PDA

Zobacz pełną wersję : D 300 i pomiar światła



Jarecki
11-01-2008, 22:39
mam pytanko do sznownych kolegów. czy w waszych trzysetkachw pomiarze światłacentralnym i punktowym są widoczne ich obszary tak jak podaje instrukcja centarlnym około 8mm( wiem można zmienić ) , punktowym 3 mm. ja się wpartuję w ten wizjer i nic nie widzę. obiektywy oczywiście z procesorem . proszę o podpowiedzi czy on jest dość widoczny czy słabo. sprawdzałem w domu , jutro popatrzę przy świetle dziennym może to ma znaczenia..proszę o podpowiedzi jak te obszry u was wyglądają i jak można ich uaktywnić , o ile się to da.dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam..

Browar
12-01-2008, 12:51
Wjezdzasz u ustawieniach tam gdzie jest to fajna kredka i pod A-6 zmieniasz na auto albo jak chcesz.

ekonet
12-01-2008, 13:16
Wjezdzasz u ustawieniach tam gdzie jest to fajna kredka i pod A-6 zmieniasz na auto albo jak chcesz.
? Kolega pytał o widoczność obszaru pomiaru centralnego, a Ty piszesz o podświetlaniu punktu AF.
Wg mnie nie jest widoczny obszar pomiaru światła.

Browar
12-01-2008, 13:34
masz racje w kazdym badz razie za kredka.
Normalnie widac czarne obwodki a jezeli A6 jest wlaczone som podswietlone na czerwono.
Czy u ciebie wogole nic nie widac-sprecyzuj.

Jarecki
12-01-2008, 17:40
widać ,to pole i ten mały kwadracik od AF na czerwono, wszystko się zgadza, ale zgodnie z instrukcją Pomiar światła strona 102 brakuje mi tego kółka szarego "obszar pomiaru" czy to ma być tak widoczne jak w instrukcji czy nie widać go dokładnie, wpatrywałem się w wizjer i widzę małą jasną kropeczkę w środku wizjera. a jak jest u was....pozdrawiam ...

leszeg
12-01-2008, 17:56
pytałem o to juz kilka razy i nic. Ja tez nie widze tego kółka.

ayem
13-01-2008, 00:05
to samo u mnie, moze ktos ma jakies informacje o tym? :> to raczej ciekawostka (mozna focic bez tego) ale jednak fajnie byloby wiedziec czemu nie widze skoro instrukcja mówi ze powinnismy.

Jarecki
21-01-2008, 11:49
w jednym źle postawionym pytanku zostałem zbesztany a w tym żaden ze znawców nam nie odpowie i nie poradzi o co chodzi z tym pomiarem światła i tymi ciekawymi kółeczkami...

lupus771
21-01-2008, 11:58
Ja widzę to kółeczko na środku wizjera, jest nieco jaśniejsze niż pozostała część. Widać je po skierowaniu na sufit (biały). Przy zmianie wielkości tego pola nie dostrzegam jednak różnic w wielkości.

leszeg
21-01-2008, 12:00
Ja proponuje ta strone w instrukcji zamazac białym markerem albo zapomnieć . Może ktos z wawy zapyta w NP :).

Jarecki
21-01-2008, 12:07
dobry pomysł, ja też mam to kółeczko , ciekawy jestem po co zamieścili takie informacje w instrukcji, chyba po to aby człowiek się tylko głowił..pozdrawiam

lupus771
21-01-2008, 12:14
Wygląda na to że w instrukcji pokazany jest tylko schemat a samego obszaru pomiarowego nie widać. To widoczne kółeczko w środku wizjera nie zmienia swojej wielkości więc to raczej nie jest zaznaczenie obszaru pomiaru światła.