PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka walizka



johny_85
11-01-2008, 13:19
Witam.

Mam problem. Potrzebuję solidnej walizki na lata...takiej podrózniczej, mocno odpornej, bedzie podrózował w niej statyw.
Wiem że są firm Samsonite ale ceny mnie zabijaja.

Bardzo proszę o pomoc forumowiczów podrózników...

Kwote jaka mogę przeznaczyć to maks 600zł.

paskud
11-01-2008, 13:25
zobacz może firmy hannibal - moja żona kupiła kiedyś taką - olbrzymią - pakuje się (pół domu) i już 4 sezony wytrzymała :D

rabijki
11-01-2008, 14:12
zobacz chase jarvis - strone tego fotografa - ma podcasty o pakowaniu sprzetu - podaje dokladne dane
olo

hedgehog
11-01-2008, 14:19
Jak walizki to tylko Pelican, masakra! Nie do zabicia.

Garnett
11-01-2008, 14:27
Peli/Pelican polecam tak jak poprzednik - sam mam do sprzetu nurkowego i foto i sa idealne ale niestety w 600zl to sie nie zmiescisz bo sa duzo drozsze.

hedgehog
11-01-2008, 14:30
Peli/Pelican polecam tak jak poprzednik - sam mam do sprzetu nurkowego i foto i sa idealne ale niestety w 600zl to sie nie zmiescisz bo sa duzo drozsze.

Warto kupić nawet używaną, jeśli się znajdzie. One są chyba solidniejsze niż ruskie czołgi :)

johny_85
11-01-2008, 14:40
To nie ma byc walizka typowo na sprzęt foto. Teraz sa takie bardziej cywilne wózki-walizki zbudowane z włokien szklanych.... Te peli to normalnie jak wojskowy stuff wyglada...

dzięki za odzew?

hedgehog
11-01-2008, 14:59
To nie ma byc walizka typowo na sprzęt foto. Teraz sa takie bardziej cywilne wózki-walizki zbudowane z włokien szklanych.... Te peli to normalnie jak wojskowy stuff wyglada...
dzięki za odzew?

Zaręczam, że nie ma nic porównywalnego w tej cenie. Wygląda nie najpiękniej, fakt. Ale raz jeszcze podkreślam, można to zrzucać z wysokości, topić, kopać a i tak nic się sprzętowi w środku nie stanie. Polecam szczerze. To inwestycja na lata.

stempien
11-01-2008, 15:26
Samsonite produkuję też trochę tańsze walizki pod inną nazwą. Jak sobie przypomne to napiszę. Poza tym Delsey? Też są w porządku i zdaję się że tańsze.

Promachos
12-01-2008, 13:46
Zaręczam, że nie ma nic porównywalnego w tej cenie. Wygląda nie najpiękniej, fakt. Ale raz jeszcze podkreślam, można to zrzucać z wysokości, topić, kopać a i tak nic się sprzętowi w środku nie stanie. Polecam szczerze. To inwestycja na lata.

są jeszce walizki B&W bodajże - tańsze od Peli, a wykonanie równie dobre, pancerne, ruskoczołgowomasakryczniewytrzymałe :)

marekm
12-01-2008, 17:25
są jeszce walizki B&W bodajże - tańsze od Peli, a wykonanie równie dobre, pancerne, ruskoczołgowomasakryczniewytrzymałe :)
Link do ich strony (http://www.b-w-international.com/)

Polski dystrybutor (http://www.studionm.pl/bw_outdoor_cases)

Promachos
12-01-2008, 23:11
Dzięki za linki - nie miałem czasu szukać akurat wtedy. Walizka solidna naprawdę - polecam, posiadam z gąbkowym wnętrzem i jedyny minus ( a może plus) to to, ze gąbka pocieta od razu na kwadraty 1cm, które się wyrywa tworząc miejsce pod sprzęt. Fajnie się to robi ale jeśli sie dużo używa to istnieje mozliwość wyrywania się samoistnego, po jakimś czasie takich prostopadłościanów przy krawędziach obiektów. No wiadomo o co chodzi chyba. :)

marekm
14-01-2008, 14:16
Wczoraj wysłałem zapytanie dot. dwóch modeli.

Ceny wyglądają następująco:
Typ 85 - 529 PLN brutto (dostępny od połowy lutego)
Typ 61/O/SI - 775 PLN bruttoDodatkowy wkład z pianki SI typ 60 - 142 PLN brutto (mając dwa wkłady można przygotować sobie dwie wersje sprzętowe).

Gerbil
17-10-2014, 11:17
peli polecam