PDA

Zobacz pełną wersję : Nagrywarka



KSIĘŻAK
08-01-2008, 13:11
Potrzebuję kupić na już dobrą nagrywarkę------ doradźcie co brać

Dominiq
08-01-2008, 14:30
Asus 1814 lub 2014 oczywiście na sata, bardzo cicha i udana nagrywarka, w tym momencie chyba najlepszy wybór, jak ci sie sprzyda to masz lightscriba, dobra korekcja błędów.
Jaką nie kupisz trzymaj sie pewnych zasad: sata i nie liteon / samsung

david555
08-01-2008, 14:40
Potrzebuję kupić na już dobrą nagrywarkę------ doradźcie co brać

A może tak coś więcej byś napisał o swoich oczekiwaniach, bo nagrywarka, to jeszcze za mało danych.:)
Jaka ma być?
Zewnętrzna, wewnętrzna, a jakim 'interfejsem', co ma nagrywać (jakie nośniki), czy do komputera, czy samodzielny sprzęt.
Jak widzisz pytań jest sporo.;)

Pawel92
08-01-2008, 20:26
... Jaką nie kupisz trzymaj sie pewnych zasad: sata i nie liteon / samsung
Co maja zlego te dwie marki (modele ?) ? :-?.

Od siebie powiem tak : Plextor :).

Kuba Borysko
08-01-2008, 20:29
Podobnie, jak przedmówca, Plextor.

maly5
09-01-2008, 00:53
Plextor to byla dobra rada przez wszystkie lata nagrywarek CD. ale one juz minely. to juz nie jest mercedes nagrywarkowy.

boobass
09-01-2008, 01:01
A co jest niehalo z liteonem i samsungiem? Ja bym nie polecał LG - przynajmniej kiedyś miałem przykre doświadczenia z czterema bodajże modelami. Ale Liteona miałem wiele lat i nigdy nie wypalił mi źle płyty, a samsunga mam obecnie na sata i jest bardzo cichy i szybki i ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń, a wymagania co do kompa i owszem. Nagrywarka to żadna większa filozofia, poziom ostatnio raczej wyrównany.

elanek
09-01-2008, 01:21
W moim kompie do neta smiga mi jeszcze nagrywarka CD TEAC, chyba z sierpnia 2002 r...
W zdjęciowym, porządnym kompie LG, ogólnie odradzam, są sporo lepsze rzeczy na rynku.
Mam pytanie: Mam jeszcze stary napęd DVD Pioneer, zamiast na kłaść tacce wsuwało się płytkę, bardzo wygodny patent. Są teraz takie nagrywarki DVD?

maly5
09-01-2008, 01:34
a nie wiem czy teraz takie Pionki 'z dziurka ;-)' sa dostepne.. kiedys mieli skonczyc z ich produkcja. z nagrywarkami/napedami jest tak ze sa wzloty i upadki - kazda firma miewala lepsze modele i gorsze. gorzej jak tych modeli bylo za duzo. przez wiele lat takimi badziewnymi CD i DVD , w tym nagrywarkami obdarzal nas Samsung. potem zawalczyli z Toshiba co spowodowalo ze Toshiby napedy byly rowniez badziewne. jakis czas temu chyba sie poprawili, ale ja az tak odwazny nie jestem. LiteOn robil przez dlugi czas sensowne napedy (poza samym poczatkiem) a jakis czas temu spadla im jakosc niestety. odwrotnie z LG ktore przez kupe czasu z jakoscia miewalo spore problemy, a od jakiegos czasu w nagrywarkach LG - poza jedna partia chyba - nie odnotowalo zadnych wpadek z tego co wiem.
a TEAC'a nadal mam nagrywarke CD :-) w tamtych czasach tylko Plextor byl lepszy. swietny sprzet

SAYAN669
09-01-2008, 02:40
jak poprzednicy Asus 1814 lub 2014. Tani dobry, ładnie wypala LS (samsung np robił mi smugi) obecnie mam 2 modele 1814.Chodzą cacy.Plextor i Pionieer nie mają niestety LS, ale jeśli nikomu nie zależy to bardzo polecam. Kwesta pieniązków oczywiście.

fIlek
09-01-2008, 03:34
Mam pytanie: Mam jeszcze stary napęd DVD Pioneer, zamiast na kłaść tacce wsuwało się płytkę, bardzo wygodny patent. Są teraz takie nagrywarki DVD?

Wejdź sobie na kioski.river.com.pl - zadzwoń do serwisu i zapytaj - oni montowali w foto-kioskach właśnie Pionki, ale z tego co słyszałem to już był z nimi problem.

VaCl
09-01-2008, 23:27
Podałeś zbyt mało danych więc zakładam że będziesz nagrywał DVD na stacjonarce. Opinia z forów nagrywarkowych jest taka że najlepiej mieć dwie:
do nagrywania np. Pioneer 112 lub 212
i do odtwarzania jakiś nowy Samsung.
Odkąd zainstalowałem Pionka 112L (112D + zmodernizowany soft LS i inne ) jakość nagrywania DVD jest super. Na LG na drugi dzień zdarzały sie problemy z odczytem. Ze szparką mam Plextora w kompie do Frontiera, też jest niezły ale wg testów Pionek wypala lepiej. Podobno Plextor dla DVD trzyma głównie cenę...:(

Smok79
09-01-2008, 23:36
Liteon / Samsung :( pfe - same z nimi problemy. Mam sklep to wiem. Najwięcej sprzedaje LG bo tanie. Polecam Asusa i wyższe modele Plextora lub Pionka ale tez coś ostatnio nie bardzo bo to ta sama fabryka co Samsung. A w sumie to zależy od sztuki - trafi Ci się dobry Samsung a słaby Asus. Cieżko jest coś wybrać lecz strzelaj bardziej Asus i Pionek bo przynajmniej jakość poszczególnych partii jest zbliżona - a i tak prawie wszystko przez skośnookich produkowane :)

PS: co do testów w gazetach to nie ufaj bezgranicznie - wiem jak są finansowane. Ale można porównać między PC Chip i benchmark.pl