PDA

Zobacz pełną wersję : W czym przechowywać sprzęt w domu



Orkaniusz
06-01-2008, 14:03
Witam,
uzbierało mi się trochę sprzętu i mam pewien problem: w czym i jak przechowywać sprzęt w domu tak, aby:
- łatwo, szybko i wygodnie móc wybierać to co chcę wziąć na konkretną sesję,
- był bezpieczny, nie kurzył się itd...

Do tej pory trzymałem wszystko w plecaku NaneuPro U120, ale wkładanie i wyciąganie na szybko jest trochę kłopotliwe, nie zawsze chcę brać ze sobą całą zawartość plecaka, czasem dzieciak robi coś fajnego i chcę mu szybko strzelić fotkę, a aparat w plecaku, plecak zamknięty na zamki... za długo to trwa.

Może macie jakieś pomysły..?

rabijki
06-01-2008, 14:05
kupilem metalowa szafke w ikei
od 3 lat jest ok

yaqb
06-01-2008, 14:13
Ja do tego używam torby Lowepro Commercial AW (http://lowepro.com.pl/Products/Shoulder_Bags/allWeather/Commercial_AW.aspx).
Zawsze w niej mam przygotowany aparat za założonym obiektywem. Tam mieści mi się cały mój sprzęt oprócz Nikkora 200-400, który leży elegancko na półce w oryginalnej torbie :D
A na krótkie wypady polecam Lowepro Nova 4 AW.

Nova 4 AW była za mała już dla mnie na krótkie wypady i zaopatrzyłem sie w Nova 5 AW.

Orkaniusz
06-01-2008, 14:36
Tak naprawdę to chyba marzy mi się duża szuflada wyłożona pianką, z przegródkami, na kluczyk...;-)

yaqb
06-01-2008, 14:54
Tak naprawdę to chyba marzy mi się duża szuflada wyłożona pianką, z przegródkami, na kluczyk...;-)

Wniosek ---> trzeba kupić duuuuże biurko :D

Garnett
06-01-2008, 18:49
Witam

Ja uzywam walizki Peli ( kupilem na sprzet nurkowy a teraz po wlozeniu gabki jest do aparatu ) model 1500 miesci wszystko co w mojej stopce + jeszcze upchne do niej lampke do macro Delta jak ktos chce to moge podeslac zdjecia jak to wyglada w walizce. Nic sie nie kurzy i walizka jest wodoszczelna zreszta jak wszystkie PELI.
Niestety jest to dosc duzy koszt bo ok 800zl ale mozna trafic na allegro czasem za pol ceny nowki.

No i mozna zamknac na klodke :)

KJO
06-01-2008, 20:22
Witam,
uzbierało mi się trochę sprzętu i mam pewien problem: w czym i jak przechowywać sprzęt w domu tak, aby:
- łatwo, szybko i wygodnie móc wybierać to co chcę wziąć na konkretną sesję,
- był bezpieczny, nie kurzył się itd...

Do tej pory trzymałem wszystko w plecaku NaneuPro U120, ale wkładanie i wyciąganie na szybko jest trochę kłopotliwe, nie zawsze chcę brać ze sobą całą zawartość plecaka, czasem dzieciak robi coś fajnego i chcę mu szybko strzelić fotkę, a aparat w plecaku, plecak zamknięty na zamki... za długo to trwa.

Może macie jakieś pomysły..?


Ja mam metalową skrzynkę z Castoramy wyłożoną pianką i w niej normalnie trzymam sprzęt w domu. Często też używam jej do przewożenia aparatu w samochodzie

Gawronnek
06-01-2008, 20:31
w domu , leży włączony z podpiętym 17-55 na biurku, nie mam małych dzieci więc nie ma obawy że ktoś go zrzuci, a reszta sprzętu w torbie, jedynie 70-200 w oryginalnym futerale leży w szafce i zabieram go z niej tylko wtedy gdy jest potrzebny

Orkaniusz
06-01-2008, 20:45
w domu , leży włączony z podpiętym 17-55 na biurku, nie mam małych dzieci więc nie ma obawy że ktoś go zrzuci, a reszta sprzętu w torbie, jedynie 70-200 w oryginalnym futerale leży w szafce i zabieram go z niej tylko wtedy gdy jest potrzebny

Ja mam takiego jednego łobuza w domu (2 i pół roku), co by moim sprzętem chętnie sobie np. porzucał. :-) Plecak trzymam na najwyższej półce, bo inaczej wlezie na krzesło i sięgnie...

k-zu
07-01-2008, 21:47
ja obecnie trzymam w moim najwiekszym plecaku (lowepro comutrekker plus AW) ale przymierzam sie do walizki w tym stylu http://www.aluminiumcases.com/products/digital.html oczywiscie wolalbym cos za mniejsza kase :)

KJO
07-01-2008, 22:11
ja obecnie trzymam w moim najwiekszym plecaku (lowepro comutrekker plus AW) ale przymierzam sie do walizki w tym stylu http://www.aluminiumcases.com/products/digital.html oczywiscie wolalbym cos za mniejsza kase :)

jeśli tylko do trzymania w tym sprzętu, ewentualnie transport samochodem to coś takiego się nada:

http://www.allegro.pl/item293801472_walizki_aluminiowe_3_szt_walizka_alu miniowa_nowe.html

ale jeśli to to ma latać w samolocie np to nie polecam :mrgreen:

kux
07-01-2008, 22:18
ja trzymam w tzw. meblościance za szkłem, powykładane na podstawkach z logo firmy....
to wymaga naprawde dużego świra i dużej toleracji współmieszkańców.... :mrgreen:

co jest potrzebne na konkretny wypad, pakuje w torbe i jazda
ale myśle o plecaku

Don_Pedro_123
07-01-2008, 22:26
Całość sprzętu mam zapakowane w torbie NaneuPro Correspondent 300 - gotowe do drogi, a torbę w szafce metalowej (wymóg ubezpieczyciela) do której mieści się jeszcze kilka drobiazgów. Jedynie statyw "wala się" w pokrowcu pod ścianą...

Kazzam
07-01-2008, 23:59
ja trzymam w tzw. meblościance za szkłem, powykładane na podstawkach z logo firmy....
to wymaga naprawde dużego świra i dużej toleracji współmieszkańców.... :mrgreen:


:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Piwo temu Panu!

U mnie wszystko w kartonikach siedzi, poza zestawem body+szkło które mam aktualnie w użyciu, a które zwykle spoczywa na biurku koło komputera lub na półce w wiszące sobie na niej torbie na sprzęt.

marekm
08-01-2008, 10:04
Lowepro CompuTrekker AW

Była wersja Plus, ale to straszny kredens był, więc wymieniłem na mniejszą i jest OK.

Dziku
08-01-2008, 15:36
jeśli tylko do trzymania w tym sprzętu, ewentualnie transport samochodem to coś takiego się nada:

http://www.allegro.pl/item293801472_walizki_aluminiowe_3_szt_walizka_alu miniowa_nowe.html


Tia... a w Makro za 70 coś złotych można kupić :) Mam, kupiłem, ale jakoś bez sztywnej pianki strach tam cokolwiek włożyć... a pianki jakoś jeszcze nie kupiłem :)

marekm
08-01-2008, 16:09
Tia... a w Makro za 70 coś złotych można kupić :) Mam, kupiłem, ale jakoś bez sztywnej pianki strach tam cokolwiek włożyć... a pianki jakoś jeszcze nie kupiłem :)

Przy okazji zapytam. Gdzie można kupić taką sztywną piankę, jak w skrzynkach Peli ? Pytam, ponieważ rozważam wykonanie wkładu foto do mojego tankbag'u (torba na bak motocyklowy).

KJO
08-01-2008, 19:46
Tia... a w Makro za 70 coś złotych można kupić :) Mam, kupiłem, ale jakoś bez sztywnej pianki strach tam cokolwiek włożyć... a pianki jakoś jeszcze nie kupiłem :)

ja w castoramie kupowałem też za tyle, pianka oczywiście musowo. Ja z braku laku kupiłem piankę z działu wygłuszeń drzwi bo akurat miała dobrą grubość, niestety po roku zrobiła się żółta i teraz wygląda to fatalnie, ale już mam w planach kupić stożkową i już będzie pro, ja dodatkowo jeszcze zalałem wszystko silikonem termicznym żeby była "odporna na warunki atmosferyczne" :mrgreen:

KJO
08-01-2008, 19:49
Przy okazji zapytam. Gdzie można kupić taką sztywną piankę, jak w skrzynkach Peli ? Pytam, ponieważ rozważam wykonanie wkładu foto do mojego tankbag'u (torba na bak motocyklowy).


szukaj pod hasłem pianka stożkowa, pomijając takie miejsca jak dystrybutorzy paco-cases dostaniesz w sklepach z car audio, często też na allegro się pojawiają

występuje też jako gąbka akustyczna ;)

http://www.allegro.pl/search.php?string=g%C4%85bka+akustyczna

marekm
08-01-2008, 21:27
szukaj pod hasłem pianka stożkowa, pomijając takie miejsca jak dystrybutorzy paco-cases dostaniesz w sklepach z car audio, często też na allegro się pojawiają

występuje też jako gąbka akustyczna ;)

http://www.allegro.pl/search.php?string=g%C4%85bka+akustyczna

Wielkie dzięki.

A zatem czas rozpocząć projekt "Foto na moto". :mrgreen:

Lagunman
21-01-2008, 15:53
a ja nosze w reklamówce H&M no zawsze jakiś szpan heheh ;P

Just
29-01-2008, 00:02
Lagunman, reklamówki są beeeeeee!

Ja trzymam sprzęt (aparat z założonym obiektywem bez opakowania, pozostałe obiektywy w oryginalnych opakowaniach) na górnej półce w moim pokoju. Nie kurzy się. Mam do niego szybki dostęp :)
Dzisiaj dostałem nowy obiektyw (Tamron, ten z podpisu) i powoli zaczyna mi brakować miejsca na tej półce... :)

Jacek_Z
29-01-2008, 00:52
szczęśliwcy. Ja mam olbrzymią torbę Rimowa, walizkę aluminiową, kolejne dwie duże torby foto i w szafie półkę i szufladę. Jak mam gdzieś wyjść to zawsze muszę rozbić zamiany w tych miejscach. Myślę jeszcze o plecaku, może wtedy cos się zluźni w innych miejscach. To by było tyle na drobiazgi :mrgreen:

shaolin
29-01-2008, 06:04
Ja trzymam wszystko w plecaku, obok lezy mala torba [oba gadzety z Lowepro] - jak mi sie chce to biore plecak, a jak mi sie nie chce to biore ze 2 szkla i puche, przekladam do malej torby i w trase. Potem jak wracam to przekladam wszystko znowu do plecaka i sobie tak lezy spokojnie az do nastepnego focenia ;)

marszull
29-01-2008, 11:49
Ja mam podobnie plecak (lowepro computekker aw+ i reporter 400) jak gdzies wychodze to tylko nawyzej zamieniam miejscami rozne rzeczy i czasami laptopa wsune do plecaka
A jak potrzebuje bardzo malo sprzetu to jest jeszcze daypack na codzien ;-)