PDA

Zobacz pełną wersję : Rzeszów - czyszczenie matrycy



mayor
11-01-2008, 23:02
Czy gdzies w Rzeszowie wyczyszcze profesionalnie matryce od reki ? nie wazna jest cena.. chodzi o to zeby zrobili to dobrze, od reki i jutro.
Poprzedni właściciel chyba dmuchał ustami na matryce D200 i teraz sa tam kropki, nie do usuniecia gruszka... a nie chce sam dotykac...

Jachu
12-01-2008, 00:12
Czy gdzies w Rzeszowie wyczyszcze profesionalnie matryce od reki ? nie wazna jest cena.. chodzi o to zeby zrobili to dobrze, od reki i jutro.
Poprzedni właściciel chyba dmuchał ustami na matryce D200 i teraz sa tam kropki, nie do usuniecia gruszka... a nie chce sam dotykac...

Nie wiem czy w Rzeszowie uda Ci się znaleźć. W ubiegłym roku szukałem, pytałem i nic. Zacisnąłem zęby, wziąłem głeboki oddech i sam wyczyściłem - udało się. Czyszczę swoimi metodami ale może warto kupić szpatułki "mokro-suche" do czyszczenia?

Redskull
12-01-2008, 00:15
Sprawdz na ul. Gałęzowskiego. Tam jest serwis foto...

mayor
12-01-2008, 09:36
na galezowskiego jest otwarte od poniedzialku do piatku... i to tez w jakichś dziwnych godzinach... zobacze w MM czy niemaja tych szpatulek :) dzieki za odpowiedzi...

vendore
15-01-2008, 12:42
Jak kupisz cokolwiek do czyszczenia w MM to już tylko wymiana matrycy może pomóc.

mww7
15-01-2008, 13:30
Sprawdz na ul. Gałęzowskiego. Tam jest serwis foto...

Ja bym nie ryzykował u tego gościa , mam złe doświadczenia :( .
Naprawy są drogie i wyjątkowo mało skuteczne - przekonałem się dwukrotnie (dwa różne aparaty).
Gwarancja na naprawe ? - praktycznie rzecz biorąc fikcja.

Redskull
15-01-2008, 17:08
Hmm...Nie, wiem, nie powiem.... Kompakty naprawia niezle :)

mayor
15-01-2008, 17:32
w MM mi powiedzieli ze matrycy sie nie czysci :) czysci sie tylko obiektywy :) sprzetu do czyszczenia tez nie mieli.. Do goscia na galezowskiej nie dotarlem... ale widzialem zaklad na fotkach. kojarzy mi sie ze starszym panem co naprawia zegary :) wiec dalem sobie spokoj :)

mww7
15-01-2008, 23:32
mayor : szkoda D200 dać do rąk temu Panu z Gałęzowskiego , lepiej już chyba wysłać do NP :)



Hmm...Nie, wiem, nie powiem.... Kompakty naprawia niezle :)

OT:

heh - masz szczęście !
Bo moje dwa aparaty (kompakty oczywiście) średnio po tygodniu od naprawy odmówiły działania.
W drugim przypadku darowałem sobie jego pseudo gwarancje i naprawiłem sam (kupiłem na allegro inny egzemplarz na części :) ). Co się okazało : w środku znalazłem prezent - 15 cm włos !!! :) .

Redskull
16-01-2008, 16:49
Nie bronie Pana z Gałęzowskiego. Powiem szczerze, ze nie korzystalem z jego uslug, bo nie ma zadnych akredytacji czy chcby umowy o wspolprace. Polecalem klientom zakladu foto, gdzie pracowalem dlatego wiem, ze cos takiego istnieje.

eldritch
16-01-2008, 19:00
Na Gałęzowskiego naprawia się ... Zenity...

tomek8899
08-04-2010, 16:13
odświeżę temat...
czy gdzieś w Rzeszowie można wyczyścić matrycę?
dokładnie chodzi o Fujifilm S3pro ale to raczej nie ma różnicy jaki aparat...

enthropia
08-04-2010, 21:40
Hmm... a co jest z tą matrycą nie tak, że wymaga czyszczenia?

Co do omawianego tu serwisu na Gałęzowskiego to wcale nie naprawia się tam Zenitów. Ci Panowie nie zajmują się w ogóle naprawami aparatów manualnych, generalnie naprawiają tylko elektronikę (mimo iż na stronie pisze 'serwis aparatów wszystkich typów).
Co do czyszczenia matrycy, zawsze można zadzwonić i zapytać: 017 852-04-17.

porazka13
07-11-2012, 16:41
Ja również mam złe doświadczenia z serwisem na ul. gałęzowskiego mój aparat naprawiali i dopiero za trzecim razem się udało. Wymienili częśći które były dobre....hym wymienili a raczej oszukali bo dostałam stare cześci ze niby z mojego aparatu a byly to cześci od zupełnie innego....za naprawe weięli 280zł a zlutowali pęknięcie na płycie głównej a cały czas kłamali ze wymienili matryce....ale na szczeście ich naprawy wytrzymywały tydzień góra wiec dlatego był oddawany na tej niby półroczej gwarancji ale w końcu przejrzeli na oczy ze to nie wystarczy i przestali kłamac ze to maryca jest zepsuta bo wcale nie była i wymielili płytę główną...ciekawe skąd ją wzięli...no ale cóż przynajmniej narazie działa aparat.

MrQba
07-11-2012, 17:57
Czy ten wątek nie powinien być w dziale serwis ? ;)