PDA

Zobacz pełną wersję : sandisk ultra 2



Fibro
13-02-2006, 21:03
A tak wpadłem żeby się pochwalić. Mam kostkę SD Kingstona 512 jakąś taką zwykłą i dziś nabyłem sandiska jak w temacie i ciesze się jak dziecko, taka fajna, łamana i z adapterem usb oraz ten breloczek. Takie niby nic a cieszy. I mogłem wypstrykać całą pamięć na największych jpgach bez zapchania bufora.

ps. i takie pytanko do posiadających taką 512 - ile u was wyświetla że wejdzie zdjęć bo u mnie RAW/L - 67/121.
Pytam bo w Kingstonie miałem 68/127 i nie wiem czy pojemność zależy tylko od firmy czy też nawet od egzemplarza.

moshica
14-02-2006, 08:43
No nareszie dojrzałeś do zmiany. Jesteś kolejną osobą potwierdzającą że Kingstony to nie najlepszy wybór dla Nikona. Sandisk Ultra powinien wystarczyć, po co przepłacać. Ale może Ci co testowali w D70/s Extreme i Ultrę coś jeszcze dopowiedzą.
W moim D70 ultra śmiga wystarczająco szybko, nawet rzekłbym z nadmiarem 8)
Co do ilości fotek to na moją 512 Ultrę II wchodzi po zapisaniu 93 RAWy, ale pokazuje tylko 41, bo to kwestia wersji Biosu w D70.

Pozdrawiam
Moshica

kwasik
16-02-2006, 13:16
Fibro, jak masz stary soft to pokazuje za mało raw

Fibro
16-02-2006, 18:22
No nie kochani nie dogadaliśmy się. Ja piszę o SD więc nie o D70 tylko o D50 a tu nie ma starego softu. A w karcie najbardziej podoba mi się to że po złamaniu odrazu można ją włożyć w USB bez żadnych czytników.
ps. dodałem podpis żeby było widać co mam :)