PDA

Zobacz pełną wersję : D200 a D300 - w rękach mojej żony



gmoszkow
06-01-2008, 04:07
Witajcie

Większość naszych lepszych połówek bacznie przygląda się naszym wydatkom związanym z zakupami foto. W tym konkretnym przypadku moja żona jest dość ostrożna, choć wie, że jak mam ochotę coś sobie kupić to i tak to zrobię.

Jej reakcja na D200 była - eufemistycznie mówiąc - chłodna - "e tam ciężki i wielki, a fotki robi takie same".

Jak jej powiedziałem o tym, że kupuję D300 to popatrzyła na mnie z politowaniem, ale wiedziała, że od tego pomysłu mnie nie odwiedzie.

Minął właśnie miesiąc odkąd mam D300 i ze 3 dni temu moja żona - najsurowszy z sędziów - sama często robi fotki moimi aparatami - powiedziała - "jestem bardzo zadowolona z tego, że kupiłeś to D300 - zdjęcia są znacznie, znacznie lepsze niż było do tej pory - kolory, naświetlenie - no są po prostu lepsze"

Nie jest to spowodowane nabyciem nowego szkła - gdyż ono pojawiło się dopiero w piątek pod koniec dnia.

Piszcie i róbcie testy jakie chcecie - Wasz czas, wasze poświęcenie.

Dla mnie D300 zdało najtrudniejszy test :-)

Grzegorz

PS. D300 wraz z 24-70 - nabiera jakby wiatru w żagle

Orkaniusz
06-01-2008, 10:17
Jak ja powiedziałem żonie, że D300 kupuję, to mi powiedziała tak: "Dobrze, ale w takim razie Twój D80 jest teraz mój!" :-)

powerfactorx
06-01-2008, 10:20
a ja myślę, że dopiero teraz przeszła na Twoją stronę w tym względzie, po prostu ją "wzięło" - tylko do tej pory ekonomia domowa nie dopuszczała do niej takich myśli ;) pozdrawiam

T&T
06-01-2008, 11:05
Uważaj bo za chwlę d300 i te fantastyczne szkiełko będą jej.

akrzykalski
06-01-2008, 11:22
Hmmm i Twoja WYROCZNIA tak powiedziała? Jak to czytam to mam ochotę skasować swój ostatni wątek. :mrgreen:

AK

gmoszkow
06-01-2008, 15:58
No więc właśnie - powiem tak, że moja żona nie ogląda zdjęć pod 200% powiększeniem, ale ogląda ich dużo - no bo też dużo robi i sporo dajemy do labu żeby mieć odbitki.

Najciekawsze jest to, że nie powiedziała tego zdania raz, ale kilka razy mówiąc, że ten aparat robi zdecydowanie lepsze zdjęcia.

akrzykalski: w nawiązaniu do Twojego wątku - moja żona zauważyła, że szczególnie ciemne obszary zdjęcia wychodzą znacznie lepiej (niż D200) i jest bardzo mało zdjęć niedoświetlonych lub przepałów.

Tyle w temacie


Grzegorz

fader_audio
06-01-2008, 16:26
uuuu Panowie ja to mam przechlapane w porównaniu z Wami... Moja lepsza połówka ( lecz nie żona) ciągle twierdzi że mój d80 (a mam go od kwietnia) nie robi takich dobrych fotek jak cp5700 bo ma słabsze kolory, nie są tak nasycone, musisz ciągle coś przestawiać itp, jedynie chwali szybkość aapratu że nie musi czekać by robić następną fotke i co z tym mam zrobić. Szczerze mówiąc zaczyna mi się marzyć właśnie d300 i to dopiero będzie jazda....
Pozdrawiam

Macro
06-01-2008, 16:33
uuuu Panowie ja to mam przechlapane w porównaniu z Wami... Moja lepsza połówka ( lecz nie żona) ciągle twierdzi że mój d80 (a mam go od kwietnia) nie robi takich dobrych fotek jak cp5700 bo ma słabsze kolory, nie są tak nasycone, musisz ciągle coś przestawiać itp, jedynie chwali szybkość aapratu że nie musi czekać by robić następną fotke i co z tym mam zrobić. Szczerze mówiąc zaczyna mi się marzyć właśnie d300 i to dopiero będzie jazda....
Pozdrawiam

Podbij saturację, ostrość, kontrast etc :D

jacoslavgth
06-01-2008, 16:53
ja juz zapowiedzialem swojej najuchochanszej ze w lutym moj plecak zostanie zasilony przez 105/2,8 nikkorka i 50/1,4 i o dziwo nie napotkalem na opór, padlo stwierdzenia " skoro ci potrzebne to kup " - szok dla mnie, teraz jeszcze musze jakos -choc juz zacząlem wytlumaczyc zakup n 24-70 ale widze ze da rade :)
moja najuchochansza tez lubi d200, nawet jej zapowiedzialem ze jak kupie drugoe body to 200 dostanie w spadku, oczywiscie jak ja nie bede potrzebowal :)

Zbigniew
06-01-2008, 17:27
moja najuchochansza tez lubi d200, nawet jej zapowiedzialem ze jak kupie drugoe body to 200 dostanie w spadku, oczywiscie jak ja nie bede potrzebowal :)

Cóż za wspaniałomyślność ;)

Marta Baranowska
06-01-2008, 17:38
eeeh...ja moze kiedys jak d300 bedzie juz przezyztkiem, i wyjda o wiele lepsze modele, to moze wtedy bedzie mnie stac:D

motylanoga
06-01-2008, 18:51
eeeh...ja moze kiedys jak d300 bedzie juz przezyztkiem, i wyjda o wiele lepsze modele, to moze wtedy bedzie mnie stac:D

Albo znajdź sobie męża z odpowiednim hmm... sprzętem. :P

Godlike
08-01-2008, 11:37
Mogla by chyba byc wymarzona zona dla takich maniakow, moze nawet sama by nakrecala kupno nowej puszki czy szkla. To dopiero by byla szczesliwa rodzina :-D

qooba
08-01-2008, 11:46
moja żona bardzo lubi D300, bo może po staremu kadrować na LCD :) no comments... A jak strzelam serią, to krzyczy: nie zabijaj!