golarki elektrycznej i ładowarki do paluszków aa i czego tam chcesz jeszcze wynosi na allegro tylko 90plnów i problem z ładowaniem czegokolwiek w samochodzie zostaje rozwiązany definitywnie.



Oryginał chyba nie wchodzi w grę Nikon MH-19 = 1000 PLN. Trochę za dużo jak na ładowarkę.
za 1000 złotych to mona sobie kupić przetwornice12v-240 która zasili nie tylko ladowarkę do akumulatorków nikona, ale i pneumatyczny młot wyburzeniowy hilti :D