PDA

Zobacz pełną wersję : 2x160 Ws



PiotrB.
10-01-2008, 18:38
Witam, mam pytanie czy takie lampy http://page9.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/k52029497 beda wystarczajace do robienia zdjec potraw na stole?

arturjb
10-01-2008, 19:06
w zeszłym roku kolega na studniówce robił zdjęcia klasowe dwoma lampami 100Ws, więc tobie mocy na pewno wystarczy ;)

PiotrB.
10-01-2008, 19:19
No jesli swiatla uzywal bez "odbicia", to moze starczylo. Ale czy starczy mi swiatla, uzywajac softboksow?

AZone
10-01-2008, 19:32
Starczy, no chyba ze masz nie widomo jak wielki i dlugi ten stół ;P

PiotrB.
10-01-2008, 19:42
Stol bedzie wielkosci 80 x 120.

wronap
10-01-2008, 20:25
Spokojnie sobie poradzisz z takim zestawem... Przynajmniej na początku ;)

RBT
10-01-2008, 21:49
Nie wiemy na jakich czułościach i przysłonach zamierzasz pracować. Jeśli będziesz używać Fuji GX to przysłony będą dość duże, choć z drugiej strony ma on chyba pochyłą czołówkę, co można i trzeba wyzyskać. Jeśli cały stół będzie zastawiony, to światła może starczy, ale nie będzie za dużo. Poprawne oświetlenie potraw dwoma lampami może być trudne, a jedna z nich będzie za słaba do dużego softboksa dającego ogólne, wypełniajace światło.
Piszę tylko teoretycznie opierając się na energii lamp w Ws, bo podana strona się u mnie nie otwiera.

PiotrB.
11-01-2008, 08:04
Czy takie info starczy?
Power InputAC110-130 voltFlash Power160ws (joule) in full
Guide No. 120ft/36m ISO100Color Temperature5600K
Flash-tube Lifetime over 8,000 typical flashing
Power Setting 1/16 to full continuouslyRecharge Time 0.5-3 seconds in full
Flashing Duration 1/600 sec. @t=0.1; 1/1000 sec. @t=0.5
Slave Effectiveness35ft /10mLighting Range 55 degree
Modeling PowerHalogen 75wBulb Base E-14 screwSynch Voltage5volt
Fuse 5ADimension 100mm*195mmWeight 800g

lub troszke mocniejsze 180 Ws z softboksami 60x 90

Power InputAC 100v 50/60HzFlash Power180w
Color Temperature5600~5800KPower Setting 1/16 to full continuously
Recharge Time 0.5-4.5 seconds in full
Flashing Duration 1/500~1/800 sec. @t=0.5Modeling PowerHalogen 50w
Bulb Base E-14Dimension 105mm*180mm*140mm
Weight 800g

czy jednak szukac np 300Ws?

wronap
11-01-2008, 11:31
Czym więcej mocy tym lepiej... Więc jeśli posiadasz środki finansowe na coś mocniejszego to sie nie zastanawiaj. Chyba, że te lampki mają być używanie sporadycznie wtedy bym nie ładował dużo w to... Ale jeśli będziesz pracował na tym bardzo często to poszukaj czegoś mocniejszego. Ja posiadam 2x 400w i Ci powiem że czasem to bardzo mało mocy... :)

RBT
11-01-2008, 19:47
Strona się otworzyła i lampki obejrzałem. Nie są to lampy do poważnej pracy. Ich poważnym mankamentem jest mały w stosunku do energii palnik, oraz przede wszystkim rachityczna konstrukcja uniemożliwiająca poprawne i pewne mocowanie dodatkowych akcesoriów. Spotyka się też dość często narzekanie na przegrzewanie się tych lamp w czasie pracy, włącznie z nadtopieniem obudowy. Nie wiem ile miały by kosztować, ale całkiem niedrogo można zakupić lampy o nieco większej energii i całkiem solidnej budowy. Także z bardzo powszechnym systemem bagnetowym mocowania (Bowens S). Przykładowy link: http://www.funsports.pl/product_info.php?cPath=22_54&products_id=86. Lampy od energii 400 Ws są już chłodzone wentylatorem.

wronap
11-01-2008, 21:35
Poprostu jak masz kase a chcesz tego używać na codzień albo regularnie to nie ma cos sie zastanawiać trzeba kupić coś lepszego, lampki sie odrobią ;)

PiotrB.
12-01-2008, 06:00
Hmm, w sumie macie racje jesli chodzi o zakup mocniejszych lamp.Sytauacja wyglada tak, tak jak kazdy chce wydac w miare mozliwie malo pieniedzy w stosunku do jakosci sprzetu. Czy bede uzywal czesto czysporadycznie, trudno mi powiedziec, do tej pory jak robilem zdjecia, staralem sie wykorzystywac naturalne swiatlo, czasem uzywalem halogenow 2x500, (grzeja jak cholera!!), Ale teraz zima w Japonii jest mroczna, wiec nie ma za bardzo fajnego swiatla do zdjec. Na tej stronie jest np zestaw z trzech lamp 180, koszt ok 1200zl http://page5.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/e76269071. Moze do takiego zestawu dokupic 1 mocniejsza lampew, np taka http://page6.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/f58393342. Co Wy na to ? A co sadzicie jeszcze o takim zestawie? http://page5.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/e72716716 Dzieki za dotychczasowe wypowiedzi.

RBT
15-01-2008, 00:28
O lampach z pierwszego zestawu już pisałem. Delikatne, o mocy mniejszej niż deklarowana. Ale trzema już da się w zasadzie pracować, pod warunkiem niezbyt częstego błyskania (przegrzewanie). Dokupienie lampy z drugiej oferty (400Ws) rozwiązało by problem ogólnego oświetlenia dużą płaszczyzną. Wówczas lampy słabsze użyte z mniejszymi nasadkami mogły by służyć do "cyzelowania" światła. Nie mniej jednak warto rozważyć zakup lamp z drugiej oferty tylko mniejszej mocy np. 200 Ws.
Nie wiem czy te lampy wrócą kiedyś z Tobą do Polski, ale chyba są zasilane napięciem 110 V?
P.S. Zapomniałem o zestawie trzecim. Typowo przenośny, nie polecam do stałego studia.

motyl
15-01-2008, 11:05
Zakup sprzętu to jest inwestycja i należy myśleć przyszłościowo. Nawet jak teraz starczą słabe lampki, to za miesiąc można potrzebować czegoś mocniejszego. Po co ładować forsę w jakieś „świeczki”. Radzę kupować z zapasem czyli najmocniejsze na jakie sobie można pozwolić. Z mocą zawsze można zejść w dół. Jak jej zabraknie będzie żle. Fotografowanie potraw może wymagać zbliżeń i dużej głębi ostrości a tam przysłona 16 jak nic się przyda. A lampy 100 Ws z softboxem lub parasolką tego nie zapewnią.
Fotografuję żywność, przy zbliżeniach z zastosowaniem np. obiektywu makro, gdy jest potrzebna max głębia ostrości to przysłona 22 jest przydatna.

RBT
15-01-2008, 18:13
Święta racja. Ale jak pisze PiotrB cyt: "kazdy chce wydac w miare mozliwie malo pieniedzy w stosunku do jakosci sprzetu". Stąd sugestia zakupu choć jednej silniejszej lampy. Jeżeli lampa główna będzie miała faktycznie 400 Ws energii to problem odpowiedniego natężenia światła będzie rozwiązany. Uzyskanie natomiast odpowiedniej jakości światła (w sensie twórczym) będzie z reguły wymagać co najmniej jednej dodatkowej lampy. Tutaj również dawałem pod rozwagę lampy solidniejszej konstrukcji. Myślę, że dodatkowe 2 lampy po 200 Ws umożliwiły by realizację prawie wszystkich zamierzeń w zakresie zainteresowań Piotra, choć muszę zastrzec, że nie znam zupełnie kuchni japońskiej.
Na marginesie dodam moim zdaniem istotną uwagę. Nadmiar mocy czasami może przeszkadzać, bo ogranicza nieco możliwości w zakresie stopniowania mocy.

PiotrB.
21-01-2008, 18:54
Dziekuje bardzo za wskazowki moich przedmowcow. Tak sobie mysle, ze, przydaloby sie opracowac cos w rodzaju tabeli, gdzie bylaby informacja typu, moc lampy , Liczba GN, oczywiscie przyjmujemy standard do obliczen ISO 100, jaka przyslona przy np. odleglosci 1,5m, 2m, 3m? To pozwoliloby, nie tylko mnie, na wyobrazenie, jakie lampy potrzebujemy do okreslonych zadan. Np. Lampa 400 Ws; GN 64; F/22 - 1, 5m; F/32 - 1,0m.Nie lapcie mnie za slowo, to jest przyklad. Co Wy na to?

ajt
21-01-2008, 21:32
Takie zestawienie pewnie by się przydało, ale trzeba pamiętać, że:
- należy podawać dane dla konkretnego typu lampy (patrz mój wątek o Delicacy), bo jeden producent pisze, że lampa ma 600Ws i ona rzeczywiście tyle ma, a innego producenta będzie miała np. 300, pomimo że jak wół stoi 600Ws na pudełku i w dokumentacji.
- liczba przewodnia praktycznie nic nie mówi, dopóki nie wiemy, jak ją producent zdefiniował. Jedni podają w metrach, inni w stopach, dla gołej lampy albo z reflektorem 60 stopni, albo diabli wiedzą jak, bo nic nie pasuje. Porównywanie GN lamp studyjnych jest więc bez sensu i nie należy się tym kierować przy szacowaniu mocy i zakupie.
- dla parasolek, softboxów i innych nasadek wartości też będą orientacyjne, bo zależne od np. głębokości wsunięcia pręta parasolki, konkretnego materiału z którego jest wykonana, koloru i wysokości sufitu, od którego też coś się odbije i padnie na obiekt.

Pamiętając o tych wszystkich ograniczeniach, można się jednak pokusić o jakieś przykłady :)
Choćby taka informacja z wątku o lampach quantuum: lampa 600Ws z wielkim softem ośmiokątnym na pełnej mocy wymaga przysłony 22 w odległości 2m. Kiedyś prosiłem na forum tutaj i gdzie indziej o podobne przykładowe dane, ale było kiepsko z odzewem :)

PiotrB.
22-01-2008, 04:58
Ajt, masz racje, ze ma wplyw, na moc lampy, w/w wspolczynniki. Mi chodzi o uproszczona wersje, moze byc oczywiscie bez GN, ok.Tak jak podalem z przykladu. Ja z mojej strony postaram sie wrzucac roznre info na temat lamp, moze zalozyc nowy watek na ten temat?

PiotrB.
22-01-2008, 05:01
Mysle ze skorzystalo by sporo osob, przesledzilem watki na temat lamp, wiekszosc zadaje pytania, czy z taka moca lampy zrobie takie czy takie zdjecie.

szumigt
29-01-2008, 00:31
Wiem że teraz pewnie powiecie że się obudziłem ale właśnie otworzyły mi się fotki w tej stronce. Mam dokładnie taką samą lampkę jak w linku. Szczegóły patrz post "Lampa nie odpala - awaria ??" ale to już pewnie czytałeś ??

PiotrB.
06-03-2008, 14:47
Tak czytalem. Ale po ogladnieciu kilku rodzajow aukcji, trafilem chyba, na ciekawy i w miare cenowo, zestaw.
http://cgi.ebay.com/2600W-Studio-Flash-Strobe-Light-Kit-Accessories-D6K_W0QQitemZ190197949732QQihZ009QQcategoryZ30087Q QssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Co sadzicie o tym zestawie?