PDA

Zobacz pełną wersję : Mrużenie obrazu na HP 2207h



Trout
10-01-2008, 22:18
Mam taki troszkę dziwny problem z sprzętem komputerowym.
Mianowicie Monitor HP 2207h podłączony (d-sub,inaczej nie da rady) jest do laptopa Hp (athlon 64 1,7 core duo, 2 gb ram,grafika zintegrowana Nvidia Geforce 6100).
Jeżeli laptop zasilany jest poprzez zasilacz sieciowy to występuje mrużenie (takie delikatne,widoczne poziome paski pojawiajace sie w dość dużej częstotliwości) ,natomiast gdy tylko odłącze zasilanie z sieci i komp przechodzi na pobór pradu z aku to mruzenie zanika.

Kombinowałem z odświeżaniem,sterownikami i nic to niedawało.
Podłączyłem inny zasilacz sieciowy HP sytuacja jak wyżej.
Podłączyłem monitor pod inny laptop Hp (troszkę lepszy) sytuacja podobna.
Podłączyłem pod komp stacjonarny zasilany oczywiście z sieci to problem niewystępuje,brak mrużenia.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy że na bateri działa poprawnie a na zasilaczu niechce.Czy to wina matrycy TN,czy zmieniając na inny monitor z matrycą PVA/S-PVA niebedzie tego efektu.

fragles
11-01-2008, 00:19
Miałem dokładnie to samo (Toshiba + monitor Samsunga)

Otóż Tosia ma wtyczkę z dziurką... i (wytłumaczył mi to ktoś, kto rozumiał to, co powiedział) uziemienia się zakłócały... Po prostu wpiąłem toshibę do przedłużacza, w którym nie było uziemienia i problem zniknął :)

Ale byłem tym przerażony na początku... Zwłaszcza, że Tosię musiałem kupić dlatego, że mój poprzedni lapek nie chciał w ogóle gadać z tym monitorem.

Po prostu wepnij oba urządzenia do gniazdek bez uziemienia i po problemie. Ja próbowałem wszystkiego... przez UPSa, bez UPSa, osobne gniazdka, cuda na kiju... dopiero na forum MVA mi pomogli i napisali to, co napisałem powyżej.

Trout
11-01-2008, 00:36
Normalnie cudotwórca jesteś:).Wywaliłem uziemienie i jak reką odją.Wielkie dzięki:)

Tom01
11-01-2008, 01:17
Problem niby rozwiązany, ale przypadek obrazuje z jak bardzo wielkim badziewiem ma Pan do czynienia. Mimo norm unijnych, obostrzeń i wymogów certyfikacji, w obrocie sprzętem RTV, szmelc siejący zakłóceniami jak widać jest coraz bardziej powszechny. Winę za to ponosi producent, który ma głęboko gdzieś tzw kulturę techniczną. Byle tanio i byle trochę podziałało.

PS. Proszę wybaczyć ostre słowa, ale trafia mnie, gdy widzę i słyszę o takich przypadkach.

fragles
11-01-2008, 01:18
Ale co sieje tak naprawdę - zasilacz od laptopa?

Tom01
11-01-2008, 01:20
Ale co sieje tak naprawdę - zasilacz od laptopa?

Tak. Ściślej by to było impulsowe zasilaczopodobne badziewie. ;-)

Miałem wiele lat temu podobny przypadek z podłączaniem jakiegoś "normalnego" komputera do maszyny medycznej. Zakłócenia jakie powodował w sieci uniemożliwiały poprawną rejestrację badania. Masakra.

Peter
16-01-2008, 10:16
Ostatnio podobny efekt zaobserwowałem w przypadku kompa stacjonarnego (grafika integra S3) + Szajsung 940 na d-sub. Tu ewidentnie winna była karta graficzna. Widoczne to było w rozdziałce natywnej. Przy 1024x768 problem nie występował. Monitor posiada jedynie złącze d-sub. W tym przypadku jedynie zmiana karty graficznej.
Tak czasem też bywa, trochę frustrujące...