PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić podobne logo?



kulka
12-11-2004, 20:54
Witam !
Mam pytanko jak zrobic podobne logo w PS-ie jak w ponizszym linku

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wydzialarchitektury.futuro.net.pl/wisla/wisla_legia_2004_jesien/032.jpg)

Wiem że mozna skorzystac z opcji "T" jednak tam za kazdym razem trzeba wpisywac (w tym akurat przypadku) dlugie slowa w logo .
W programi Paint Shop PRo mozna wczesniej napisac sobie jakis wlasny tekst i porostu bez ciąglego wpisywania go na kazdym zdjeciu wystarczy go tylko wklejac .A jak to zrobic w PS-ie ?

Krakus
12-11-2004, 22:43
Nie znam PSa, ale jak rozumiem pytasz, jak zautomatyzować proces doklejania czegokolwiek (obrazka, napisu) do istniejącego zdjęcia (lub serii zdjęć).

Paweł M
12-11-2004, 22:50
Witam !
Mam pytanko jak zrobic podobne logo w PS-ie jak w ponizszym linku

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wydzialarchitektury.futuro.net.pl/wisla/wisla_legia_2004_jesien/032.jpg)

Wiem że mozna skorzystac z opcji "T" jednak tam za kazdym razem trzeba wpisywac (w tym akurat przypadku) dlugie slowa w logo .
W programi Paint Shop PRo mozna wczesniej napisac sobie jakis wlasny tekst i porostu bez ciąglego wpisywania go na kazdym zdjeciu wystarczy go tylko wklejac .A jak to zrobic w PS-ie ?

jak chcesz logo ery, to mogę podesłać

tzk
12-11-2004, 22:52
takie fajne dziwczyny a Wy sie logiem zachwycacie :-)

kulka
12-11-2004, 23:07
Nie znam PSa, ale jak rozumiem pytasz, jak zautomatyzować proces doklejania czegokolwiek (obrazka, napisu) do istniejącego zdjęcia (lub serii zdjęć).
tak dokladnie , jak to robi ten Kazek oczywiscie automatyzacja mile widziana bo jakbym mial podobne logo robic na 200 zdjeciach to bym chyba zwaryjowal
PS: Nie patrzyc na laski tylko pisac pomysły ;)
PS: Jesli ktos ma jakis dobry system z innego oprogramowania to tez prosze pisac ew.

JacekKa2
12-11-2004, 23:17
Np. tak:Ctr+N musisz ustawić rozdzielczość obrazka i jego wielkość,oraz co najważniejsze "zawartość tła" jako "przezroczyste".Na tej przezroczystej warstwie możesz sobie pisać przy pomocy T lub rysować ,lub wkleić co tam chcesz.Tak stworzone logo ,możesz zapisać i używać go do woli,wklejając na dowolny dokument lub zdjęcie.

Giuppo
12-11-2004, 23:20
W programi Paint Shop PRo mozna wczesniej napisac sobie jakis wlasny tekst i porostu bez ciąglego wpisywania go na kazdym zdjeciu wystarczy go tylko wklejac .A jak to zrobic w PS-ie ?

Dokladnie tak samo. Wystarczy ze napiszesz tekst na jednym zdjeciu, jako szablon i pozniej kopiujesz z palety warstw na nastepne zdjecia. Mozna pewnie zrobic to jeszcze bardziej automatycznie, ale nie wiem czy jest sens, bo i tak za kazdym razem pewnie bys chcial recznie wybrac miejsce gdzie tekst ma sie pojawic na fotce.
Jezeli chcesz zeby na kilku fotach tekst byl dokladnie w tym samym miejscu, to kopiujesz warstwe z wcisnietym klawiszem shift, ale tylko wtedy kiedy wszystkie fotki beda miaty dokladnie identyczne wymiary.

kulka
13-11-2004, 00:20
Np. tak:Ctr+N musisz ustawić rozdzielczość obrazka i jego wielkość,oraz co najważniejsze "zawartość tła" jako "przezroczyste".Na tej przezroczystej warstwie możesz sobie pisać przy pomocy T lub rysować ,lub wkleić co tam chcesz.Tak stworzone logo ,możesz zapisać i używać go do woli,wklejając na dowolny dokument lub zdjęcie.
ok stwożylem sobie przezroczystą warstwe z logiem tylko jak to mam ze zdjeciem polonczyć ,czy nałozyc?

Giuppo
13-11-2004, 00:29
Otworz obok siebie dwa zdjecia. Jedno z wzorem logo, drugie to na ktorym chcesz to logo umiescic. Wybierz narzedzie "move tool" (taka strzalka z krzyzykiem, w prawym gornym rogu palety narzedzi). Uaktywnij obrazek z szablonem logo i prostym ruchem zlap napisy i przeciagnij na drugie zdjecie. Pozniej przy pomocy tego narzedzia ustaw je na nowym obrazku w odpowiednim miejscu.

nevton
13-11-2004, 23:07
CTRL+C CTRL+V tez dziala :)

WAPNO
14-11-2004, 12:56
Lepiej zrobić makro. Po prawej stronie masz paletę do makr. Dajesz nagrywanie i robisz cała akcyję z logiem. Jak skończysz to dajesz stop. Potem file->automate->batch i wybierasz swoją aukcję i katalogi źródło i ten do którego chcesz zapisać.

Tr0n
19-11-2004, 12:46
Witam !
Mam pytanko jak zrobic podobne logo w PS-ie

Eeee jakie logo ??? Ale dziewczyny fajne :lol: :wink:

goldie
19-11-2004, 13:17
Eeee jakie logo ??? Ale dziewczyny fajne :lol: :wink:
ta z lewej jest fajniejsza od tej na górze, ale ta z prawej jest najfajniejsza :wink:

admin
19-11-2004, 13:28
Zdjecie robil ktos z wydzialu architektury a wali sie jak wieza w Pizzie ;)

c2h5oh
19-11-2004, 13:33
Moze nogi sie pod nim ugiely ;-)

ALF
19-11-2004, 20:21
na alledrogo jest wystawiony taki programik do podpisywania zdjęć seryjnie...chyba w pozostałych...

Ponury_Kosiarz
20-11-2004, 09:51
Robisz sobie napis na przezroczystym tle, który potem będziesz wklejał na zdjęcia i zapisujesz go jako osobny obrazek. Potem np. w programie Exifer jest funkcja Insert Watermark czy coś takiego. Jest też w PSie ale nie wiem dokładnie jak działa. Zaznaczasz sobie powiedzmy 500 zdjęć które chcesz podpisać swoim logiem-obrazkiem i resztę robi za Ciebie komputer. Bodajże można sobie to ustawić w którym rogu chcesz, czy na górze czy na dole itd.
Pozdrawiam.