PDA

Zobacz pełną wersję : Sony A200



Krzysiek29
06-01-2008, 21:15
http://www.newsdesk.se/pressroom/sony/pressrelease/view/sony-200-prisvaerd-och-laettanvaend-systemkamera-med-hoeg-upploesning-och-hoeg-bildkvalitet-188410

wygląda realnie,

shaolin
07-01-2008, 10:42
Bardziej oficjalnie -> http://www.dpreview.com/news/0801/08010701sonydslra200.asp

loki_p
07-01-2008, 12:32
I PL : http://www.fotografuje.pl/News/Sony_A200_nastepca_A100/id/1242

Krzysiek29
07-01-2008, 13:09
Najbardziej co mnie zastanowiło , że przetwornik obrazu to nadal CCD. Ciekawe czy poprawili szumy i czy w następcy D40/D80 będzie też CCD?

kux
07-01-2008, 18:23
nie ma podglądu GO
to tak z mojego punktu widzenia pierwsze co sie w oczy rzuca
no ale ja nie jestem targetem na ten aparat
to ma byc zapewne pierwsza lustrzanka, a o podglądzie GO sie wtedy nie mysli.
poza tym.... musze pomacac, ale chyba nieźle...

Fenek
07-01-2008, 19:37
Może ja jestem jakiś dziwny... ale wygląda mi to na praktycznie A100 z nową nalepką. Matryca chyba ta sama nawet, te same ficzery. Pewnie w szczegółach będzie się różnić. Oj, miałem nadzieję że Sony da powody Canikonom by nieco się podciągnąć w segmencie puszek amatorskich...

wyrwiflak
07-01-2008, 19:58
To znacznie ulepszona A100 z kilkoma cięciami mającymi plasować ten aparat jako entry-dSLR, bezpośredni konkurent aktualnych D40X, k100dSuper, 400D i ich następców.

Lista zmian wg naszego insidera:

Doszło:

nowy silnik AF - szybszy o 50% i cichszy
ISO do 3200 - niższe szumy przy wysokich ISO
większy ekran LCD
usprawione działanie systemu stabilizacji
akumulator z funkcją InfoLithium - procentowe pokazywanie mocy
opcjonalny grip
wyświetlanie histogramu RGB
Synchro z błyskiem 1/160 s - także ze stabilizacją
sterowanie poziomem odszumiania przy wysokich ISO
DRO działające we wszystkich trybach
lampa automatycznie wyskakująca w trybach zielonym i tematycznych

Ubyło:
podgląd głębi ostrości
funkcja DMF
tryb Zone Matching

mówi się też cosik o lepiej wytłumionym lustrze

pablo73
07-01-2008, 20:02
A200 to puszka najniższa i tak naprawdę to coś niżęj niż A100...
nastepca a100 bedzie zaprezentowany na targach PMA 2008 czyli pod koniec stycznia

przy okazji jako nowy na forum pozdrawiam wszystkich :)

njght_84
07-01-2008, 20:57
szkoda że taka nędza, ostatnio jak sony wypuścił a100 weszło super d80 a teraz z czym do czego:(

Kolekcjoner
07-01-2008, 21:07
szkoda że taka nędza, ostatnio jak sony wypuścił a100 weszło super d80 a teraz z czym do czego:(

No ale tak jak napisał kolega wyżej A200 nie jest następcą A100 więc porónywanie go do D80 jest bez sensu.

Agat
08-01-2008, 14:16
A200 to taki D40X... tylko lepszy ;-)

kowalski
08-01-2008, 19:10
Parę testowych fotek:
http://cameralabs.com/reviews/Sony_Alpha_DSLR_A200/

wyrwiflak
09-01-2008, 13:00
kolejna Alfa już na PMA (prawdopodobnie)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/01/8annn8o-1.jpg
źródło (http://i11.tinypic.com/8annn8o.jpg)

wain
09-01-2008, 15:29
A to ci heca :D .. sony z lv .. bardzo interesujaca pucha ( jesli prawdziwa ) tym bardziej jesli bedzie miala cmos z obrazowaniem a700. czyzyby podobnie jak u canona ( 40d vs mk III ) model nizszy byl lepszy od modelu wyzszego ( pod pewnymi wzgledami ) ?

Fenek
09-01-2008, 15:46
Cóż za grip. :shock:

Maciex
09-01-2008, 16:21
Cóż za grip. :shock:
może i toto dobre zdjęcia robi, ale paskudne z wyglądu..
rani moje poczucie estetyki ;)

wyrwiflak
09-01-2008, 16:26
oj doprawdy, będziemy rozwijać rozmowę o gustach?

Kolekcjoner
09-01-2008, 16:37
Może być ciekawy konkurenrt dla D80.

wyrwiflak
09-01-2008, 16:51
Może być ciekawy konkurenrt dla D80.

Tak samo jakby D40x z wstawionym LV był konkurencją dla D80. To raczej konkurencja dla... czy ja wiem... L10? E510? Sądzę że D80/D90 doczekają się swojej konkurencji pod postacią zupełnie innej puszki. A jeśli cena D90 będzie wysoka to może się okazać że jego konkurentem będzie istniejący A700 którego można wyrwać za 4333zł

Maciex
09-01-2008, 17:07
oj doprawdy, będziemy rozwijać rozmowę o gustach?

a dlaczego nie? to chyba też na temat?
mnie się nie podoba, a dla mnie to też istotny parametr.
I nie oszukujmy się że tak nie jest dla większośći z nas. :)

wain
09-01-2008, 17:08
Tak samo jakby D40x z wstawionym LV był konkurencją dla D80. To raczej konkurencja dla... czy ja wiem... L10? E510? Sądzę że D80/D90 doczekają się swojej konkurencji pod postacią zupełnie innej puszki. A jeśli cena D90 będzie wysoka to może się okazać że jego konkurentem będzie istniejący A700 którego można wyrwać za 4333zł

bravie ma .. i to na wysiegniku.
shaker w zestawie jako opcja standard,
sprzataczka na doczepke,
show na zywo
kropidlo lepsze niz w olku

decydujace cechu porwnanwcze obok czego toto postawic nie sa znane
-nic nie wiadomo systemie naprowadzania
-nic nie wiadomo o jakosci stroboskopu
-ilosc/jakosc matrixa w matrixie nie jest znana

;)

ps. zakladam ze rozmawaimy o tym co na fotce kilka postow wyzej..

kux
09-01-2008, 17:29
nie nie nie....
ja to chyba musze isc do jaskini mieszkac.....
lv jakos przeżyję, ale odchylany wyświetlacz...? no jak to wyglada....?
wiem wiem.... nie dla mnie sie to robi, a i nawet ja jak juz kupie to używac nie muszę....
no ale tak mi jakos.... gdzie te czasy.... metal i szkło....

Maciex
09-01-2008, 17:51
nie nie nie....
ja to chyba musze isc do jaskini mieszkac.....
lv jakos przeżyję, ale odchylany wyświetlacz...? no jak to wyglada....?
wiem wiem.... nie dla mnie sie to robi, a i nawet ja jak juz kupie to używac nie muszę....
no ale tak mi jakos.... gdzie te czasy.... metal i szkło....
no fakt, co za czasy..
gadałem z zaprzyjaźnionym sprzedawcą w sklepie foto..
wiecie dlaczego wielu amatorów zmienia D80 na D300?
w życiu nie zgadniecie - bo ma live view i wreszcie można "wygodnie" zdjęcia robić jak kompaktem.
Sony wie co robi z tym obrotowym wyświetlaczem - jeszcze jak dobrze pójdzie dorzucą kręcenie filmów ;) i towar się świetnie sprzeda..ech, zero szacunku dla lustrzanek ;)

CzłowiekZ
09-01-2008, 19:12
Sony wie co robi z tym obrotowym wyświetlaczem

Jakim?

ziuteczny
09-01-2008, 19:31
bravie ma .. i to na wysiegniku.
shaker w zestawie jako opcja standard,
sprzataczka na doczepke,
show na zywo
kropidlo lepsze niz w olku

decydujace cechu porwnanwcze obok czego toto postawic nie sa znane
-nic nie wiadomo systemie naprowadzania
-nic nie wiadomo o jakosci stroboskopu
-ilosc/jakosc matrixa w matrixie nie jest znana

;)


:-D:):mrgreen:

th3big
09-01-2008, 19:58
Sony wie co robi z tym obrotowym wyświetlaczem...

Raczej wychylanym ;-) Ekranik bardzo fajnie się prezentuje. IMO zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zastosowane przez Olympusa w E-3. Tego rodzaju LCD mógłbym mieć w moim D300 :mrgreen:

life
09-01-2008, 21:14
Sony jeszcze lepiej odgrzewa kotlety niż Canon :D

Maciex
09-01-2008, 21:23
Raczej wychylanym ;-) Ekranik bardzo fajnie się prezentuje. IMO zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zastosowane przez Olympusa w E-3. Tego rodzaju LCD mógłbym mieć w moim D300 :mrgreen:
jejku ale łapiecie za słowa..dwa posty odnośnie słowa obracany ;)

a na pewno się nie obraca, hę? jesteście pewni po tym małym zdjęciu?
bo miałem kiedyś Canona S3 z takim ODCHYLANYM LCD zapewniam że nie tylko się odchylał, ale I OBRACAŁ. o 180 stopnii (co najmniej, jak nie więcej) i można było sobie autopret zrobić, a także obrócić go do wewnątrz aparatu żeby go chronić.
Ja się nie OBRACA, to tandeta straszna. :razz:

Maciex
09-01-2008, 21:26
Ekranik nieruchomy względem korpusu to psu na buty się zda. Takie rozwiazanie przeczy wielu sytuacjom fotograficznym do czego właściwie zaaplikowano LV w lustrzance. Do macro ? A w ogóle jak to się włącza :)
dokładnie, jak już takie coś robić to z sensem, ja myślałem żę się odchyla na bok i obraca, a jak mówicie że tylko trochę odchyla to porażka ;)
ale też krok w dobrym i jedynie słusznym kierunku, żeby lustrzanki przestały się różnić od kompaktów ;)

A całkiem serio - to czasem, ale jak u mnie bardzo rzadko, to taka opcja by się przydała.

Krzysiek29
11-01-2008, 11:36
Jeszcze tak ciekawostka

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/01/zeiss202470-1.jpg
źródło (http://www.gorzow.mm.pl/~MM/zeiss%2024-70.jpg)

wyrwiflak
11-01-2008, 14:21
właśnie ten obiektyw skłania wielu do myśli iż spodziewany A900 MUSI być FF :)

Kaleid
11-01-2008, 15:24
Nie musi :) Równie dobrze może być crop np 1.2, co by zostawić nieco miejsca na AS

wyrwiflak
11-01-2008, 16:16
AS da rade zrobić przy FF - czego przykładem jest choćby system 4/3 czy APS-C (w przypadku obiektywów niepełnoklatkowych).

Kaleid
11-01-2008, 16:42
Tyle ze szkla aps-c kryja jednak wyraznie wieksza powierzchnie niz sama matryca, w przypadku 35mm jest nieco gorzej.

th3big
11-01-2008, 19:50
Ekranik nieruchomy względem korpusu to psu na buty się zda. Takie rozwiazanie przeczy wielu sytuacjom fotograficznym do czego właściwie zaaplikowano LV w lustrzance. Do macro ? A w ogóle jak to się włącza :)

Taki ekranik co pozwoli z nad ziemi czy też z nad głowy fotografować wystarczy. Koledze wyobraźni brakuje.


dokładnie, jak już takie coś robić to z sensem, ja myślałem żę się odchyla na bok i obraca, a jak mówicie że tylko trochę odchyla to porażka ;)
ale też krok w dobrym i jedynie słusznym kierunku, żeby lustrzanki przestały się różnić od kompaktów ;)

A całkiem serio - to czasem, ale jak u mnie bardzo rzadko, to taka opcja by się przydała.

Maćku nie każdy kompakt ma odchylany, wychylany sraty pierdaty ekranik, a w każdym kadruje się praktycznie wyłącznie na LCD. Opamiętania. Ekranik z A200 to wypisz wymaluj LCD z E-330. I mimo, że LCD z E-330 również nie obracał się jak karuzela to ludzie chwalili te rozwiązanie.

Agat
11-01-2008, 20:05
Nie musi :) Równie dobrze może być crop np 1.2, co by zostawić nieco miejsca na AS

AS nie wymaga takich ograniczeń. Zakres ruchów matrycy w tym systemie stabilizacji to ok. 3 mm góra/dół i lewo/prawo. To wystarczy.

Kaleid
11-01-2008, 20:14
Może nie wystarczyć. Im większa klatka tym wiecej tych mm tam potrzeba, dla skuteczności stabilizatora. Poza tym w 35 mm nawet te 3mm wychyłu to bardzo duzo, szczegolnie przy szerszych katach. Taki AS moze powodować dość dużą winietę.

Agat
12-01-2008, 23:16
Sie zobaczy ;-)

kux
13-01-2008, 00:00
pewni ludzie sa bardzo pewni siebie....
a to wróży i antishake i pełny FF... ale jak....? nie wiem.... gwarancji zresztą nie ma....
trzeba poczekać...

th3big
14-01-2008, 21:25
Fajnie wyobrazić sobie coś czego nie widać pod dużym kątem na LCD i tak kadrować :) :) :)

Rozumiem, że rozwiązanie znane z E-330 się w opinii kolegi nie sprawdzało? Patrząc na kąt pod jakim będzie można wychylać ekranik w A300 spodziewam się, że kolega nawet tak marudny będzie kontent bez problemu mogąc kadrować znad czupryny.

prz3mo
15-01-2008, 18:19
Teraz w mojej lustrzance 3D

3D ? A cóż to? Robin, ja już sie pogubiłem , jaki Ty masz korpus? Pytam serio.

CzłowiekZ
15-01-2008, 18:44
Nie sprawdzałem w E330.


Dlaczego? Skoro wypowiadasz się w taki sposób na innym forum:


Co mi w olympusach nie leżało e330 E-1...

prz3mo
15-01-2008, 19:24
Prz3mo aktualnie używam 3xD :) bardzo fajny sprzęt -polecam

Nie mam pojęcia co to jest 3xD, ale chyba o to Ci chodziło bym nie wiedział co to jest...

Kolekcjoner
15-01-2008, 21:23
Nie sprawdzałem w E330.
Teraz w mojej lustrzance 3D niestety jest ten dla mnie niepotrzebny myk LV którego nawet nie sprawdzałem jak działa bo i po co. Jakby był na kręconym LCD to pewnie z ciekawości tą duuuurnotę w lustrzance bym uruchomił, a tak psu na buty ten wynalazek :)

Dla jednych durnota dla innych przydatna funkcja. Nie wiem też co Ci tak przeszkadza, że to jest. Ja też mam kilka rzeczy w aparatach, których nie używam ale skoro innym się to przydaje to nie piszę że to durnota.

Jacek_Z
15-01-2008, 23:58
Prz3mo aktualnie używam 3xD :) bardzo fajny sprzęt -polecam
będe zgadywał. Masz d80, d200, d300 ?

Krzysiek29
16-01-2008, 09:51
aktualnie używam 3xD :) bardzo fajny sprzęt -polecam

Rozumiem, że podajesz rozmiar stanika :-D..